şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk olarak bir demet tiyatro'da kar$imiza cikmi$tir. mukremin'in kahve tayfasindaydi. robocop taklidi falan yapardi, lakap olarak da "van dam" diyorlardi galiba...
 • cem yılmaz ve mazhar alanson'un oynadığı herşey çok güzel olacak filminde oynamıştı kısacık bir rolde. sanırım bodrum'daki bir bar sahnesinde turist kızlara asılan havai gömlekli bir memleket evladını canlandırmıştı.
  öncesinde ise bir demet tiyatroda bir iki bölüm figürasyon yapmıştı. sempatik adamdır. bitmedi bu adam bir de tansaş reklamlarında beyaz önlüğüyle isviçreli bilim adamı havasına bürünmüş ve uzman görüşü vermiştir. arada kubilay peynircioğlu tipiyle bizi güldürmüştür. şimdilik bu kadar.
  daha büyük rollerde bekliyoruz kendisini.
 • gora'da da kucuk bir sahnede oynamis fakat bu sahne filme konmamistir.
  filmin dvd'sinde 'cikarilmis sahneler' (deleted scenes) bolumunde muhasebeci rolunde izlenebilir.
  hatta dvd'de cem yilmaz ve omer faruk sorak'in directors audio commentarysinde (bkz: britanya nin kopegiyim ondan ingilizce yaziyorum) cem yilmaz '''burada vural'in bir sahnesi vardi. cikardik. ayip oldu vural'a da.'' der.
 • guzel sesi oldugunu, dun gece gulenay peynircioglu tiplemesinin soyledigi arabesk sarkılarla tum turkiyeye gosteren, bir cok insanın sinir bulmasına ragmen, avrupa yakasını izlenebilir yapan ikinci faktör ( engin gunaydin dan sonra) .
 • vural, gizli yetenek gordum seni canim... dedirtecek kadar iyi bir sese sahip oldugunu avrupa yakasi 67 de gulenay tiplemesi ile gordugumuz her gecen gun pariltisi artan sahsiyet.

  edit: gecen gun farkettim ki her sey cok guzel olacak ta da oynamis bir sahsiyettir kendisi. mazhar alanson bodrumda bir barda kardesini bekleme durumlarindayken, istemsiz olarak yan masasindaki cinli hatuna iki turk erkeginin sarkintilik yapmasini onler.. kisilerden biri bizim vural abimizmis. bakalim baska nerelerde gorecegiz/duyacagiz kendisini..
 • gecen sene adı jenerikde bile yazmıyordu ama geliyorum sinyalleri gonderiyordu gulenay rolu ile oyunculuk icin temel şartlardan biri olan karakter zenginliği yaratma yeteneğini de ispatladı
 • görülgüğü kadarıyla nefis bir sese sahip bir kişiymiş. arabesk söylemek zaten zor bir iştir. o derece içten söylemek bambaşka bir zanaat. ata demirer'i falan solladı geçti. bence sesini daha sık kullanmalı. tebrik ediyoruz kendisini.
 • aslında dizide oldukça sabit bir oyunculukla parsa toplamakata bu beyefendi. maalesef, dizilerle adını duyuran çoğu oyuncumuz gibi belli bir kalıbın uygulayıcısı olmadan etkinlik sağlayamayacağı bir pozisyona itiyor kendisini. "x gördüm seni", "... yauu", "... canım!" kalıplarını aynı ifade ve aynı vücut çatısı ile yinelemekten başka şeyler de yapmalı, başka şekillerde de zenginleştirmelidir oyuncu kendi performansını. değil mi yauuu?

  geçmişini bilmiyorum ama, ses ve mimik kullanımından tiyatro deneyimi olduğunu çıkarıyorum. önceleri yan rollerde sadece destek amaçlı kullanılan, sonrasında da gösterdiği parlamalardan ötürü neredeyse vazgeçilmez sıfatını alan oyuncularımızdan biri daha işte. n'apalım.. böyle geldi böyle gidecek anlaşılan.
 • dün geceki beyaz show a konuk olmuş, doğallığı ve sempatikliğiyle ona olan sevgimizin artmasına neden olmuş avrupa yakası oyuncusudur. aslında sadece oyuncudur ama avrupa yakası oyuncusu olarak tanıdık biz onu, öyle sevdik. başarılarının devamını dileriz.