şükela:  tümü | bugün
 • 250 gram kıyma ile mukayesi yapılan yonca evcimik isimli şahsiyetin taaa 1998'den kalma şarkısı...iki adet versiyonu şarkının vardı kasette;ki kanımca ikinci, klasik gitarların ağırlıklı olduğu, daha bir hoştu...

  sözlerini kimin yazdığını* okuyana kadar kendimden şüphe etmiştim "bu hatun bu şarkıyı nasıl yazar?" diye, allahtan ona ait değilmiş, sadece söylemiş -ama allahı var güzel söylemiş...bir de bir klip neyim çekmişlerdi; üzerinde bornoz ile görmüştük kendisini...yalan olmasın, şarkıyı dinlemekten ona bakamamıştım bile...

  "...
  hadi sevin bana ne borcun var
  ne de minnetini isterim
  hadi uçur kaçır kendini
  ben gereken acıları çekerim

  hadi uyan koparıp yerinden kalbimi
  sana vereyim
  yalan bu öğretilenler yalan
  bırak beni bildiğim gibi seveyim

  kapına geldim kendime rağmen diye
  sen beni deli mi sandın
  sonuna kadar açtım sana içimi
  sana ne ben seve seve yandım

  yenilirim kendime hiç utanmam
  aşk ile ölümüm doğumum
  savunmam sığınmam
  vurula vurula yürür dururum
  ..."

  konu ile alakalı olarak lütfen:
  (bkz: ben seviyorsam sen bahanesin)
  (bkz: ben seni seviyorsam bundan sana ne)

  sonuç olarak;
  (bkz: aşk tek kişiliktir)
 • sözleri sezen aksuya aittir.
 • yonca evcimik'in sadece günaha davet albümünün degil, tüm diskografisinin yüz aki. söz ve müzigi sezen aksu'ya, düzenlemesi emre irmak'a aittir. bu versiyonunda birol agirbas perküsyon calmistir, ki ayni albümde sarkinin bir de kivanc k versiyonu bulunur ve albümde adi nedense remix diye gecer. fakat asil versiyonunkinden tamamen farkli, gitar ve yaylilara doymus, kivanc k ve arkadaslarinin stadyum tezahürati yapar gibi geri vokalde yer aldiklari apayri bir düzenlemesi vardir. asil versiyonun geri vokallerinde ise sezen aksu ve citir kizlar'dan serap türk'ün adi zikredilir. sarkinin nakarat melodisini nedense yine sezen aksu imzali ve ayni yilin takip eden aylarinda umumla paylasilan ruhuma asla adli sarkinin nakaratina benzetmekteyim, lakin evcimik'in kedi olali tuttugu su en nadide farenin esinin menendinin oldugunu kabul etmeye yanasacagimdan degildir bu.
 • o yil harun özakinci'dan bosanip kendi deyimiyle hayatinda ilk defa yalniz kalan yonca evcimik'ten baska hic kimse bu sarkiyi bu kadar güzel yorumlayamazdi. o tarihten önceki ve o tarihten sonraki evcimik dahil.
 • 10 numara bir şarkı. her yönüyle 10 üzerinden 10.
 • yonca evcimik'in çoluk çocuk şarkıları kategorisine girmeyen ender rastlanan hareketli fakat duygusal sözlere sahip şarkılarından biridir.

  "kapına geldim kendime rağmen ...." şeklinde devam eden nakarata eşlik etmemek elde değil.
 • dinleyince herkesin farkedeceği üzere, kayda değer tek yonca evcimik şarkısıdır.
 • türk pop müziğinin kaliteli bir şarkısı, sözleri de anlamlıdır.
 • dinlendiğinde mutfakta sezen aksu olduğu anlaşılan şarkılardan. bir de bu şarkıyı bilen liseli değildir değerli arkadaşlar.

  http://www.youtube.com/…ykinl2emvnc&feature=related
 • bugünlerde böyle pop şarkıları yapılmıyor gibi sanki, 90'larda çocuk olmanın iyi taraflarından biri bu şarkı.