aynı isimde "vuslat" başlığı da var
  • trt nin son dönem başarılı dizilerinden olacağı kanısındayım. iyi bir oyuncu kadrosu var bence.
    dizinin konusu muhyiddin-i arabi hazretleri'nin 8 asır önce oluşturduğu alimler satrancı üzerine kurulmuş.

bkz. https://www.gaste24.com/…l-ortaya-cikti-h63409.html
  • izliyorum oyuncu kadrosu senaryo çok iyi
  • 2. bölümü dün aksam yayınlanan, trt’nin ciddi önem verdiği yeni dizi projesi.

senaryoya çok emek verilmiş belli, diğer türk dizi senaryolarına kıyasla işleyişi anlamlı, derin ve tutarlı...
    (bkz: betül yağsağan)

oyuncu kadrosu 1-2 isim dışında gayet başarılı...
    (bkz: osman alkaş) aziz in babası, tahsin bey sarmaşık’ın otoriter kaptanı :) inanılmaz bir ses tonu var adamın ne dese onaylamak zorundasın sanki :)
    (bkz: mehmet özgür) salih baba hikaye anlatıcısı satranc-ı urefa , ablukanın kadiri. onun yerinde başka bir oyuncu olsaydı çok saçma durabilirdi cümleler ama adama çok iyi gitmiş...
    (bkz: erdem akakçe) meczup abdullah; deliyi oynamak zordur ama adam üstesinden gelmiş. sonraki bölümlerde o delinin içinden başka şeyler çıkacakmış gibi göreceğiz.. anlat istanbul’un recaisi...
    (bkz: kadir doğulu) aziz karakteri.. beklentim çok düşüktü bu abinin performansı için ama üstesinden gelmiş sakin, özgüvenli bir holding patronunu iyi oynamış bence...
    (bkz: devrim özkan) feride karakteri.. çok daha iyi işlenebilecekken beklentinin altında kalmış..çok katmanlı bir karakteri tek katman oynarsan olmaz. umarım sonraki bölümlerde toparlar..
    (bkz: ümit kantarcılar) kerem karakteri.. ilk bölüm vasattı içi boş, karton bi oyunculuk fakat 2. bölümde içini doldurmuş daha iyiydi dizinin mizahını üstlenecek gibi.. harika bir psikopat karakter, umarım ümitcim 3. bölümden itibaren iyice açılacak :)
    (bkz: sennur nogaylar) gülten karakteri.. zengin evin yardımcısı mavi gözlü anaç bir kadın aziz in üstünde çok emeği var belli.. ilerde evin kızının annesi çıkarsa şaşırmam gözler aynı çünkü :) binbir gecede de benzer bir karaktere can veriyordu anaçlıktan ölecek :)

çekimler, ilk bölüm kötüydü çok daha iyi olabilecekken ışıklar ve açılar baya rezildi..mahalle kültürüne dair pek birşey göremedik, yangın sahnesi felaketti koskoca mahallede su atan bir tek evin oğlu diğerleri trene bakar gibi bakıyor.. ama 2. bölüm sanki biraz daha iyiydi.. yönetmen değişmiş galiba 2. bölümün ortalarında çok yerinde bir karar.. seyirciyi biraz daha içine almış gizem var merak uyandırıyor sıkmıyor..3. bölümden ümitliyim.

2-3 sezon heyecanla sürebilecek bir dizi iyi işlenirse! göreceğizz...
  • türk yapımı jumanji.
  • aptal değiliz ki anladık sarışın adam kötü. arkasından korku filmi müziği vermenize adamın sesini değiştirmesine gerek yok .komik oluyo sadece .bi de cümleler ne öyle ya flash tv textlerini vermişler sanki oyunculara :(
  • bazı karakterleri aşırı buldum. özellikle kerem karakterini ve anneyi fazla abartılı buldum. klasik yeşilçam gibi kötü aşırı kötü, görgüsüz aşırı görgüsüz, kibirli aşırı kibirli, iyi de aşırı iyi.
    bunları bir kenara bırakırsak ve kadir doğulu’yu da görmezden gelebilirsek, hakikaten çok güzel bir dizi. konusu ve yol alışı çok iyi. emek verenlerin emeklerine sağlık…
  • aziz ve kerem karakterlerinin triplerini sikeyim arkadaş. kafalarını sağa-sola çevirirken bile bir racon peşindeler. hindi gibi yürümeye çalışmalar felan. tabii bir de tevazunun bokunu çıkartan diğer taraf var.

yine en kralı deli pardon ermiş.
  • kadir doğulunun oyunculuk perfonmansının yabana atılmamasını gösteren dizi
  • feride diye bi kızın üç bölümdür ağladığı dizi. bı insan normalde o kadar aglasa geberip gider derdinden ama kız maşallah ağladıkça güçleniyor...
    o ağlak kızın oyunculuğu ve dizideki rolü haricinde gayet güzel dizi
  • beni saran hoş dizi. çok iddialı değil ama gayet sıcak.
hesabın var mı? giriş yap