şükela:  tümü | bugün soru sor
 • düşünüldüğü kadar çileli olmayan olay.

  evet araba küçük ancak araçtakilerin boyu çok uzun değilse koltuklar dengeli bir şekilde konumlandırıldığında arkada da gayet rahat ediliyor.

  cumartesi günü çanakkale'den eskişehir'e 470 km yol gittik. yol tutuşu çok iyi diyemem 120-130 arasi seyrettik yol bombosken 160ı da gördügümüz oldu, uygun yolu bulduğumda gazladım ara ara ama ona rağmen yakıt tüketimi yine çok iyi geldi bana, arabada 5 kişiydik, sabah 6 gibi çıktım 10'u çeyrek geçe eskişehirdeydik.

  şimdi gelelim bu arabaya durmadan bok atan ekşicilere. ilk olarak kedi ciğer meselesi gibi geliyor bana. volkswagen dünyadaki en kaliteli markalardan birisidir benim gözümde, bmw, audi, mercedes gibi klas markalardan sonra kimsenin aklına hyundai, renault, peugeot geleceğini sanmiyorum, dünyanin neresinde sorarsan sor volkswagen gelir.

  herkes istediği arabaya binmekte özgürdür ancak bahsettiğiniz arabaların polo her alanda eline verir, o buzdolabı kadar hacmiyle hem de. saygı duymayı öğreneceksiniz ulan!!

  (bkz: polocu sözlük yazarları derneği)

  (bkz: arkadaşlar birlik olalım)
 • (bkz: helal)
  (bkz: süper)
  (bkz: dvm)
 • polo değil passat’la bile uzun yola gitmek en azından arka orta koltukta oturan yolcu için işkenceye dönüşüyor.
  alman otomobillerindeki devasa şaft tüneli fetişi yüzünden orta koltuk işlevsiz hale geliyor buna mercedes e ve s serileri bmw 5 ve 7 serileri de dahil.

  eğer 5 kişi ile konforlu yolculuklar yapmak istiyorsanız japon ve fransız arabaların yönelin.

  not: vw passat.
 • (bkz: apopleksi)
  (bkz: hernia)
  (bkz: fizik tedavi)
 • nerden baksan sallama gibi duran entry e konu olmuş iddia.

  birincisi eğer 5 tane cüce veya hobit değilseniz polo ile 5 kişi uzun yol yaptık çok rahat diyemezsiniz. bu kısım tartışmaya bile kapalı.

  ikincisi çanakkaleden eskişehire 400 km yol var. 4 saat civarı gidebilmeniz için en az 160 ile gitmeniz lazım. ki iddia sahibi de öyle yazmış. bu tip bir seyehat hele gibi polo gibi b segment bir araç ile kelle koltukta gitmek olur. ve yakıt öyle az yaktı muhabbeti olmaz. 5 kişi 60 kilodan 300 kilo yapar. *** o araç en az 10 litre yakar. tabii para çokomel durumu kişiye göre değişir.

  gelelim asıl konuya vw ye bok atan ekişici olarak cevaplıyayım. birincisi c segmenti arabaya biniyorum. 1.8 litre motoru var. ve polo dan çok daha pahalı bir araç. ben ikinci el aldığımda aynı paraya polo sıfır alıp üzerine para kalıyordu cebimde. uzanamama filan yok yani. istesem şimdi de polo alırım. allah düşürmesin pololara filan. polo belki seat ibizanın eline verir. belki dacia filan eline verir. hadi birebir kıyaslasan clio ile pejo 208 i de belki belli alanlarda geçebilir ama öyle her alanda üstün bir araç değil. yanlış hatırlamıyorsam daha düne kadar arka frenleri kampanalı bir araba lan bu. en boş polo ile en boş honda jazz ı kıyasla polo neden boş teneke deniyor anlarsın. sorunsuzluk desen bi yaris veya jazz değil.

  bence b segmentinin en silik araçlarından birisi polodur. citroen ds3 gibi bir araç varken polo alıp bu kafaları yaşamak ilginç.

  vw ye bu denli nefret duyulmasının çok sebebi var. bunun en önemli nedeni kullanan kitlenin mallığı. avrupada fakir arabası olarak * satılan vw türkiyede lüks araç zannediliyor. yoksa arabayla alıp verememe durumu yok.

  diğer nefret distribütörün tavırlarından kaynaklanıyor. götü boklu golf için 6 ay sıra bekletmek çok antipatik.

  bence polo alıp bizi kıskanıyorlar yhaa kafasına girmek cidden bir kişilik bozukluğu olabilir. bu şekilde düşünen varsa doktora gitsin. hatta bu sadece polo ve otomobil olarak düşünmeyin. polo yerine iphone koyun , pahalı çanta koyun. bu şekilde bi kafa yaşıyorsanız yol yakınken gidin tedavi olun. bunun bir sonraki aşaması başka araba kullananları ezmeye kalkmak filan.
 • kendinizi paketleyip kargoya verseniz daha konforlu yolculuk yapardiniz.
 • bir kere buna benzer bir hata yapmıştım 5 kişi opel astra h ile mersin ankara arası yolculuk yapmıştık tabi önde oturan arkadaşların kafası gayet rahattı. o günden sonra bir daha uzun yolculuklarımız'da araçta ki kişi sayısı 4'ü geçmemiştir. hatta çocuğum olduktan sonra oto koltuğunu sabitledim bir daha sökmedim uzun yola 4 kişiden fazla çıkılmaz hele küçük arabalarla insana hayatı sorgulatır.
 • yeni kasa polo ise fazla konfor sıkıntısı yaşanmayacağını düşündüğüm plandır.
 • polonun kendı tanıtımı bu kadar uzun değildir.

  saçmalamaya gerek yok o kibrit kutusuna 5 kişi binersen rahat edemezsin.