*

şükela:  tümü | bugün
  • dikkat eksikliği ve hiperaktivite hastalığı tedavisinde kullanılan bir ilaç.

bir çeşit amfetamin; amiyane tabiriyle lisdexamfetamine. l-lysine-d-amphetamine formülü ile dexedrine'nin etkisini gün içine yayılmasına imkan sağlar. vücud tarafından d-amphetamine haline dönüştürüldükten sonra etkisini gösterir.
  • garp'ta substance abuse olarak tabir edilen duruma imkan vermediği için son zamanlarda popülerliği artıyor.
  • su final donemi hergun bir tane patlatip 5 saat araliksiz calistiran haptir. receteli satilir ancak bir tanidigniz vs varsa rahatca alabilirsiniz. saat 5 ten once almayin uykusuzluk yapar ama 6-7 saat sona oyle bir cokertirki kis uykuna yatmis gibi uyutur bu guzel icat. (bkz: konsantre)
  • sahsen adderalldan daha cok seviyorum. biraz gergin ve sanki insanin ici titriyormus hissi yaratiyor. genelde, konsantrasyon gereken onemli islerimin oldugu gunlerde sabah 50mg alip butun gun cok guzel calisabiliyorum. ınanilmaz bir focus ve motivasyon sagliyor. diger smart drugs ve benzeri durumlar icin:

(bkz: genome flow project)
    (bkz: bulletproof coffee)
    (bkz: modafinil)
    (bkz: biohacking)
  • türkiyede yok bu ilaç.
    dehb için ritalin kullanıyorum, 10 yılı aşkın bir süredir.
    ama artık verimliliği eskisi gibi yok sanki ya.
    yurtdışındayken bu ilaçtan temin etmişitim, gerçekten çok daha yoğun bir etki yarattı konsentrasyon bakımından.

psikiyatrist suser vardır burda kesin. benim doktorum eminim bu ilaç için bana rapor yazar. bu raporu yazarsa eczacılar bilrliği bu ilacı benim için temin edebilirmi? parasını ödemeye razıyım.

bazı kaynaklar bu ilacın kesinlikle tr'ye girişine izin verilmeyeceğini söylüyor amfetamin içerdiği için.

neyse cevaplar için teşekkürler şimdiden.
  • yurtdışına gidersem antidepresan ve concertaya elveda ettirecek ilaç galiba bu