şükela:  tümü | bugün
 • prag'da bir bar. girisi gizli, kocaman bir klasik yeralti bari. sahnesi var, jazzdan indieye cok cesitli muzikler calabiliyorlar. bir adet kopegi var sahibi fransiz vincent'in, kocaman, gormemeniz mumkun degil.
  joint icmek tabii ki serbest.
  bira ne kadar mi? 30 czk, yani 3,5 lira.
  nerede mi? e bu kadar gizliyken, yesillendirin oyle soyleriz.

  edit: google mapste ya da facebookta gozuken yerde degildir. kapida bodyguard yoktur, 'hesap' diye bir terim lugatlarinda bulunmaz. gunumuzde bolca gorebileceginiz 'google turistciligine' aldanmayiniz, locallardan alabileceginiz bilgiler herseyden degerlidir.
 • harita bilgilerine google'dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz, facebook sayfasından iletişim kurabileceğiniz gizli mizli olmayan eğlence mekanı.

  ama hakkında yazılanlar çok hoş değil. yani badigardlar hem çok agresifmiş hem de sadece çekçe konuşuyorlarmış ve hesabı olabildiğince geçiriyorlarmış. dikkat etmek lazım.
 • kaykaydan yapılmış salıncaklar, koskocaman iki köpek, iki adet sahne, yerden çok tavana yakın bir yerde takılmak istiyorsanız kirişlere tırmanabilmeniz için bir sürü merdiven ve ranza tipi masa, tavandan sallanan ve masa işlevi gören kapılar, sandalye olarak kullanılan sallanan kirişler, çipli pratik satış sistemi bulunan, prag'ın metrekare başına en çok stoner bulunduran yeraltı pubı. bunun nedenlerinden biri iceride alkol kadar bitki çayı veya kahve eşliğinde de ot ve sigara icilebiliyor ve herkesin ayni seyi yapıyor olusu. bir de ikinci kattaki büyük sahneyi gören gözlerden uzak kısma tırmanıp minderlere uzanmak, karanlik olduğu icin yanında getirdiğin mumun isiginda joint sarmanın ve elden ele icmenin keyfi. her seyi geçtim inanılmaz absurd bir yer. evet ihtiyacım olan kelime tam olarak bu. öyle kendi halimde takılırken birden bir ateş danscisi cikip dans etmeye başladı gecen. bu aksam da fare maskesi takan bir adam önce soyunup kadın ic camasirlari ve parlak bir gece elbisesi giydi, sonra ortaya bir merdiven getirip baska bir adamla beraber tırmanıp sarki söylemeye başladılar. zihnime bu noktada fazla güvenmediğim icin (yanımızda getirdiğimiz orta boy mum bitmişti) yarin bugunun gerçekliğini kontrol edebilmek icin video çekme ihtiyacı duydum ve ilginçtir ama böyle bir şey hakikaten olmuş. unutmadan, aksam 6-7 gibi klasik müzik çalıyorlar genelde. iyi gidiyor.