şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 230.6 da bu modeller arasında yer almaktadır. bu kasaya yakışan en makbul aksesuar ise çeki demiridir.
 • mercedesin 1968-1976 yılları arasında w110'dan sonra, w123'den önce ürettiği, günümüz e class'ın söz konusu yıllardaki versiyonudur. bu kasanın bir diğer adı da üretime başlandığı 1968 yılını belirten /8'dir.

  dört ve beş silindirli motor ile üretilen modelleri (200, 200d, 220, 220d, 230.4,240d, 240d 3.0) w115 kodu ile adlandırılırken, altı silindirli motor ile üretilen modelleri (230.6, 250, 250 2.8, 280, 280e) modelleri daha büyük motor bloğunu hazneye sığdırabilmek için kupa üzerinde yapılmış bir kaç küçük değişikliği barındırdığı için w114 kasa kodu ile adlandırılır.

  üretildiği yıllarda yapılan yeniliklere göre genel olarak serie 1 (68 - ağustos 73) ve serie 2 (ağustos 73 - 76) adında iki farklı versiyonu olmasına karşın, bu versiyonlar da kendi içlerinde birçok değişiklikler içermektedir. ayrıca satıldığı pazara göre de farklı versiyonları ve donanım seviyeleri mevcuttur. özellikle abd pazarına satılan w114'ler üretildiği yıllara göre oldukça zengin donanım listesine sahiptir (el gazı, klima, zaman ayarlı ve gizli arka cam rezistansı, elektrikli camlar, elektrikli radyo anteni vb)
 • 1976 model 200 üne sahip olduğum şimdiki e-class mercedes otomobil. babam aldığında eski diye çok kızmıştım ama sadece 1 kez sürünce fikrim değişti. hayatımda bu kadar rahat bir arabaya binmemiştim. harika bir manevra kabiliyetine sahip. hidrolik direksiyonu çok hafif. bu araba burdan nasıl döner dediğiniz yerlerden çok kıvrak bir şekilde dönüyor.
  1973 yılında makyajlanmıştır. arka stopları, panjuru, kaputu, ön kapı camları, yan dikiz aynaları, direksiyonu değişmiş ve içinde birkaç değişiklik yapılmıştır. 220'nin üretimi durdurulmuştur. bence eski tip stoplar ve kemik direksiyon çok daha yakışmaktadır.
  edit: imla
 • 1968 modeline sahip olduğum muhteşem araç.

  sıfır satılan orta sınıf araçları geçiniz, o zamanların e klasse si olan bu araç yeni e klasse den bile keyif, konfor ve kalite konusunda ileridedir. çünkü o yıllarda üretilen araçlarda hadi şunun ucuzunu takalım, buna bakan olmaz dandiğini takalım şeklinde maliyet ön planda olarak üretilmeye başlanan araçlar değildir, ama sınırdadır, hatta serie 2 modellerinde bu akım başlamıştır denilebilir.

  her ne kadar ilk sahibinden kelepir bir fiyata alınmış olmasına ve aracın ufak tefek 1-2 yeri dışında çürüğü çarığı olmamasına rağmen illa ben %100 fabrikadan çıktığı haline getirmek istiyorum denirse küçük bir hatchback*** araç parası harcanabildiği gözlemlenmiştir amma velakin havadaki toz konsantrasyonu bile biraz yükselse garajdan çıkarmaya kıyamayacağınız bir beyefendi olurlar kendileri.

  özellikleri arasında otomatik vites, sunroof, 4 disk fren (evet yeni araçların büyük bir kısmında yok), gizli cam rezistansı (şu an hiçbir araçta yok) gibi güzellikler bulunmaktadır.

  edit: hidrolik direksiyonda var.* üstelik bu aracın manevrası hiç bir araçta yoktur, oha dedirten bir direksiyon turu vardır koca araç resmen olduğu yerde dönebilmektedir.
 • eğer orjinal ve iyi durumda ise;

  bir aşk, bir tutkudur.
  adrese teslim zehirdir, panzehir istenmeyenlerden hani
  2 adet nadide durumdakine sahip olduğum ve günlük kullandığım bir araçtır kendileri.

  ruh var derler ya, işte bu araçta gerçekten ruh vardır.
 • uğur ustamız bu kasanın piridir. aşığıdır. bir numaralı ustasıdır

  şuradan bugün yüklediği kapı ayarı videosunu izleyebilirsiniz. ayrıca facebook sayfasında her cumartesi akşamı canlı yayın açıp w115 hakkında envai eşit bilgi verir.hangisi alınmalı neye göre alınmalı problemi vesaire...
  canlı yayın şu facebook sayfasından açılıyor arda otomotiv classic mercedes restorasyon

  (bkz: arda otomotiv restorasyon)