şükela:  tümü | bugün
  • hong kong merkezli wacaco şirketinin yerinde duramayan kahve tutkunlarına armağan ettiği muhteşem manual espresso makinesi .
    360 gr ağırlığındaki bu alet binlerce lira verilen espresso makinelerinin yaptığını sıcak su ve çekilmiş kahvenin olduğu her yerde yapabiliyor ; belki de birçoklarından daha iyisini .görünümü küçük bir termosu andıran nanopresso 70 milimetre su kapasitesi ve 8 gram kahve kapasitesi ile tek kişilik harika espresso lezzetini yanınızda taşımanıza imkan veriyor . doğa yürüyüşlerinde , kamplarda gittiğiniz ve güzel bir kahveye ulaşamayacağınız her yerde...
    makinede bulunan özel piston tasarımı, az bir miktar suyu 18 bar basıçla enjekte ederek espressonuzu hazırlamanızı sağlıyor . 18 bar evinize alacağınız espresso makinelerinin bile kolay kolay sağlayamayacağı bir basınç , bu sayede kahvenin lezzetini fazlasıyla çıkarabiliyor .
    ben bu sihirbazı şantiyelere gittiğimden espresso keyfimden mahrum kalmayayım diye aldım ama inanın evimdeki makinemden daha iyi kahveler yapıyor .herhalde evde de bunu kullacağım .

ayrıca şunu da şuraya bırakayım ;

nanopresso tanıtım videosu
  • kendime doğum günü hediyesi almıştım. şaka gibi bir alet, cidden espresso yapabiliyorsunuz yani. şimdi barista kit diye satılan double shot çekmenizi sağlayan aparatın peşindeyim.

en efsane use case ise, evde hazırlıyorsunuz kahvenizi, portafiltre'ye koyup çıkıyorsunuz evden sadece sıcak suyu koymadan. sıcak suyu da bir termos aracılığıyla taşıyabilirsiniz. sonra ormana gidiyoruz, sessiz köşemizi buluyoruz, öncelikle termostan su ekleyip tek shot espressomuzu kendi kabına çekiyoruz. sonra termostan ekstra su ekleyerek americanomuzu hazırlayıp doğanın içinde keyif çekiyoruz. afiyet olsun.