şükela:  tümü | bugün
  • a5 boyutlarındaki wacom grafik tablettir. mini minidir, içi dolu fıçıcıktır.
    aşağıdaki adresten mini mini uygulamalar indirilip tüm gün iş yapmadan oyuncak misali o neymiş bu neymiş incelenebilir.

http://bamboo.wacom.eu/en/
  • ağustosun ilk haftasından itibaren, fiyatları yüzde 15 ucuzlayacak olan kalem tablet.
  • bileğimde mouse kullanımından dolayı meydana gelen ağrılar neticesinde bir şifa olarak alıp kullanmaya başladığım ürün. aynı sorunu yaşayan tüm arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. alışmak 1-2 hafta sürse de ağrılar gerçekten kayboluyor.

(bkz: karpal tünel sendromu)
  • eğer hobi olarak alınacaksa a5 veya a6 boyutları yetecek olan alet. basınç seviyeleri fena değildir. ayrıca yanında artrage 2.5 programı ücretsiz olarak geliyor.
  • bamboo modeli altında connect pen, capture pen ve create pen olmak üzere üç yeni ürün çıkarmış markadır. yeni kasa tasarımlarıyla önceki modellerden de oldukça farklılaşmışlardır.
    http://ecx.images-amazon.com/…+kl._sl500_aa300_.jpg
  • linux'ta gimp ile kullanabiliyorsunuz bu guzelligi. tam oynamalik

xournal ile de basınca duyarlılık özelliği çalışıyor. pdf formları doldurup imzalamak için ideal.
  • wacom cintiq gibi cihazlarin varligindan haberdar olduktan sonra insana kufur gibi gelen. cintiq'ten haberdar olmadan once gerek intuos modelleri olsun, gerek bamboo modelleri olsun... icimdeki aci buyuk, tamamlayamiyorum lafimi.
  • bakmaya doyulamayan bir tasarıma sahip, mini mini nesne. sağa sola taşımak isteyenlere uygun.
  • amazon kindle'dan sonra kullanmaktan en memnun olduğum elektronik nevale.

photoshop kullanmayı beceremeyen bir insan olarak, arkadaşlarımın bunu almamdaki ısrarlarını anlayamamıştım. görsel bir iş yapmıyorum, nadiren fotoğraflarımı picasa'da düzeltiyorum. açıkçası durduk yere para israfı gibi gelmişti.

nihayetinde ısrarlara dayanamayarak hem dokunmatik, hem de kalemle çalışan bir model aldım. paketinde gelen bir tanıtım programı var. ona baktım bi 15 dakika kadar.

sonrası inanılır gibi değil. çevirmenlik yapıyorum ve daha çok klavyede zaman geçiriyorum, ama fare kullanmak gerektiğinde klavyeyi bırakıp fareyi tutmakla fazladan zaman harcıyormuşum. dokunmatik modda çalıştırdığımda, daha hızlı ve daha kolay olduğunu gördüm.

kalem word'de belge yazarken pek kullanışlı olmaz diye tahmin ediyorum, ama oyunusta oynarken çok daha hızlı hamle yapabiliyorum.

uzun zaman bilgisayar başında metin düzenlemem gerektiğinde fareyi tutan sağ kolumda garip ağrılar olurdu. sanırım artık onu da yaşamayacağım.

tavsiye ederim, edinin.
  • wacom bamboo pen & touch modelinin el yazısı tanıma özelliği ne durumda onu çok merak ediyorum. türkçe el yazısını tanıyabiliyor mu? bunu başarılı bir şekilde kitap harflerine dönüştürebiliyor mu?

bu sorularımı cevaplayabilecek olan çıkarsa çok sevinirim.