şükela:  tümü | bugün
 • 1920×1080 piksel (full hd) çözünürlüklü 13,3 inç led ekran çizim tableti
  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=qz8f-3hqn4u)
 • 1 ay kadar önce elime geçmiş çizim tabletidir.
  wacom 12wx, vs. kullanıp, cam kalınlığından yakınan ve gözü korkan kişilerin ilacı bu alettir.
  boyutu, parlaklığı, kullanım açıları (tamamen yatay dışında 3 açıya ayarlayabiliyoruz), fiyatı (abd veya avrupa'dan 2000tl civarına geliyor), herşeyi kullanıcı dostudur.
  tablet almayı düşünenler önce bunu bir denesinler derim. gidip 24" almaya hiç gerek olmadığını görecekler.

  yalnız tek rahatsız eden noktası kablo sistemi oldu.
  bir usb ve bir hdmi kablosu ile bilgisayara bağlanıyoruz. bu iki kablo bir noktada birleşiyor ve bu birleşimin bir ucu tablete ve diğer ucu da prize gidiyor.
  ancak bu kabloların birleşim noktası bir karmaşa yaratıyor. ayrıca bu kabloları sök, katla, taşı, vs. sabır gerektirir.
  keşke bu boyutta taşınabilir bir tablet için daha elverişli bir kablo sistemi yapsalarmış ve biz de istediğimiz yere daha rahatça götürebilseymişiz.
 • bluetooth veya wireless ile çalışanını yapmalılar en kısa zamanda, ekstra wireless kit satmak için lüzumsuz cambazlıklara girmemeliler. teknoloji dünyasında kablo karmaşasını giderek azaltmaya yönelik bir meyil var, buna ayak uydurması gereken tablettir.
 • 2 yıldır kullandığım ancak boyutunun artık bana küçük gelmeye başladığı çizim tableti.
  satıp 22 ya da 27 inc almayı düşünüyorum ama fiyatlar ikinci el arabayla yarışıyor malesef.
  çizimlerinizi çok detaylı ya da büyük boyutlarda çalışmıyorsanız tavsiye edebilirim. renk kalitesi ve diğer özellikleri oldukça iyi ama boyut olarak hüsran.
 • bir ucu şarj kablosuna bağlanan, bir ucu usb olarak pc'ye giren, bir ucu da hdmi görevi gören budaklı kablo sistemiyle doctor octopus'u hatırlatan alet. sık kullanılacaksa kendisi için ayrı bir çalışma masası almak şart, zira kendisi makul bi boyutta olsa da bu kablo kompleksi hayvani yer kaplıyor.
 • eğer pro serisini de geçtim, 22-24-27 inç boyutlarındaki wacom ürünlerini kullanamıyorsanız, 13-16 inç boyutlarındaki bir wacom ürününe o kadar para vereceğinize, ipad pro 12.9 ile bu işi çözebilirsiniz. çok gittim, geldim. wacom'un büyük ürünlerine (22-24-27 inç) o kadar para vermektense huion gibi alternatiflere mi yönelsem diye çok düşündüm lakin olayı ipad pro ile çözdüm. daha kendime almasam da ajansta kullandım ve iyi ki wacom, huion vs. almadım dedim.

  ipad pro hakkında, profesyonel amaca yönelik kullanıcılar için kesinlikle pişman olmazsınız diyebilirim.

  apple ürünlerini her daim yüksek fiyatlarından ötürü yadırgamış birisi olarak ipad pro ile işler değişti.
 • kurulumunu bir turlu beceremediğim cihaz. masaustundeki dosyalar vs ne varsa hic biri yok sadece wallpaper goruntusu var ne kalem aktif ne de masa ustundeki dosyalar.