şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4chan'de zavallı modern köleyi temsil eden bir tabir. bitcoin'den zengin olmaya çalışan kitle için de kullanılıyor hala.

  (bkz: serf)
  (bkz: wagecuckin' it)
 • (bkz: salaryman)
 • ingilizce wage ve cuckold'un kısaltılmış versiyonu cuck'dan oluşan kelime.

  kısacası boş vaktinin büyük kısmını, başkası için çalışmakla geçiren ve bundan gurur duyan kişidir.

  "pis işsizler", "baba parası yiyor yeağ" diye kendini avutur, her sabah 5 saat yarım yamalak uykusundan sonra küfürler eşliğinde servisi bekler. hafta sonu için yaşar, sonra da hafta içi çalışmak ile gelen tükenmişlik nedeniyle 2 gün boyunca birşey yapmaz, ancak pazar akşamı yine küfürler eşliğinde yatıverir.

  ve bu hayat böyle gider. ama sorulduğunda "ooo süper iş sahibiyim, maaşım yatıyor, katkıda bulunuyorum" diye kendini kandırır.

  bu arada patronu istediği gibi keyif yapar, nasılsa wagecuck'ın ürettiği katma değer ile finanse eder hayatını. dolu dolu yaşar, ekstradan tatil yapmak için para gerekirse eğer bir proje yumurtlar ve wagecuck'ın iş yükünü arttırır. wagecuck da buna itiraz etmez. paşa paşa, kız arkadaşının doğumgünü olmasına rağmen, cumartesi pazar ofise gelip çalışır. patron bu arada maldivler'de o kokteyl senin bu egzotik çıtır benim keyif çakar.

  en sonunda o ender gün gelir ve wagecuck'ın maaşı yatar. ancak bu kadar kolay olmuyor bu işler tabii ki. performansı düşük olduğu için patron, maaşından kısmıştır (maldivler'den sonrası ibiza seyahatının finansmanı sağlanmaya başlanır). sıkıyorsa şikayet et, kapının önünde binlerce wagecucklık rüyası kuran işsizler var. devlet gelir, "dur bakalım kardeş benim de bu parada hakkım var" der ve üçte birini alır. kız arkadaşı vs derken paradan birşey kalmaz.

  ve böylece wagecuck, bir sonraki ayın maaşı için küfür ede ede tekrar servisi bekler.

  tanım: modern hayatın en acınası yaratığıdır.