şükela:  tümü | bugün
 • isviçre yapımı kol saati markasıdır. sitelerinde kendilerini şöyle anlatmaktadırlar:

  "...2.dünya savaşı sonrası p.wainer ve ailesi tarafından üretimine başlanılan wainer saatleri 2 ayrı gövde tipinde altın kullanılarak dünyaya gelmişti. bu süreç büyüyerek 1950 lerin sonlarına kadar devam etti . p.wainer in vefatı ile aile markanın ve kurucusunun adını olduğu gibi saklamak amacı ile üretime devam etmedi.
  2000 lerin sonu wainer in yeniden doğuşuna wall street , zion , angel , venice ve bach koleksiyonlarıyla tanık oldu . üstün teknoloji ile üretilen çelik ve titanium saatler , safir camlarla sonsuzluğu temsil etti ve 79 ayrı karakter yansıttı.”

  ayrıca (bkz: ben dolan bir ukteyim gülhane parkında)
 • gördüğüm en dandik isviçre saati. modellerinden kalitesizlik akıyor.
 • dün doğum günümde annemin "benden hatıra kalsın." diyerek armağan ettiği saat.

  büyük ve kalın olmayan, sade bir model konusunda ısrarlı olduğum için kendisinin de kullandığı markalardan alamadı. (seiko ve ismini unuttuğum şu an kullandığı saat markasının istediğim türde modeli yokmuş sorduğu yerlerde). karşıyaka çarşısını dolaşmış, bunları görünce girip sormuş. "kendi kendini ayarlayanlar vardı ama pahalıydı. keşke onlardan alsaydım." diye yine de dertlenmiş. emekli maaşından başka geliri olmayan biri sonuçta, 9 taksit yaptırsaydım da onlardan alsaydım diyor hâlâ.

  önemli olan onu hatırlatacak bir şey olması. anneleri hatırlamak için bir armağana gerek bile yok aslında ama özenmiş işte. halbuki çocukluğumda hediye ettiği kitaplardan saklayabildiklerim hâlâ durur evde.

  dandik ya da değil, kalitesizmiş filan, o da önemli değil. canparêmden gelmiş olması benim için yeterli.
 • ne yazik ki turkiye piyasasina tam olarak giren saat markasi. her saatcinin vitrininde var artik.

  fiyatlari ise korkunc otesi.

  uzak durun.
 • isviçre yapımı (bkz: swiss made) otomatik kurgulu saat almak isteyen ancak bunun için çok da bütçesi olmayanlar için harika bir giriş seviyesi saat markası. masters edition, wall street, zion, venice ve bach adında 5 temel seri üretiyorlar.
  güzel bir saatin olmazsa olmazı olan 6 rakamının sol yanındaki swiss sağ yanındaki made yazısı kalitesi hakkında bir çok soru işaretini kafanızdan siliyor.
  evladiyelik ürünler üretmiyorlardır belki ama iyi bakılırsa saatleri yıllara meydan okuyacak cinsten.
 • oldukça şık modelleri bulunan swiss made saat markası.

  türkiye çapında şubeleri bulunan bir saat mağazasından edinilen bilgiye göre müşterilerine özel günlerinde ufak hediyeler gönderiyorlarmış.
  ancak piyasada kendisi hakkında o kadar az bilgi var ki insan inanamıyor.
  yok mu suserlardan bu markayı bilen, gören, duyan?
 • geçen yıl gelen hediye sonucunda yaklaşık 1 ay saati kullandım. şık saat fakat bir türlü ısınamadım. şuan saatlerimin olduğu bölmede en arka kısımda terk edilmiş olarak beklemektedir.

  tanım . isviçre markalı bir saat.
 • arıkan'a ait marka. wainer.ch sitesine aldanmayin yani, türk markasıdır.

  isviçre ve hong kong'da fason üretiliyor.

  swiss made ibaresi sadece isviçrede üretilen saatlere basılabilen bir markadır, boşa basacaklarını düşünmüyorum.
 • öncelikle bilmeyenler için bir kadranın üzerinde swiss made ibaresinin bulunabilmesi için; saatin makinesinin isviçre malı olması, montajın isviçre'de yapılmış olması ve kontrol sürecinin de isviçre'de üretici tarafından yapılmış olması şarttır. yani öyle ordan burdan parçayı getir gibi olmuyor o işler. kolay kolay swiss made yazdırmazlar adama, önemli bir husustur. wainer saatlerde de swiss made ibaresi bulunuyor. bkz. swiss made
 • tırt saat markası. fiyatları 1142 tl ile 5000 tl arasında değişmektedir. makine swiss ama dışardan baktığın anda bağcılar.

  buna bu kadar (çok değil ama bu marka için çok) para vereceğinize gidin casio protrek alın takın kolunuza.