şükela:  tümü | bugün
  • anladığım kadarıyla wakanda selamı verilirken söylenen, internet aleminde sıkça karşılaşılan bir söz. bu sözün ardından yumruk yapılmış sağ kol yumruk yapılmış sol kolun üstünde olacak biçimde göğüs önünde çapraz işareti yapılır ve wakanda selamı verilmiş olur.
  • bir beyazın söylemesi ırkçılıktır.

    (bkz: sjw olarak bugün ne yaptın)
  • marvel sinematik evreni'nde yer alacak, black panther serisinin 2. filmi. ryan coogler tarafından yazılıp yönetilecek, ilk filmin arkasında da onun ismi olduğunu belirtelim.

    planlanan çıkış tarihi 8 temmuz 2022. yeni black panther'in kim olacağı ise belirsiz. hatta t’challa'nın filmdeki akıbeti bile belirsiz. chadwick boseman'ın ölümü nedeniyle marvel'daki abilerin/ablaların kafaları karışmış durumda. bazı sızıntılar gelecek filmde t'challa'yı boseman canlandırırken görebileceğimizi söylüyor (disney'in carrie fischer'ı leia rolünde kullandığı gibi).

    ilk film gerçekten eğlenceliydi. keza ilk kez bir siyahi super kahraman başrol ile afrikalı-amerikalı ve dünyadaki diğer birçok siyahiyi sevindirmişti. geliri ile birlikte marvel'ı da memnun etmişti. bu film neler başaracak göreceğiz.