şükela:  tümü | bugün
  • moda'da inanılmaz tatlılar yapan bir mekan. adında da anlaşılacağı üzere munchies için birebir. özellikle bildiğiniz raffaellonun içindeki kremayla aynı tatta yaptıkları raffaello cake'leri inanılmaz iyi.

gece geç saate (sanırım 2) kadar da açık. bir yan sokağımda olmalarına rağmen sürekli yemeksepeti'nden sipariş verdiğim için mekanın kendisini görmüş değilim. onun için bir şey diyemeceğim.
  • kendisi ile karlı bir istanbul yılbaşı arifesinde tanıştım. henüz servislerini kullanmak nasip olmadı kısa ziyaterimden ötürü ama çok tatlı bir heyecanla iş güç peşinde koşturup büyümekle meşgullerdi kapılarından girdiğimde. güzel insanların güzelliklerini paylaşmak için açtıkları mekan.
  • yemeksepeti'nde puanları 9,8'den aşağı düşmeyen bir mekân. kullanıcı yorumlarında destansı şekilde övülüyorlar.
  • kafe kısmı zayıf ... ambiansı zayıf, adeta insanı tatlı atölyesinde oturduğunu hissetiren mekan. sanırım bu yüzden ağırlıklı olarak paket servise çalışıyorlar.

sanırım bir çok şeyi sipariş üzerine hazırlıyorlar ki servis ve paket servis uzun sürüyor.

lava kek, dondurmalı mangolu bir şey, dondurmalı profiterol ve bir de magnum dondurmalı bir şeylerini yedim. sunum muhteşem olmasına rağmen çok etkilemedi hiç biri .... oysa yorumlar oldukça iyiydi. belki biz anlaşamadık bilemedim.
  • ofise sipariş verdiğimizde bizi iyi anlamda şaşırtmış olan cafedir. şöyle ki pastaların yanına söylediğimiz kahveleri kurye termosla getirmişti. paketten bardakları çıkarıp termostan servis yaptı, sonra da termosu geri götürdü. daha önce hiç rastlamadığımız için olsa gerek şaşırdık ve takdir ettik. kahveleri de pastaları kadar güzel.
  • geçen verdiğim sipariş biraz gecikti diye arayıp sıkıntıyı anlattılar ve sipariş geldiğinde de para almadılar. böyle tatlış.
  • ben lezzet keşifçisi insanlardan değilimdir. hatta genelde önüne konanı yiyip geçen cinsten bir damak zevki anlayışım vardır.

neyse biz bunlardan bir şeyler sipariş ettik. ben sırf içinde jagermeister var diye, ombre cake diye bir şey seçtim. olayım o kadar yani.

ama yiyince dünyam değişti sözlük. öyle böyle değil. vallahi abartmıyorum. sahibini neyim de tanımam, reklam şeysi için burda değilim. ama bir deneyin imkanınız varsa. onu diyeyim ben size.
  • vegan tatlıları da olan ve paketlerine bayıldığım mekan. fakat jagermeisterli ombre cakein tamamen 90'lar kadın kozmetik ürünlerinden yapıldığını düşünüyorum. bir ısırıkta sanki düğüne hazırlanmış gelinin kız kardeşini baştan aşağı yalamış gibi oluyorsunuz. ya da sahneye çıkmasına saniyeler kalmış bir bülent ersoy, bir güllü yahut da seda sayan'ı. içerikteki yasemen aromasını parfümden elde etmişler adeta.
  • moda'nın efsanesidir bu mekan. tadıp da hayal kırıklığına uğradıydım hiçbir şey olmadı. gerçekten butik bir işletme. bütün tatları çok özgün. zaten kendi tarifleri. frambuaz, baileys ve beyaz çikolata soslu profiterol mü dersiniz; likörlü, nutellalı kek mi istersiniz; safair, mango, frambuaz ve lotus bisküvili pasta mı yoksa nane likörlü, oreo bisküvili ve naneli dondurmalı pasta mı dilersiniz. elbette alkolsüz de pek çok tatlı var. özellikle lotus mozaik kek yemeden ölmeyin. gece gece günaha soktu gene. ayrıca herhangi bir sorun yaşarsanız, iletişime geçmeniz halinde hemen telafi ediyorlar; ancak ya take away ya da eve sipariş vermek lazım. mekanlarını cafe olarak düşünmemişler.