şükela:  tümü | bugün
 • uzaktan (50-60 metre) bakınca bir an benzer gibi görünen ama bambaşka dünyaların beyaz yakalısı olan canlıların kapışması.

  wall street çalışanı 1 aylık maaş + bonusuyla çekmeköy'den 2+1 alıp yerel beyaz yakalılara kiraya verir. maslak çalışanı kağıthane, çeliktepe vs'de bir kaç sene kirada sürünüp krediyle ev alır, 10 sene de öyle sürünür.

  wall street guy hafta sonları ceo'nun evinde barbekü partisine katılır, maslak guy 40 yılda bir genel müdür yardımcısının ısmarladığı dondurma, pizza, çiğ köfteyi bilgisayar başında yiyip gizli gizli mutlu olur.

  wall street çalışanı cumartesi gecesi yandaşlarıyla beraber hayvani new york manzaralı terasta partiler, kokainin dibine vurur. maslak çalışanı cuma akşamı bölüm arkadaşlarıyla beraber fiks menü fasıla gider, finalde yakın oturanlar birbirlerini eve bırakır.

  wall streetçi random bir hafta sonu uçağa atlayıp havai'ye gider, 2 bronzlaşır döner. maslakçı 3 ay önceden erken rezervasyonla alaçatı'ya gider, dakikada 150 foto paylaşmaya çalışırken parmak kanseri olup ölür.

  yetişkin bir bekar wall streetçi haftada 5 gece 4 ayrı milletten 8 farklı kişiyle sevişir, kimseye numarasını falan vermez. maslak abazası yeni başlayan stajyerin bacaklarına bakıp afakanlar geçirir, asansörde, kahve içilen alanda muhabbet açmaya çalışır, tanışır tanışmaz instagram, facebook allah ne verdiyse ekler, verene kadar baydırır.

  wall streetçi kardeşim arada ofisin kapısını kapatır, sevdiği müziği açıp bi kadeh viskiyle deşarj olur. en kötü suşi sipariş edip co-worker'ının göbeğinden yer. maslak kölesini alakasız bi saatte elinde naylon torbayla simit almış, oflaya puflaya ofise dönerken görebilirsiniz. kimse istemesin diye minimal karper peynirini hızlıca tüketmekte ustalaşmıştır.

  wall street çalışanının pahalı alman arabaları vardır ama keyfe keder metroyu da kullandığı olur. maslak beyaz yakalısı metrobüste bir eliyle bi yerlere tutunur, diğer eliyle whatsapp dedikodusu kovalar. şirket arabası yoksa hafta sonu trafiğe çıkar, hep 50 liralık benzin koyar.

  wall street beyaz yakalısının ne olduğu bellidir, içi dışı daha birdir. maslak beyaz yakalısı fırsatını bulduğu an hava basmaya, kendi benzerlerini ezmeye çalışır. "al bak bu hollanda oturum izni, artık senin" deseler kravatını skine bağlayıp koşmaya başlar ama hintli birini görünce kendisini beyaz adam zanneder, götü başı ayrı oynar hemen.

  wall street guy (eğer oy vermediyse) "fuck trump! this country deserves much better than this ass hole!!1!" diye tweet atsa bi skim olmaz. maslak guy, şirket politikaları gereği sosyal medya paylaşımlarına dikkat eder. zaten etmese de ettirirler.

  peki hiç mi ortak noktası yoktur doğada karşımıza çıkan bu 2 canlı türünün? ellerindeki tall chai tea latte ortaktır bak.