• naylonun, ki kendisi vaktiyle nylon olarak isimlendirmiştir, araştırılması ve geliştirilmesinden sorumlu dupont yetkilisi.
 • 27 nisan 1896'da doğmuş 29 nisan 1937'de hayata gözlerini yummuş organik kimyanın lideri, profesör. burlington, iowa'da doğmuştur. 1935 yılında naylonu bulmuş. öldükten bir yıl sonra ise bu sentetik elyafın seri üretimine geçilmiştir. limonataya karıştırdığı potasyum siyanür ile intihar etmiştir.
 • dünyanın kaderi 1928 yılında değişti. o yıl du pont şirketi harvard üniversitesi'nde 31 yaşındaki bir organik kimyacıyı sınırsız bir bütçeyle bağımsız araştırma yapması için işe aldı. bu kimyacı son model laboratuarında çalışmaya başladı ve 5 yıl içinde naylonu keşfetti.
 • yüksek polimerler ile polimerleşme süreçleri alanındaki çalışmalarıyla ün yapmış amerikalı kimyacı. julius nieuwland ile birlikte sentetik neopren kauçuğunu yapmayı başarmış ve bu çalışmaların devam eden sürecinde naylonu bulmuştur.
 • naylon’un* mucidi sayın wallace carothers’ın mekanı cennet olsun, huzur içinde yatsın... kendisi henüz 41 yaşındayken ölmüş ve intihar notuna “artık bana ilham verecek bir şey bulamıyorum” yazmış kimyagerdir.

  ps: sayın wallace carothers 1937’de size artık ilham verecek bir şey bulamamış olabilirsiniz, fakat milyonlarca insanda yeni bir fetiş türü yarattığınızı göremeden gittiniz. öteki dünya varsa tanışmak isteyeceğim ilk kişi siz olurdunuz.

  ayrıca sizin yokluğunuzda 2. dünya savaşı çıktı ve bu esnada naylon çorap üretimi durdurulmuş ve tüm fabrikalar askeri operasyonlar için paraşüt üretimine başlamıştır.

  kadınlar naylon çorap bulamadıkları ve sadece bu etkiyi yaratmak için bacaklarının arkasına kömürle/kalemle çorabın dikiş çizgisini çizmeye başlamıştır. siz bunları göremediniz fakat dünyaya çok kıymetli bir hazine bıraktınız. huzur içinde uyuyunuz.

  edit | image: https://images.app.goo.gl/kzsyj1htixwrwq6j8

  link: https://eksiup.com/p/79374253viph

  tanım: organik kimyanın dehalarından biridir.
 • 1986 yılında abd'nin lowa eyalatinin burlington kasabasında dünyaya gelmiş amerikan kimyager ve naylonun mucidi. belki daha uzun yaşasaydı ne kadar önemli ve tarihe iz bırakan bir icat çıkardığını görebilirdi. bir fetişizm türünün alevlenmesi için büyük bir kıvılcım yaratmıştır. belki de 2.dünya savaşından önce stockingsler pazarlama ile yüksek popülerlik kazanıp, stockingsli baldır ve bacaklar erkeklerin üzerinde daha güçlü panzerschreck etkisi yaratmış olsaydı bu etki arzuyu, arzu sevişmeyi, sevişmek de barışı ateşleyip 2.dünya savaşı'na engel olacak kadar kuvvetli olabilirdi. düşünsene pankartlar asılıyor "do not war, let women wear stockings! , "keep calm and imagine about stockings", "in stockings we trust". * wallace carothers tarihe imza atanlardandır. gezegenimizin muhteşem varlığı olan kadınların, zariflik ve seksiliklerini güçlendirmelerine vesile olmuştur. sayesinde bodystockings, hold ups, leggins, pantyhouse, tights gibilerinin ilham kaynağı olmuştur. en önemlisi, naylonun icadıyla beraber diz üstü naylon çorap ile mini etek kombininde, kadın vücudunda zettai ryoiki adlı bölgenin öneminin keşfedilmesine yardımcı olmuştur.
  black stockings
  black stockings
  black stockings
  black stockings
  fishnet
  fishnet
  fishnet
  natalie dormer stockings
  nicole kidman stockings
  ben yeryüzünde daha ilgincini keşfedemedim. zaman kavramı, big bang teorisi, kara delik, galaksiler bir stockings kadar ilgimi çekmiyor. neden bu kadar kuvvetli etkiye sahip onu da çözemedim. demem o ki aslanım elon musk boşuna uğraşıyorsun. stockingsden ötesi yok, daha ötesini bulamazsın başka bir gezegende yeğenim. bırak bu işlerle uğraşmayı. wallace carothers bile intihar etmeden önce artık ilham verebilecek bir şey bulamadığını söylemiş. çünkü "en"i bulmuş.
hesabın var mı? giriş yap