• ayni firmanin bi tane de dag aslani var, arkadas her filimde bir sekilde oynardi bi aralar,
  prodüktörün yakinimidir nedir.girerdi her filmin bir yerine, görünürdü.
  belki yönetmendi, filmde bir kere görüneyim tribi vardi bilemedik hiç.
 • cizgi film tuccari amerikalibir abi
  allahtan rahmet diliyorum
 • gelmiş geçmiş en yaratıcı insanlardan biri ve onun yaratıcılık stratejileri sayın seyircilerle paylaşılamadan edilemez bir bilgidir: birincisi "hayalci": amacını hayal et ve uç uçabildiğin kadar yani. ikincisi "gerçekçi": nasıl? sorusunu sormak, ve ayakların biraz yere basması, üçüncüsü "eleştirel": eh peki öyle olmasaydı nasıl olurdu, beceremezsek ne olur, gibi yine yaratıcı ama daha çok eksik ve yanlışları düzeltip alternatif oluşturmaya yönelik bir strateji. direkt hayata ve planlara uygulanabilen aydınlatıcı stratejiler... ayrintili bilgi: nlp ile ilgili kitap ve siteler. saygılar ulu usta walt.
 • seneler sonra ogrendim ki walt disney sanildiginin aksine meger iyi bir hikaye anlatici olmaktan ote sanatci tarafi olmayan, sahane bir is adami olmakla beli dogrultmus animasyon dunyasininbill gates i ayarinda bir insanmis.walt disney i meshur eden butun anismasyonlarin gerisinde ubbe gorber mi ne oyla antin kuntin isimli bir insan bulunuyormus.

  ve yine ogrendim ki walt disney in gorsel sanatlar sayesinde kurdugu sirketinde animatorler uc otuz paraya tamah eder, koppekler gibi calistirilirlar imis.
  bu arada steam boat willy adli eseri izleyen kurgudan realiteye ulasan insanlar walt disneyin aslinda hayvanlara eziyete merakli bir insan oldugunu ayristirabileceklerdir.ben ise o donem ne kadar rahatmis bazi maymunluklar dedim filmi izleyince.
 • if you can dream it, you can achieve it... diye de gaz bi sozu vardi kendisinin
 • miki farenin yaratıcısı. otuz oscar ödülüne sahip.
 • kanser oldugu icin 0kelvin de dondurulmus insan, tedavisi bulununca cozulecekmis
 • 32 oscarla rekoru elinde bulunduran amerikalı aktif anti komünist kişi. gençlğinde bir kaza sonucu bir baykuşun ölümüne neden olmuş ve o tarihten öldüğü 1966ya kadar hiçbir canlıyı öldürmemiş, lakin yanında çalışanları öldürmekten beter etmiştir. hayvanları karakterize etme huyu da bu baykuş olayından sonra canlanmaya başlamış kafasında. akciğer kanserinin sebep olduğu kalp yetmezliğinden ölmüş, ölümü cesedinin yakılıp cenaze işlerinin tamamlanmasına dek basından gizlenmiştir. bu gizlilik onun ölümünden önce dondurulup hastalığına çare bulunana kadar saklandığı dedikodusuna * neden olmuştur.
 • soylendigine gore *, zarfin adres kismina "whos afraid of the big bad wolf" yazildiginda, postacilarin mektubu goturdukleri sahis.
 • gençken kabiliyetsiz bulunduğu için yüzüne kapanan onca kapıdan sonra nihayet kiliseye alet edevat satan bi firmada iş bulmuş, satılacak eşyaların resmini çizmekle görevliymiş ve çalışabilmek için de farelerin cirit attığı bir garajı kiralayabilmiş ancak bu amca:) bu garajda işleri açılmış, hatta mickey mouse un ilhamını da bu garajdaki farelerden aldığı söylenegelir.
hesabın var mı? giriş yap