şükela:  tümü | bugün
487 entry daha
  • uyuşturucu üreticisi, satıcısı ve seri katil olan canavar.

diziyi bitirdikten sonra hakkında yapılan yorumları okuyunca ağzım açık kaldı. farklı bir dizi izlemiş olabileceğimi düşünerek paralel evrende başka bir walter white var mı araştırdım.
    genellikle skyler white'a sövülmüş. kadının altından girilmiş, üstünden çıkılmış. bu kadını bu hale getiren etken esas adamımız olan walt'tır! gelelim mr. white'ın hikayesine;
    --- spoiler ---

* hayatını son derece ezik ve pasif geçirmiş bir adam. öyle ki milyonlarca dolar kazanacağı şirketteki hisselerini fevri davranak 5000 dolara satmıştır.
    * ezikliği bununla kalmamış, son derece zeki ve çalışkan bir adam olmasına rağmen sıradan bir oto yıkamacı da ek iş yapmaktadır. başka yapabileceği iş kalmamış gibi.
    * kanser olunca kaybedeceği bir şeyi olmadığını anlamış ve ilk başlarda ailesinin geleceğini düşünerek meth işine dalmıştır.
    * meth işinde henüz yolun başındayken planlayarak iki kişiyi öldürmüş ve asitle eritmiştir. normal bir insanın kafayı yiyeceği bir süreci hiç yaşanmamış gibi geçirmiştir. canavarlığının ilk işaretlerini bu olayda vermiştir.
    * jesse pinkman'ın kız arkadaşı olan jane margolis'in ölümüne sebep olmuştur ve soğukkanlılıkla genç bir kızın can çekişmesini izlemiştir. *
    * jane'in babasının psikolojisinin bozulmasına sebep olarak yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasına dolaylı yoldan neden olmuştur.
    * todd alquist gözünü kırpmadan küçücük çocuğu öldürürken sesini çıkarmamış, 'olur böyle şeyler jesse' demiştir.*
    * brock isimli çocuğu planyarak zehirlemiştir.
    * bacanağı hank schrader'in kartel tarafından vurulmasına sebep olmuştur. bununla yetinmeyip adamın ölümüne sebebiyet vermiştir.
    * çocuklarına haram para yedirmiştir.
    * dünya üzerinde bir çok gencin zehirlenmesine sebep olmuş, çok eve acılar sokmuştur.
    * ailesinin geleceğini kurtarmak için sadece 737 bin dolar kazanması gerekirken güç zehirlenmesi yaşamış ve ailesini ikinci plana atıp kendi için yaşamaya başlamıştır. nitekim dizinin son bölümünde 'hoşuma gitti, bu işte iyiydim, kendim için yaptım' demiştir.'
    * marie scrader gibi ailesine ve kocasına hizmet için yaşayan birini dul bırakmış, evinin talan edilmesine sebep olmuştur.
    * jesse pinkman gibi kendi halinde yaşayan, küçük çapta işler yaparak yolunu bulan gencecik bir çocuğun hayatının kararmasına sebep olmuştur. sevdiği bütün kadınların ölümünde parmağı vardır. jesse belki bir halta yaramaz bir adamdı ama en azından vicdanlıydı. vicdanına yediremediği için kafayı yedi! walt gibi canavar değildi.
    * yalan üstüne yalan söyleyen ve bunu hiç sıkılmadan yapan bir karakterdi.
    --- spoiler ---

sonuç olarak walter white azılı bir suçluydu. pablo escobar kendisinden kat ve kat suçlu biri olmasına rağmen gerçek aile sevgisini görmek isteyenler narcos'u bir kez daha izleyebilirler.
  • gemici zihniyetiyle titanik izleyen andavallara yorum yaptıran dizi karakteridir.
1 entry daha