şükela:  tümü | bugün
 • skyler white tabikide
 • gustav ile iyi dost olmaması.(sonradan zaten öldürürdü de çok erken oldu.)
 • o jesse denen keş müptezeli öldürmemesidir.
 • 1-o karıyla evlenmek (skyler)
  2-o çocuğu peydahlamak (walter jr.)
  3-o gerizekalıyla ortak olmak (jesse pinkman)

  üç büyük hata!
 • kendi işini kendi yapmaması.
 • dünyanın en overrated dizisinin başrolüne konulmasıdır.
 • çok açık ve nettir ki en büyük hatası vaktiyle arkadaşlarıyla kurduğu şirketteki hissesini satmış olmasıdır. satmayaydı zaten zengin olacaktı ve met filan aklına gelmeyecek başka türlü bir hayatı olacak böyle bir dizi de olmayacaktı. bu dizi olmayınca walter white diye bir karakter de olmazdı tabii ki.. o zamanda zaten ayrılacak bir şirketi olmazdı. yani ben boş boş yazıyorum..
 • skyler la evlenmesidir.
 • sineğe karşı fazla düşmanca tavır alması..
 • 1. zamansız, mantıksız, duygusal çıkışlar.
  grey matter firmasındaki 1/3 hissesini özel sebeplerden (gretchen'e aşık olması) dolayı 5000 dolara satıp çıkması. (bu şirket en son 2,1 milyar dolarlık bir değere sahip oldu). bu hareket aslında walter'ın duygusal tarafının onun mantıklı karar almasını nasıl engellediğinin işareti olmasına rağmen bir türlü ders almadı.

  2. durmayı bilmemek.
  başlangıçtaki hedefine defalarca ulaşmasına rağmen durmayı bilmemesi. bu işe girerken morgtgage ve çocukların eğitim masrafları için 776.000 usd kazanma amacıyla kolları sıvadı. tuco hadisesi sonrası canını zor kurtarmasına rağmen durmadı. gus 3 ay için 3 milyon usd teklif etti ama sessizce işini yapmak yerine panikle hareket ederek hatalar yaptı. kanseri yendiği zaman yine gus yılda 12 milyon dolar teklif etti ama yine yanlış kararlar ve jessie'yi koruma içgüdüsüyle beceremedi. hedeflediği parayı biriktirmiş olmasına rağmen ellerinde hala biraz metailamin var diye durmak istemedi. bu hareket de aslında para veya aile için değil de bu işten zevk aldığı için devam ettiğini gösterdi ve dolayısıyla yine bir ders alamamasını sağladı.

  3. jessie faktörü.
  gale gibi mükemmel bir kimyagerle gus'ın ve mike'ın koruması altında tertemiz laboratuvarda çalışıp milyon dolarlar kazanmak varken jessie adındaki keşe bel bağlayıp sonunda gale, mike ve gus'ın ölümüne giden dönüşü olmayan yola girdi. walter white gibi akıllı bir adamın gus ile tanıştığı andan itibaren jessie'ye mesafeyi koyup çizgiyi çekmesi gerekirken (ki gus gibi hayatını bu işe adamış bir adamın bile "sen eyvallah ama ben keşlerle iş yapmam" demesi bile uyandıramadı) bir türlü jessie'den uzaklaşamadı, onun da uzaklaşmasına müsaade etmedi. adam temizlenip yeni bir hayata başladığında bırakmadı, kendisini dövdüğünde bırakmadı, 5 milyon doları sokaklarda saçıp polise yakalandığında bırakmadı, kendini öldürtmeye çalıştığında bırakmadı, çıkmak istedi bırakmadı, hatta kendisini polise tüm detaylarıyla ispiyonladığında bile adamı bırakmadı. buradaki bağlılığın altında baba sevgisinden yoksun kalmış bir çocuk ile sağlıklı bir çocuğun ilgisinden mahrum kalmış bir baba ilişkisi görüyorum. çünkü dizide her ne kadar white iyi bir baba gibi görünse de oğlu junior ile merhaba-merhaba dışında hiç bir paylaşımı yok. ne jessie kadar vakit geçiriyor ne de düzgün bir baba-oğul ilişkileri var.

  4. aç gözlülük.
  10 ton metilaminden kendi payına düşen 5 milyon doları alıp çekilmek veya en azından mike ve jessie'nin çekilmesine müsade etmek yerine metilamini saklayıp pazarlık konusu yapmak. evet 10 ton metilamin haisenberg'in elinde yüzmilyonlarca dolar değerindeydi ve 5 milyon için vazgeçmek doğru değildi ama amaca bakarsak harcayamayacağın veya aklayamayacağın 100 milyon dolar yerine eldeki 5 milyon dolar seni kral gibi yaşatırdı.

  5. aile hastalığı.
  aile aile deyip kendini heder etmesi, her şeyi onlar için yaptığı ve hiç bir şart altında kıyamadığı tüm ailesinin kendisinden nefret ederek sonlanan bir sürece girmesine neden oldu. hadi skyler'a kıyamayabilirsin, çocuklarının annesi. ama hank'e bu düşkünlük nereden geliyor? aile de bir yere kadar. hank zaten sana kinlenmiş, her gördüğünde ya yumrukluyor, ya küfrediyor, seni hapse atmak için götünü yırtıyor ve saygısı yok. bırak ölsün. sen yapamıyorsan bırak saul veya jack yapsın işte. ama hank'in de dediği gibi "tanıdığım en zeki adamsın ama kararın 10 dakika önce verildiğini anlamayacak kadar aptalsın". sen o çölde jack'e paradan bahsettiğin anda hank zaten ölmüştü. kurtulma şansı yoktu. parayı bir pazarlık haline getirmek istiyorsan "hank ve bana bir araba ver burdan gidelim, yarın gel 10 milyon dolarını al" gibi basit bir pazarlık yeterliydi. veya hiç bir şey söylemeyip jack'in hank'i öldürmesine müsaade edebilirdi. ama elinde silah olan jack'e "sana para veririm, 80 milyon, nakit, tam burada, onu öldürme" dersen kimse gözünün yaşına bakmaz. hele ki allahın nazileri.

  6. köylü kafası.
  en büyük hatası da alıp başını gidememesi. yemişim aileyi de meth'i de nasılsa bir yolunu bulursun. hank öğrendiği anda parayı pulu toplayıp başka ülkeye uçacaktın. hiç bilmiyorsan büyük bir şehirde bir uyuşturucu baronunun koruması altına gireceksin. ne işin var çöl varoşunda hala çözmeye toparlamaya çalışıyorsun. 80 milyon dolar nakit paran var lan. nakit. keş... zaten sen ortadan kaybolunca hank bir bok kovalamayacak, karın ve çocukların carwashlarıyla mutlu mesut yaşayacaktı.
hesabın var mı? giriş yap