şükela:  tümü | bugün
 • çeşitli sebeplerden dolayı ismi heisenberg coffee & roastery olacakken olamayan, 3. nesil olduğunu iddia eden kahve dükkanı. moda'da yer alıyor.

  bir kere gittim. bir daha da gideceğimi sanmam.
  flat white istedim, starbucks'ın grande bardağı boyutunda flat white verdiler. flat white'da espressonun süte oranı latteye göre daha büyüktür. yani latte kadar süt içermemesi gerekir. böylece kahvenin tadını da daha çok alabilirsiniz. ama dediğim gibi koca bir bardakta dana kadar kahve verdiler.
  tadı güzeldi diye bunu göz ardı edebilirim.

  ama şahit olduğum bir diğer olay oldukça şaşırttı beni. kenarda duran bir chemex vardı. filtresinde öğütülmüş kahve ve içinde de demlenmiş bir miktar kahve bulunmaktaydı. ne kadar zamandır orada olduğunu bilemiyorum. çalışanlardan biri yardıma gelen arkadaşına "chemex'e devam edebilir misin?" dedi. (bu arada kendisi ben sipariş vermeden önce chemex'te kahve demlemiyordu, chemex orada öyle duruyordu.)
  sonra arkadaşı demlemeye devam etti ama suyu direkt süt cezvesinden haşırt diye filtrenin içine boşalttı.
  oha!
  belli ki iddialısınız. iddialıysanız işinizi düzgün yaptığınızı düşündüğünüzdendir.
  ama bu ne be? orada kaç zamandır beklediği bilinmeyen bir chemex, haşırt diye su boca etmeler. 10 dakikada mı demledim, yarım saatte mi demledimin hiç ama hiç öneminin olmaması. enteresan.

  bir de tipler nasıl hipster anlatamam. ayakta ancak böyle kalabilirler sanırım.
  çok fena.
  ayrıca mekanda da bir bitmemişlik, olmamışlık hissi var.
  foursquare yorumları daha şimdiden acımasız.
 • kahvesini denemedim ama, heisenberg isminin marka tescili sirkeci'de bi dönercide olduğu ve kendisiyle görüşüldüğünde isim hakkı için çok büyük bi para istediği için walter ismini almak zorunda kaldılar diye duymuştum. heisenberg diye dönerci mi olur lan, aklıma geldikçe gülüyorum!
 • kahvrulmus 250gram kahveye 45 tl fiyat belirleyerek yolunacak musteri arayan mekan.. hayirli isleri olsun..
 • seçenekleri az, fiyatları gerekenden daha pahalı (latteye buz koymak için para mı alınır oha), kahveleri eh, çalışanları ve düzeni güzel, henüz taze açılmış bir kahvehane.
 • içecekleri 250'lik beherde, laboratuvar şişesinde veren ve gereksiz pahalı bir yer. güzel yanı veganları düşünmüş bir yer olması çünkü vegan muffin gibi şeyler vardı ben gittiğimde. tadı da güzeldi gayet.
  hoş bir yer ama yaratıcı diyemem. var olan bir şeyi işleyip sunmaya yaratıcı denemez çünkü. ama yapana da saygı duydum böylesine bir tutku beslediği için.
  sonuç olarak değişik bir mekan arayışındaysanız gidin bir deneyin. moda'da bir ara sokakta bulunuyor kendisi.
 • çok hoş dizayn edildiğini düşündüğüm mekan. yalnız 3 yudumluk limonataya 10 lira vermek acayip koydu.
 • mekanın lansmanı ve konsepte dair beyin fırtınası, muhabbetin hasını geekyapar grubunda konu edilmişti. breaking bad dizisinden apartma bir konseptle yola çıkan ferah bir mekan. buraya kadar sorun yok. ama hizmet sektörünün yeni bir üyesi olarak daha çok fırın ekmek yemesi gerek.

  öncelikle bu kadar büyük bir mekanda tuvaletler kesinlikle yetersiz. (ben gittiğimde) 2 tuvaletten birisi lavabosuyla beraber iptal, çalışmıyor(du). 200 metrekarelik alanda kadın - erkek için ortak kullanıma sunulmuş sadece tek bir wc vardı.

  konsept bir mekan olmasına ragmen kahvelerin sunumu çok özensiz ve menü baştan savma. kahve dünyası gibi vasat bir mekan bile kahveyi önünüze getirirken ufak bir ikram ve kendi konseptini vurgulayan bir fincanla sunarken burası bir milyoncudan alınma gibi duran dümdüz mug'da kahveyi getiriyor. yine de ekip ve işletmecinin iyi niyetliliği ile gençliğini düşünürseniz bu falsolar belki göz ardı edilebilir. en iyisi kendiniz gidip karar verin.

  not: bu entry'i aylar önce yazıp kenar'a kaydetmiştim. ancak mekan çok yeni olduğundan zarar gelir endişesiyle yayınlamak konusunda kararsız kalmıştım. bugün 9gag'e viral girdiklerini görünce, mekanın sosyal medya gücü ile agresif tanıtım ataklarını benim ya da sözlükteki diğer tarafsız arkadaşların yazacağı hiçbir entry'nin baltalayamacağına ikna olduğum için gönül rahatlığıyla kişisel görüşlerimi sizinle paylaştım.
 • gerçekten aşırı dandik bir mekan.

hesabın var mı? giriş yap