şükela:  tümü | bugün
 • çeşitli sebeplerden dolayı ismi heisenberg coffee & roastery olacakken olamayan, 3. nesil olduğunu iddia eden kahve dükkanı. moda'da yer alıyor.

  bir kere gittim. bir daha da gideceğimi sanmam.
  flat white istedim, starbucks'ın grande bardağı boyutunda flat white verdiler. flat white'da espressonun süte oranı latteye göre daha büyüktür. yani latte kadar süt içermemesi gerekir. böylece kahvenin tadını da daha çok alabilirsiniz. ama dediğim gibi koca bir bardakta dana kadar kahve verdiler.
  tadı güzeldi diye bunu göz ardı edebilirim.

  ama şahit olduğum bir diğer olay oldukça şaşırttı beni. kenarda duran bir chemex vardı. filtresinde öğütülmüş kahve ve içinde de demlenmiş bir miktar kahve bulunmaktaydı. ne kadar zamandır orada olduğunu bilemiyorum. çalışanlardan biri yardıma gelen arkadaşına "chemex'e devam edebilir misin?" dedi. (bu arada kendisi ben sipariş vermeden önce chemex'te kahve demlemiyordu, chemex orada öyle duruyordu.)
  sonra arkadaşı demlemeye devam etti ama suyu direkt süt cezvesinden haşırt diye filtrenin içine boşalttı.
  oha!
  belli ki iddialısınız. iddialıysanız işinizi düzgün yaptığınızı düşündüğünüzdendir.
  ama bu ne be? orada kaç zamandır beklediği bilinmeyen bir chemex, haşırt diye su boca etmeler. 10 dakikada mı demledim, yarım saatte mi demledimin hiç ama hiç öneminin olmaması. enteresan.

  bir de tipler nasıl hipster anlatamam. ayakta ancak böyle kalabilirler sanırım.
  çok fena.
  ayrıca mekanda da bir bitmemişlik, olmamışlık hissi var.
  foursquare yorumları daha şimdiden acımasız.
 • kahvesini denemedim ama, heisenberg isminin marka tescili sirkeci'de bi dönercide olduğu ve kendisiyle görüşüldüğünde isim hakkı için çok büyük bi para istediği için walter ismini almak zorunda kaldılar diye duymuştum. heisenberg diye dönerci mi olur lan, aklıma geldikçe gülüyorum!
 • canayakın ve yardım sever çalışanlara sahip mekan. tabi bu çalışanlardan biri, başka bir müşterinin limonata içtiği pipetle kahvenin içine düşen şeyi aldı ardından gözümün önünde yan masaya servis etti, etmeseydi iyiydi. duvarlar fazla boş kalmış biraz daha hareket gelse güzel olur. saul goodman'a dair bir şey olmaması beni üzmekte. chemex'i güzel baya. genel olarak ele alırsam, mekanın tam olarak oturmasına biraz daha süre var.
 • kahvrulmus 250gram kahveye 45 tl fiyat belirleyerek yolunacak musteri arayan mekan.. hayirli isleri olsun..
 • gitmedim, adamları da tanımıyorum ancak başarılı olmuş ve geniş kitlelerce sevilip benimsenmiş bir konsepte bürünüp bunu pazarlamaya çalışmalarını itici buluyorum. hani vince gilligan'ın los pollos hermanos açmasını anlarım da bu arkadaşlara ne oluyor, kimin konseptini kime satıyorlar diye düşünmeden edemedim.

  hakkında 5-6 entry anca girilmiş. ilk entry'de seviyeli bir eleştiriye rastladım. diğerleri de ya övmek için yaşayanlar mensubu, ya da ekibin kendi pr çalışması kapsamında entry kasan şahıslar olmalı ki pek coşkulular. ilk fırsatta ziyaret edip o coşkuyu arayacağım. o zaman ne olduğunu elbette anlarım.
 • seçenekleri az, fiyatları gerekenden daha pahalı (latteye buz koymak için para mı alınır oha), kahveleri eh, çalışanları ve düzeni güzel, henüz taze açılmış bir kahvehane.
 • içecekleri 250'lik beherde, laboratuvar şişesinde veren ve gereksiz pahalı bir yer. güzel yanı veganları düşünmüş bir yer olması çünkü vegan muffin gibi şeyler vardı ben gittiğimde. tadı da güzeldi gayet.
  hoş bir yer ama yaratıcı diyemem. var olan bir şeyi işleyip sunmaya yaratıcı denemez çünkü. ama yapana da saygı duydum böylesine bir tutku beslediği için.
  sonuç olarak değişik bir mekan arayışındaysanız gidin bir deneyin. moda'da bir ara sokakta bulunuyor kendisi.
 • çok hoş dizayn edildiğini düşündüğüm mekan. yalnız 3 yudumluk limonataya 10 lira vermek acayip koydu.