şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2018 cikis yapmasi beklenen listelerinde yer alan ve kisaltmasi wtc olan kripto para birimi. odak noktasi rfid chip yardimi ile herhangi bir objeyi uretiminden stoklanmasina ardindan kargolanmasindan satin alinmasina kadar takip edebilmek. bu sayede bircok dolandiricilik ve karisiklik engellenmis olacak. ornegin ucak ile yolculuk ederken bavulunuzun kaybolmasini engellemis olacak. ya da kargonuzun nerede oldugunu kargo sitesinden yuzeysel bir sekilde gormek yerine nokta atisi seklinde gorebileceksiniz vs.

nasil alirim diye merak ediyorsaniz bu entry'de olabilecek en basit sekilde binance uzerinden nasil alinacagini anlattim (bkz: #73068700). sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz.
  • iota ya 0.47, modum a 2 , enjine de 0.3 dolardan giren biri olarak yeni favorim waltonchain. bu piyasa patlasa da ayakta kalacak ender projelerden birisi(coin demiyorum cunku cok abes kaciyor).

coinlerin coguna bakinca sunu goruyorsunuz: ne proje hayata gecmis, ne bir hardware var, ne saglam bi software var. adamlar bildigin currency ama zannedersin ki tum dunyanin sorununu bunlar cozuyor. soyle bu piyasadan cikip amerika borsasi nasdaq a eklesen abes durmayacak proje bir elin parmaklarini gecmez. bu waltonchain digerlerinden burda ayriliyor.

simdi bu adamlar bildigin hardware yani rfıd chiplerini uretiyor. bunu da blockchain teknolojisine entegre etmisler. maliyeti de baya dusurmusler. supplychain endustrisine baya bi yenilik getireceklerini dusunuyorum. hele cin`de olduklarini dusunursek, potansiyeli cok yuksek. waltonchain bizatihi kendisi bir blockchain. yani alt yapisi kendine has ve pek yakinda erc20 protokolunden ayrilip bagimsiz kendi platformunu kullanacak. bu kismi software avantaji. diger ve belki de en onemli farki ve avantaji ise, waltonchain projesinin ayni zamanda bir hardware projesi olmasi. bu hardware ve software entegresi ile supply chain endustrisindeki maliyetleri 4 te 1 oraninda dusurulmesi bekleniyor, ki bu fiyat dusmesi olayi bu teknolojinin cok kucuk bir avantaji diger avantajlarinin yaninda. ayrica waltonchain'in dunya uretiminin baskenti sayilan cin ve yine chip teknolojisinin en onemli ulkelerinden guney kore'de subeleri var.

bu waltonchainin diger onemli noktasi da masternode u olmasi. masternode un ne oldugunu bilmeyenler biraz arastirsin. ilerde onun hakkinda da bir seyler karalamayi dusunuyorum. simdi dash gibi, eger bir coin in masternode u varsa, insanlar coinlarini kitliyor cuzdanlarina ve satmiyorlar. yani piyasadaki coin sayisi fena bir sekilde azaliyor. su an 25 milyon wtc dolasimda ve bunun yarisi simdiden masternode olarak kitlenmis. 1 masternode icin 5000 wtcniz olmasi gerek ve bu masternode u elinde bulunduranlara cok guzel bir odul veriyor waltonchain. e haliyle de adamlar ellerinden cikarmiyor. dash e bakarsaniz ayni sistemi orda gorursunuz, ki dash daha gecen sene 40 dolardi, simdi 1000. dash ve waltonchain in farki da su, dash sadece bir para, o kadar. walton ise cok daha fazlasini sunuyor ve gercek dunyaya dokunuyor.

benim icin en onemli 4 kriter vardir: takim, proje, partnershipler ve projenin yapildigi ulke. bu 4 kriterde de walton cok saglam. adamlar biz ucacagiz kacacagiz diye reklam da yapmiyorlar. yani bildigin islerine odaklanmislar. yakinda biraz marketing yapsalar zaten ilk 20 ye girecegine kesin gozuyle bakiliyor.

yani demem o ki, buralar degerlenir gencler.
  • her yükselişinde beni kahreden coin.

14 dolardan beri takip ediyorum, arn çıkış yapsa da satıp wtc alsam :(
  • bitcoin'in son düşüşüyle birlikte bir miktar düşen ama sonrasında yeniden yükseliş rallisine giren coin. ilginç bir şekilde kararlı yükselişini sürdürüyor ve gün içinde de sürekli al-sat fırsatı sunuyor. btc yeniden biraz daha yüksek bir noktada stabil hareket etmeye başlarsa bu kadar arzı düşük ve ekibi sağlam bir coinin çok kısa sürede 100 dolar üstünü görmesi zor olmaz. tabi ki ytd ama yine de aklınızın köşesine bir yazın. ayrıca btc'nin anlık geri çekilişlerinde de kararlılığını koruyabiliyor.

https://coinmarketcap.com/currencies/walton/
  • önümüzdeki zamanlarda çok iyi işler yapacağını düşündüğüm para birimi. burada fazla duyulmamış henüz ama bu zamanlar şu anda dutluk dediğimiz anlar. gemiyi kaçırmaktansa, gemiye önceden binip beklemek her zaman iyidir. ytd.

edit: yaptıkları yanlış marketing'ten dolayı gözümden düşmüştürler. herşeyi hype üzerinden götürmek isteyen bir halleri var. o yüzden hiç güvenilir gelmiyorlar ve 3 hayır ile uğurluyorum.
  • walton rf id üzerine çalışan, kurucuları ve yöneticileri arasında samsung' un eski başkan yardımcısı olan bir crypto projesidir. piyasadaki gerçek anlamda iyi iş yapan firmalardandır.

alternatifi için (bkz: vechain).
  • shitcoin dolu piyasada ender iş yapan harbi koindir. takımı konumu roadmap i her şeyiyle 4 4’lük. 1 dolarken alıyodum sonra 4 dolarken satıp 10 dolarken geri almaya başladım. elime para geçtikçe de almaya devam edeceğim. bunun yanında diğer favorim ise (bkz: posw coin)
  • popüler olmadan önce satın alanın sırtının yere gelmeyeceği projelerden biridir.
  • twitter'da hesaplari degistirmeyi unutunca sicmistir.

https://www.reddit.com/…ain_doesnt_want_you_to_see/

waltongate olarak kripto tarihine mini bir skandalla adini yazdirmistir.
  • dün şöyle bir skandala imza attı, ardından olaylar gelişti:
    https://pbs.twimg.com/media/dxjtaaxu0aavo2i.jpg

volkan konak ne kadar haklıymış.