şükela:  tümü | bugün
450 entry daha
  • cok enteresan bu diziden end game tarzi şeyler görmek isteyenler var. abisi bu dizi, o filmin belkide yuzde 1-2 bütçesi ile çekiliyor. marvell filmi değil dizisi. su jackie chan filmi kafasından cikin biraz. her dk patlama ucma lazer olmazzzz.
  • --- spoiler ---

mantık olarak vision'un hayata geri dönmemesi lazım çünkü far from home filminde "anısına" bölümünde visionın da resmi vardı. far from home end game'den 5-6 ay sonrası wandavision ise 3 hafta sonrası olduğuna göre demek ki gerçekten vision bir şekilde dönmeyecek. beyaz vision olayı kafamı karşıştırdı gerçi ama çizgi romanlarda ki beyaz vision hiç bir şey hatırlamaz bildiğimiz vision değildir. o yüzden bir mutlu son olacaksa wandavision hikayesinde ancak ancak dr.strange filminden sonra olabilir gibi geliyor bana.
    --- spoiler ---
  • final öncesi kevin feige'nin wandavision açıklamasını dinledim de, umarım final gerçekten söylediği gibi akıl almaz olur. aksi halde büyük hayal kırıklığı yaratabilir. kevin feige'nin açıklaması ve kamera arkası görüntülerini şuradan izleyebilirsiniz.
  • mcu içinde en çok beğendiğim yapım. en azından oyunculuk görüyoruz. bir karakterin gelişimini aşırı efekt katmadan izlettirdiler bize. bu arada en sonunda dr strange geliyor be.
  • ya hala finalden bişey bekleyebilenler var, hayret bişey... bunca bölümün sonunda nightmare'i de, mephisto'yu da getirseler veya civil war'dakini ölümüne tokatlayacak bir superhero içsavaşı dahi çıkarsalar dizi çöp olarak hafızalara kazındı. ben sizin için yazmıyorum, siz marvel/disney fanboyu olduğunuz için bok izletseler zaten beğeneceksiniz, elinizde beğenmemek gibi seçenek yok. ben normal izleyicinin fikirlerini yazıyorum ve tarihin en balon dizileri listesinin zirvelerini zorluyor şu haliyle, the mandalorian'ı bile geçti gitti.

bu dizi objektif olarak net bir şekilde kötü bir dizidir çünkü en başta bölüm dizaynı olarak tarihin en büyük fiyaskolarındandır. ben netflix türü binge watch'ı onaylayan bir izleyici değilim, this distribution model sucks demiyorum. ama disney'in normalde 4-5 bölümlük dizayn edilen yapımı corona vs. tedbiri kapsamında parçalayıp sikip attığı ortada. her ay yeni içerik yükleme zorunda değillerdi çünkü zaten bir tek the mandalorian'la çıkış yaptı yeni içerik olarak bir sene ara verdi o arada da hiçbir yeni şey yüklemediler. ve o sırada rekor kırdılar... 10+ büyük diziyle çıkan apple'ı da, bütün warnermedia arşivini açan hbo max'ı da solladılar kolayca. yani disney'in her ay yeni içerik yüklemeye bir ihtiyacı yoktu ki, işte 2021 senesini her dizi arasında iki hafta boşluk olacak şekilde doldurmaya kasmaları sikip attı. corona dolayısıyla yetişmiyorsa bişey yüklemezsin olur biter. bak apple tv+'a, peacock'a vs. aralık ayında hiçbir içerik yetişmediği için hiçbir şey yüklememişlerdi. apple ocak'ın ortasında başladı tekrar dizilerini çıkarmaya.. yanisi bunlar da o ay boş geçmesin diye olan dizilerinin bölümlerini ikiye bölüp yayın yapabilirlerdi ama böyle uyanıklık peşinde koşmadılar. işte disney'in uyanıklığı diziyi inanılmaz eksik-yarım yamalak hissettirmiş.
  • olağanüstü bir iş oldu gerçekten. 8. bölümle birlikte hikayesiyle oyunculuklarıyla müzikleriyle ve bağlandığı yer ile; tam anlamıyla her şeyiyle tüylerimi diken diken etti, boğazımı düğümletti ve yaşattığı hazla koltuklarda heyecandan zıplattı... kaos büyüsü ile birlikte wanda karakteri sanırım dizi ve sinema tarihinde gördüğümüz en güçlü kurgu karakterini de resmetmiş oldu... yani bir mit olarak değil, birebir görsel anlamda resmedilen en güçlü karakter olabilir. aman tanrım filmindeki tanırının resmedilişini ve onun türevlerini es geçiyorum zira orada tanrıdan bahsediliyor.
  • kuvvetle muhtemel finali yarım kalıp, hepimizi deli edecek dizidir.

gönlümden agnes ve wanda’nın arkadaş olması geçiyor desem... agnes’i görmeyi çok isterim açıkçası, kathyrn hahn çok iyi oynuyor. izlemesi çok keyifli bir oyuncu. işveli cilveli hallerine bayıldım. bilmiyorum bu ihtimal mümkün mü?

wanda’yı bıraksanız da kendi gerçekliğinde mutlu mesut takılsa olmaz mı yani? son bölümde canımızı okudu zaten hikayesi, bırakın takılsın ya.
  • baktım ama bulamadım

--- spoiler ---

wanda’nın denek olarak aynı odaya konduğu silah içinde taş olan loki’nin kılıcıydı değil mi yanlış hatırlamıyorum
    --- spoiler ---
  • marvel yapımlarının çoğundan daha kaliteli bir dizidir. keyifle izliyorum. finalinin de got'dan daha iyi olacağını düşünüyorum.

--- spoiler ---

polisler ilk bölümlerde westview diye bir yerin olmadığını söylemişti. eastview var ama west yok. wanda ise son bölümde direkt westview'a gitti. sıfırdan yaratmadı. yaratılmış haline gitti ve sonra kontrol altına aldı. bence bu da işin içinde agnes'ten başkalarının olduğunun da bir kanıtı olsa gerek.
    --- spoiler ---
  • olay yine standart marvel formülü, kahramanın aynısının siyah giyeni kötü adam olsun koşup koşup birbirlerine vursunlara geldi. benim bu dizi ile ilgili daha yüksek beklentilerim vardı belki bi vision wanda kavgası, wandanın iç hesaplaşması falan çok güzel olabilirdi.
6 entry daha