şükela:  tümü | bugün
 • tarkan'ı madara eden tek kişi.çinliydi kendisi.ünlü bir parmağı göze sokma hareketi vardı.
 • jimmy wang yu; asya'nin clint eastwoodu..
 • bugunku futbol macimizin katilimcilarina baktigimda dikkatimi ceken ve "aha la wang yu'ya karsi futbol oynayacagim" tepkisini vermemi saglamis sahsiyet. benim isim yok iste, boyle detaylara kafa yoruyorum, aferim bana. dur bakim, "sizin isminiz turkiye'de herkesin bildigi yegane cinli ismi, turkiye'de cok unlusunuz" diyeyim kendisine, bakalim nelere yoracak.
 • efenim gorduk ki futbol teknigi her ne kadar iyi olsa da fizik mucadeleye gelemeyen kirilgan bir bireymis. top kontrolunde yasadigi sorunlar ve kirilganligi beynimize oturmus bin turlu kilici ordan atip buradan tutan, ayrica tarkan abimiz ne kadar omuz kafa kilic da koysa yikilmayan fantastik sekillerin adami wang yu'nun guclu imajini zedelemistir. az bucuk mandarinim ile kendisine bunu aciklamaya calissam da amcam hala toptu, ortaydi, alan daraltmaydi gibi mevzulara takildigindan anlayamadi aslinda ne daglari erittigini. olmadi sansal, olmadi yani...
 • ulu gokce'yi de kor etmi$tir. tarkan'in agzini burnunu kan canagina cevirmi$tir.
 • tarkan ı harbi anlamda madara eden tek kişidir. sopayı yiyen tarkanın tüm iç organları parçalanır, kemikleri tuz buz olur silah kullanamayacak hale gelir sonra ulu gökçe nin mekanına gider kurt sütü içip iyileşir ama silah kullanması mümkün değildir. oralarda bir maden vardır. madenin içinde bir mağarada dünyanın tüm element ve minerallerinin eridiği bir havuza girmesi gerekir. buna dayanan insan sabaha daha sağlam çıkar. nitekim kahramanımız dayanır sabah süperman ile fantom arası bir şekilde reenkarne olur. o sırada wang yu kılıcı almak için budist rahipleri kılıçtan geçirir. sonra amerikyum ve fransiyum da dahil olmak üzere tüm elementlerin gücüyle donanan tarkan wang yu dan intikamını alır.
  ama wang yu gibi bir yiğido ne bu filmde ne de daha sonra tarkanın karşısına çıkmaz
 • wang yu son derece taşakçı bir adamdır. tarkan' la ilk karşılaşmalarında tarkan' ı sopa manyağı yapar, bırakır gider. 2. karşılaşmalarında tarkan hırs küpüdür. kafayı süper bi kılıç olan altın kılıçla bozmuştur. wang yu ona yaklaşır ve der ki:

  - selamın aleyküm tarkan, son albüm nefis olmuş, hem kasedini hem cd sini aldım şerefsizim.
  - ha ne?
  - yok lan bişey yok. diyorum ki şimdi savaşıcaz iki silahşordan biri olecek, ben bunu istemem gel bir yarış yapak.
  - ben her türlü yarışa hazırım.
  - tamam o zaman gel yogurdun içinde altın bulma yarışına.
  - tamam
  - ulan ne desem tamam. nerden bulucaksın çöl ortasında yogurdu. şurda ayı postu var onu kafadan vuran kılıcı alır
  - tamam
  - ikiyim. hadi at sıra sende.

  tarkan gerinir gerinir oku bi çakar postu kafadan vurur. ancak posttun arkasında tarkan' a hasta olan ve son galoplarında ayakları adeta yerden kesilen, ulu gökçe ' nin kızı anolya attachment yapılmıştır. wang yu der ki :

  - tamam benim atmama gerek yok, sen kazandın. kılıç postun arkasında git al onu o artık senin.
  (tarkan 4 nala atını koşturur) ulan bu tam süzme salakmış be nereye göndersem gidiyor.

  tarkan kılıç manyağı oldugundan mütevellit dangır dungur koşa koşa gider postun yanına ama manitayı kafadan şişledigi gerçeğiyle tanışması da bu yüzyıla denk gelir.
 • (bkz: uçan giyotin)
 • tarkan'i yenmesini tek sirri solak olmasidir. ringe cikmadan evvel defalarca tarkan'i "ters guardli rakipler seni perisan eder" diye uyarmisimdir.

  dinlemedi it sipasi, sonunda buldu layigini!