şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda boş içeriklerle sadece trafik almak adına girmediği şekil kalmayan içerik sitelerine ders niteliğindeki sitedir.

  www.wannart.com adresinden içeriklere ulaşabilirsiniz.
 • çok ilginçtir ki sevgili çok kültürlü yazarlarımız pek ilgi göstermemiş.

  onedio gibi sadece ticari amaçlar için ciddi manada sanat adına iş yaptıklarını düşündüğüm güzel bir içerik sitesi. takipçisiyiz
 • sanat adına zengin ve kaliteli içerikleri ile sıkı takipçisi olduğum site.
 • içten samimi yazarların da kaleme aldığı içeriklere sahip sitedir. buralar pek ilgi görmemiş ama emek verilmiş güzel olmuş bence.
 • eski sevgili tartışmasına konu olmuş sitedfgkjfdbjjg

  https://twitter.com/…esus/status/915252018721230848

  özet: bir çift bu garabeti beraber açmış, sonra ayrılmışlar. herif demiş sitenin yarısı senin hakkın, vereyim. kız da yok demiş bana emeğimi ver. emek dediği de para yani, sözde gurur. neyse, herif vermem demiş. sonra birinin yazılarını biri çalmış falan. gebertici ismail mahlasıyla yazı yazanlar falan sitede, çok da ciddiye almayın yani.
 • yeni yıl itibariyle yazarları arasına katıldığım platform.

  bazı sosyal medya gerçekleri var artık, bunun temelini insanların düşünmemek için telefonları, bilgisayarları ile boş yapması oluşturuyor bence.

  ulaşabileceği sınırsız bilgi kaynağı ile ne yapacağını bilemiyor çünkü insanlar, ellerindeki veriyi nasıl değerlendirebileceğini kestiremiyor, twitter/instagram anasayfasını yeniliyor sadece, o anını öldürmeyi tercih ediyor ve hayat devam ediyor.

  belki korkunç bir gerçek ama bu böyle.

  peki, nispeten vasıfsız bir internet okur kitlesine kaliteli içerik üretebilir miyiz?

  ürettiğimiz içerik ilgi görsün diye ne kadar görselleştirebilir, sadeleştirebiliriz ve okurun desteğini kaybetmeden varlığımızı sürdürebiliriz?

  sanırım sorgusu bundan ibaret.

  wannart ekibinde gerçekten kaliteli yazarlar var. bazı yazılan içerikler de elektronik dergi formatında değerlendiriliyor.

  sitenin geleceği adına en büyük sorumluluk kendisine yönetici demeyi yakıştıran ekibe düşüyor tabii ki.

  mesela ekşi sözlük binlerce yazar alımı yapıyor ve her yeni yazar alımında kalite daha da aşağıya düşüyor, tıklanma sayısı arttıkça kimse bunu sorun etmiyor ama.

  kaliteli içeriğe alternatif getirmek için de ekşi şeyler’i kullanıyor.

  wannart hangi yolu tercih edecek, içerik kalitesinden ödün verecek mi yoksa seviyeli bir çizgide kendisine yer bulabilecek mi?

  içeriklerini x olayda y madde formatına ne kadar kaydıracak, bünyesindeki iyi yazarlarını ne ile besleyecek, göreceğim.

  her şey güzel gidiyor benim gördüğüm kadarıyla bu arada, umutluyum ekipten.

  çok yeni ama büyük ilgi görüyor platform, tatlı arkadaşlıklar var.

  ben de elimden geldiğince ayak uyduracağım; ama bana hiçbir güç madde madde içerik ürettiremez, üretmeyeceğim de. tıkandığım yerde bazı rehberler, ufak alıntılardan oluşan içerikler yazabilirim.

  kendi seviyemi korumak, ileri bir noktaya taşımak istiyorum şayet bir yazar kimliğim varsa.

  onlar da bu isteğimi anlayışla karşıladılar ve alternatif yazı tiplerine de açık olduklarını söylediler.

  bakalım, neler yapacağız.

  güzel işlere vesile oluruz ama umarım.

  sinema, sanat ve edebiyat ile beslenen insanlarız madem, biraz dışa dönük olalım, öyle değil mi?

  edit: düzeltmeler
 • kaliteli içerikleri olan, sosyal medya hesaplarında çok güzel paylaşımlar yapılan takip edilesi bir site. doğrusu hakkında bu kadar az enty olmasına şaşırdım.
 • karman çorman bir içeriğe sahip, sanat hakkında pek de bilgisi olmayan şekilci arkadaşlardan oluşan, yalnızca hit almayı amaçlamış garip bir oluşum. *
 • keyifle takip ettiğim oluşum. içeriği sanat olduğu için sanatın birçok farklı alanına ait paylaşımları var. sanat dediğimiz olgu da çok geniş kapsamlı bir şey ya hani. yani adamların "yalnızca resim paylaşacağız" ya da "sinema dünyasının güzide eserlerini sizlerle buluşturacağız" gibi iddiaları olmadı hiç. tek amaçları sanat paylaşmak. bunu da hakkını vererek yapıyorlar zaten.
 • sanat ile uzaktan yakından alakası olmayan, oradan buradan boş beleş içerik paylaşan oluşum.