şükela:  tümü | bugün soru sor
177 entry daha
  • aksiyon filmi görünümlü atar gider sakinleştirme filmi. bazi noktalarda hadi şu tarafını iplemeyelim nasıl oluyor bakalım denilecek filmlerden. mesela king arthur: legend of the sword bence muhteşem bir film. ama o çağda mamut ne, zenci şövalye ne, çinli'nin ne işi var diye izleseydim rezalet gelirdi. çevremde yapanlar da oldu. film öldü onlar için. wanted da biraz öyle. mermi falso alıyormuş, yok efendim özel efektler kötüymüş hiç takmadan izledim.

--- spoiler ---

film sahneleri nedeniyle güzel. mesela herkesin de tahmin edeceği gibi klavye kırma sahnesi. tam o sırada giren soundtrackle iç rahatlatan bir sahne. mesela allahın dayağını yedikten sonra "kim olduğumu bilmiyorum!" dediği yer. efendime söyleyeyim james mcavoy'un amirine karşı tavrı. doğru olan bir mesajın nasıl küfür etkisi yaptığını görmek. bu gibi sert yerleri var. bir de morgan freeman ölüyor! morgan freeman! benim içimin yağları eridi. sonunda şu adamı öldürdüler bir filmde diye. adam boromir'in tam tersi.
    --- spoiler ---

bu gibi atarlar sayesinde kendini birçok insana da sevdirmiş belli ki. yukarıda biri fight club v.s. wannabesi olduğunu düşünmüş. bence daha çok green street hooligans ile yılda bir iki pazarı feda edip izlenesi film. akıl sağlığını korursun. iş yerindeki insanlara patlamak uzeresindir, izler rahatlarsın gazını alır, sakinleşirsin öyle film. belki bazılarına ergen atari geliyor ama oradaki karakter aramızdan birçok insanla benzer bir herif. gerçek benzerlerin sıkıntısı gerçeklik. superkahraman iyi baba genleri ve organizasyonu birden ortaya çıkmayacak. birçok insan için o filmin ilk yarısı hayatının sonuna kadar geçen kısmı. onlardan biri olduğunu hissediyorsa kişi, bir hollywood filmi olarak bu gerçekliği söylemiyor. ama aptal değilsen böyle bir film sana şunu soruyor, o zaman gerçeklikte sen kendi imkanların ile devam etmek zorundasın, kendi hayatın sana yanlış geliyorsa bunu düzeltmek için ne yapacaksın? sorunun bir cevabı filmin ilk yarısı. öyle geçip gidecek yani. neyse sapıttım yine.