şükela:  tümü | bugün
  • bağımlılık yapan ios ve android tabanlı oyun.

zamanınız çoksa oynayın, değilse bulaşmayın derim.
  • birkaç günde bir uzun etkinlikleri ile monotonluğu aşan oyun. ejderha severler için onlarca farklı tipte kertenkele barındırıyor.

amaç farklı tipte ejderhalar üreterek, adalardan oluşan hedef üsteki bütün binaları yıkmak.
  • bu linkten kayıtolabilirsiniz:)
    https://dragons.app.link/pmn1av55cy
  • 19.11.2017 itibariyle:
    lvl 104
    borgian(19)(şu anda emerald stone var), whalegnawer(22)(gold), consurgens(17)(gold),necura(4)(platinium),ember(1)(red), kelvin(9)(platinium), spindra(18)(şu anda sapphire stone var),drakius(19)(şu anda platinium stone var),sage(19)(şu anda garnet stone var), tarand(19)(platinium stone yok) perchte: abraxxas(18)(platinium stone yok)

uzun zamandır oynadığım en başarılı mobil uygulama diyebilirim. zamanı bol olanlara tavsiye ederim. yalnız oyun içi satın almalara zaafınız varsa bulaşmayın derim.

edit(19.11.2017): lvl 104te oyuna bir sezon ara vermeye karar verdim. 29 aralık 2016den beri oynuyorum, hiç para harcamadan oynadım 1 yıl. artık oyun tamamen sıkıcı bir rutine dönüştü. egg token missionları yap, multiplier saldırıları gerçekleştir, sürekli aynı eventlerde aynı şeyleri yap. spindranın obsidien stoneunu alıp 6 aralıkta bırakacağım. 3 ay boyunca para harcamadan 1 divineı max yapabiliyorum ancak. binlerce dolar harcayıp mythic divineı alanlar var, bir süre sonra sadece onlar kalacak zaten oyunda diye düşünüyorum. 3 ay sonunda belki komple bırakırım. size de tavsiyem hiç başlamayın. şu anda sapphire 3 ligte bowhunters tayım, nickim ignitedfire.

oyunla ilgili pek bir bilgi verilmemiş sözlükte şaşırdım. ne kadar zamandır var diye merak ediyordum, şu anda 2. yıllarını kutluyorlar.

oyunu başlangıç orta ve ileri seviye olarak 3 kısma ayırdım. bunu da şurdan düşünebilirsiniz. 28 olmadan orange dragonlar açılmıyor. kış ve bahar sezonu divine dragonları da orange dragonlar. gerçekten çok güçlü diyebileceğimiz amarok orange egg ten çıkıyor. level 63 olunca gold egg açabiliyorsunuz, o sebeple ileri seviye diyebiliriz.

başlangıç seviyesini 1-27 level, orta seviyeyi 28-62, ileri seviyeyi 62+ olarak düşünebiliriz.

başlangıç seviyesinde bilinmesi gerekenler:
    -oyunu ingilizceniz varsa ingilizce kullanın, oyunun başında oyun yüklenirken bilmeniz gereken basit bilgileri size veriyor. arada ileri seviye bilgiler de bulunuyor. türkçe yaparsanız bu fonksiyon o kadar iyi değil.
    -temel olarak clash of clans a benzerliği konuşuluyor, ben hiç oynamadım bilmiyorum. war dragonsta ejderhalarla savunmalara saldırıp xp, food ve wood kazanıyorsunuz. saldırmadan önce ne kadar xp, food ve wood kazanacağınız yazıyor. alacağınız xp tek bir ejderha ile savunma 5 flame ile yıkılırsa alınıyor. kendinizden çok güçlü bir rakibe saldırıp belli bir yüzdesini yıkarsanız savunmanın ve bu yüzde sizin maksimum xpnize denk geliyorsa yine maksimum xp alabilirsiniz. bkz xp baseleri
    -yeni ejderha üretirken (breeding) ben şunu kullanıyorum: www.amoebastudios.com/dragon/breedingguide.html bu guideı takip ederseniz hem güçlü ejderhalarınız oluyor, hem de bir çok egg token tasarruf etmiş oluyorsunuz. edit: daha iyi bir breeding guide için : http://theladyred.wixsite.com/rulith/breeding-path
    -oyunun en önemli özelliği eventleri. temel olarak 3 farklı event var, breeding, builder ve birbirine takımca saldırı yaptığın eventler. bu hafta bir değişiklik yapıp 10 ay önceki feeding eventi getiriyorlarmış. esas egg tokenlar ve ruby ler bu eventlerden kazanılıyor.
    -üzerinde bir bilgi yazmayan ejderhalar maximum level 10, rare olanlar 15, epicler 20 ve legendaryler 30 oluyor. divine dragonlar level 45e kadar gidiyor. edit: emerald eklendiği için artık max lvl 50
    -ejderhaların gücü bulundukları katmana göre değişiyor. en güçsüzler kırmızı yumartadan çıkanlar. en güçlüler zümrüt yumartadan çıkanlar, ancak bu yumartalar henüz yeni eklendi, yakın zamana kadar en güçlüler garnet yumurtalardı.
    -kırmızının en güçlüsü kinnara, morun en güçlüsü arborius. bu ikisi level 30 a kadar sizi idare edecektir.
    -3 farklı tip ejderha var: hunter, sorcerer ve warrior. hepsinin saldırı şekli farklı. hunterları kullanmak için hızlı parmaklar gerekiyor. sorcerer için sahip olunan rage in fazla olması önemli.
    -savunma kurmak önemli, şunu takip edebilirsiniz : http://wardragons-strategy.com/…ding-a-better-base/ edit: savunma için yeni fikirler bulunuyor, bu strateji fire ve ice turretlerden ve flakların eksiklğinden dolayı eskimiş diyebiliriz. ben red in twitch teki yayınına denk geldim, baseimi beğenmekle birlikte epey bir düzenleme yaptırdı. edit:basei değiştirdim sonradan
    -bütün seviyedeki oyuncular için iman ghr kanalını tavsiye ederim : https://www.youtube.com/…l/ucp19p4hgbm_idqcxa4rloha
    -örnek savunma kurulumu videosu lvl 1-20 : https://www.youtube.com/watch?v=k1sdh5-h5fi
    -mutlaka bir takıma girin. bu seviye için en iyi lig gold lig. platinium ligte savaş eventlerinde sorun yaşarsınız, orta seviye olmadan platinium bir takım bulmaya çalışmayın derim.
    -rubyleri asla bir binayı tamamlamak için kullanmayın. kazanması çok güç olan rubyler oyun ilerledikçe çok gerekli oluyor.
    -speeduplarınızı builder event için biriktirip o zaman harcayın. bazen birbirini kilitleyen ejderhalar olduğunda breeding eventte de kullanılabiliyor. yani bir ejderha ürettiniz, sonrakini üretebilmek için yeni ürettiğinizin breedable olması lazım. bu durumda speedupla tamamlamak çok doğru.
    -araştırmaları yapmazsanız bir süre sonra ciddi anlamda sıkıntı yaşarsınız. şunu takip etmenizi tavsiye ederim : http://wardragons-strategy.com/…gons-research-path/
    -en önemli araştırma essence of rage. başlangıçta ne kadar çok rageiniz olursa o kadar iyi. bu araştırmayı yapma imkanınız olduğu anda yapın derim.

spring divineları:
    -eventlerden şu anda ödüllerinizi aldıkça spring sigiller alıyorsunuz. onları divineları almak için kullanın.
    -divinelar nasıl alınır derseniz kış divineları için video : https://www.youtube.com/watch?v=bik4hke3b_u
    - bütün divineları almaya çalışmak yerine 2 tane divine alın evolve edilebilir olsunlar. 1 tanesini sage i kesinlikle tavsiye ederim. fae ve diğer hunterı almadığım için yorum yapamayacağım. abbraxass bende level 6 ve divinelarımla karşılaştırınca(tengu, tarand ve sage) bu seviyede gerçekten güçsüz. ama ilerde çok güçlü olabilir. henüz o kadar level almadı. edit: bütün divinelar lvl8deler ve abbraxass ın mavi büyüsünü olabildiğince çok kullanıp beyaz büyüsüyle tamamlayınca epey etkili oluyor. yine de diğer divinelar kadar değil çünkü bu divinea uygun bir rune yok.
    -4 divine açıp 4ünün de evolve stonelarını alamayacağınıza elinizde 1 tane gold sage olsun daha iyi.
    -evolve stoneları alamazsanız divinelar bir yerden sonra güçsüz kalacaklar.
    -tavsiyem önce sage in green evolve stoneunu almanız. daha sonra istediğiniz bir başka divineı green evolve stonea kadar alın. daha sonra sagein gold evolve stoneunu almaya çalışın.
    -bu seviyede 2 tane gold stone almaya yetecek kadar sigil toplamanız mümkün değil. örneğin ben kış divinelarından tengunun green evolve stone, tarandın ise gold evolve stoneunu aldım. goldu aldıktan sonra bu sezon sona erdi, neredeyse gold tarand stoneu alamayacaktım.

orta seviyede bilinmesi gerekenler:

savunma:
    -poison towerların artık işe yaramadığını göreceksiniz. o sebeple tavsiyem poison towerları hiç yapmamanız.
    -savunmanızı yukardaki tavsiyelerimi dinlemeyip uzun kurduysanız orta seviyede herkesin size bol keseden rahat bir şekilde saldırabildiğini göreceksiniz. muhtemelen bir aşamadan sonra oyunu bırakmanıza yol açacaktır. o yüzden savunma önemli.
    -en güçlü savunmayı yapan fire turrettir. yalnız yeterince fire shard toplamadan inşa etmeyin derim. o zaman işe yaramaz oluyorlar. yeterince fire shard biriktirdikten sonra bir builder eventte bunlardan bir tane inşa edin. maximuma ulaşırsanız builder huttan dolayı, yine yeterince fire shard biriktirip 2.sini inşa edin. edit: kısa menzilli dark elemental flak doğru konumlandırılırsa şu anda en güçlü savunma elemanı.
    -fire turretlere karşı reverse projectiles kullanılabilir ancak güçlü bir ice turret ciddi zarar verecektir. ice turretler lvl 20den itibaren gerçekten etkili olmaya başlıyorlar.
    -building event için aşağıdaki toolu kullanmanızı tavsiye ederim. temel olarak bir excel dosyası. size kaç günlük speedupla builder eventte ne kadar xp, level ve puan kazanacağınızı gösteriyor. bütün sekmelere göz atın derim, özellikle bldgdata sekmesine : http://wardragons.pocketgems.com/…ing-planning-tool
    edit: yeni foruma taşındı: http://forums.wardragons.com/…-planner-updated/3966
    -runelar önemli. runeları güçlendirmeyi unutmayın. savunma runeları belirli bir miktar ruby karşılığı değiştirilebiliyor. rune dust kullanarak runeları güçlendirmeyi unutmayın.

saldırı:
    -mavi yumurtanın en başarılı ejderhası dodo. breeding guidelarda verilmese de ben iman ghr kanalının tavsiyesine uyarak çıkarttım, pişman da olmadım çünkü lvl 50 leri solo alabilecek tek mavi ejderha dodo. ilgili video : https://www.youtube.com/watch?v=6nfqqww1xfq
    -turuncu dragonlar için minimum level 28 olmalı.

-herkesin amarok çok süper dediğini duyacaksınız ve siz de amaroka sahip olmak isteyeceksiniz. gerçekten de turuncu yumurtanın en başarılı ejderhası amaroktur. bence 60k egg tokenı amaroku elde etmek için harcayacağınıza önce yeşil yumurtadan çıkan ith i breedable bir seviyeye getirip breeding guide da söylendiği gibi amaroka sadece 880 egg tokena sahip olabilirsiniz. tabi bunun için sabırlı olmaya çalışın. amaroku almaya çalışmak yerine eventlerde sigil toplayıp divineları alın.

edit: redin breeding pathi size amaroku lvl 28de 24k egg token a alınabileceğini gösteriyor: https://docs.google.com/…wkmesq/edit#gid=1179659497

-xprun yapılması için özellikle yapılmış savunmalar mevcut. bunlara ulaşmak için takım aramaya gelip xpfarm yazabilirsiniz. bir çoğunda mage tower bulunmadığı için kolay oluyorlar. güçsüz ejderhalara xp kasmak için idealler.
    -breeding guide ı takip etmeyerek ejderhaları ürettiyseniz kendinizden güçlü rakiplere saldıramamaya başlayacaksınız.
    -breeding guide ta yazan 27500 egg token gibi değerler gözünüzü korkutmasın, birikiyor.

-mystic fragmentsları henüz kullanmadım. altın yumurtaya kadar kullanmamaya çalışacağım. şu anda 100 kadar mystic fragment oldu. size de kullanmamanızı tavsiye ederim.

edit: 400 civarı oldular. nerede kullanılabilirler: https://docs.google.com/…wkmesq/edit#gid=1179659497

-runelar önemli. ejderhalara verdiğiniz runeları alıp başka ejderhaya veremezsiniz. rubylerle bile yapılamıyor, sadece rune dusta çevirebiliyorsunuz. o yüzden legendary ve myhtic runeları assign ederken 2 kere düşünün derim.
    -15.04.2017 itibariyle runelarda değişiklik yaptılar.
    -yeşildragonlar için minimum level 40 olmalı.
    -yeşil yumurtanın en güçlüsü hugin. amarok vs hugin karşılaştırma videosu için : https://www.youtube.com/watch?v=nu57my7d3tc&t=175s

runelar:
    -yapılan değişiklikle birlikte artık isminde ne yazıyorsa onun için kullanılıyor skill. örneğin havoc skilli eskiden chaos ile çalışıyordu tenguda artık çalışmıyor.
    -bir dragonun kendisinde var olan resisti güçlendirmek için rune ekleyin. eğer bir dragonda cannon resist yoksa ek büyü olarak cannon resist eklemediğiniz sürece o rune çalışmayacaktır.

spring divineları:
    -bende şu anda abraxxasve sage var. abraxxasve sage level 8. sage çok başarılı kesinlikle sagei almanızı tavsiye ederim. yalnız level 200 olan adamların en güçlü ejderhalarına baktığımda abbraxass da göze çarpıyor. sage ve abraxxasiçin en az gold evolve stoneu almak gerekiyor. yoksa bir yerden sonra divinelar ileri seviyeye geçildiğinde işe yaramaz hale gelecekler.

edit: abraxxas şu anki haliyle çok güçsüz, ancak yakında spellerde bir düzenleme yapılacak, güçlenebilir.

-green evolve stoneu almazsanız spring divineları maximum level 6 olabilir. level 60tan sonra işe yaramaz hale gelecektir. yani 3 ay boyunca almaya uğraştığınız ejderha sizin işinize yaramayacak ve büyük ihtimal bir yerden sonra perchte duracak. o sebeple bir dragona başladıysanız en az green evolve stonea kadar alınmalı.

-sagede garnet eveolve stoneu abbraxass ta gold evolve stone u almayı başardım. sage maximum lvl 45 olabilecek, abbraxass ise 20. lvl20
    abbraxass a sahip olmak için minimum lvl 108, lvl45 sage için min oyuncu lvli 178

ruby kullanımı:
    -rubyleri biriktip sezon sonunda son iki hafta super sigil chestleri açmak için kullanabilirsiz. oldukça avantajlı.
    -rubyleri biriktirip 10 tane gold chest açmak için kullanabilirsiniz.
    -builder eventte speeduplarınız bittiyse speeduppack almak için kullanılabilir. 4k ruby niz varsa 10 tane gold chest açmak daha mantıklı.
    -bütün heal potionlar bittiyse heal potion almak için kullanılabilir.
    -çok doğru mu bilmiyorum ancak breeding event te ejderha breedable olması için level alması gerekiyor ve ruby ile gereken xp transferi yapılabiliyor. burada önemli olan transfer edilebilecek kadar expert ejderhalarda xp birikmiş olması. eğer birikmediyse ve o şekilde ruby ile xp transfer ederseniz çok fazla ruby harcarsınız. bu durumda ben kırmızı bir expert ejderha alıyorum. max xp alabileceğim bir base bulup güçlü dragonla alıyorum basei. daha sonra ejderhayı swap edip en son kalan kısmı güçsüz dragonla alıyorum. bu sayede güçsüz ve expert kırmızı ejderhada (max xp/2)*6= 3*max xp birikmiş oluyor. bu sayede bu xpyi ruby ile transfer edebilir hale geliyoruz. kırmızı ejderhanın iyileşme süresi yaklaşık 30sn olacağı için kırmızı expert ejderhaları kullanıyorum.

edit: xp transfer seçeneği ruby ile yapılacaksa sadece feeding eventte yapılmalı. 2-3 ayda bir tane bu eventten oluyor.

xp calculator: bununla istenilen ejderhanın belirlenen bir levele ulaşması için kaç kez saldırı yapılması gerektiği hesaplanıyor. breeding eventten önce bir ejderhanın breedable seviyeye gelip gelemeyeceğini bu guide kullanarak hesaplayabilirsiniz. yalnız size diyelim ki 200 kez saldırı yapmanız gerekiyor dedi, bu xp multiplierlar olmadan hesaplanan tur sayısı. xp multiplierları hesaba katarsanız çok daha az sayıda saldırıyla istenilen seviyeye ulaşıyorsunuz.
    http://wardragons-strategy.com/…05/11/xp-calculator

ileri seviyede bilinmesi gerekenler:
    -gold dragonlarda bir seçim yapılmalı. whale ile consurgens ya da khrysos ile consurgens yolu seçilmeli. seçim size kalmış. ben whalei seçeceğim.
    -level 84 olmadan goldlar çok güçlü olmayacaklar level sınırlandırmasından dolayı. örneğin gold legendery khrysos'a bakarsak : http://www.amoebastudios.com/…gonstats.html#khrysos
    level 83te level 6 olabiliyorken level 84te level 26 olabiliyor.
    -plat dragonlar için minimum level 90 olmalı.
    -sapphire dragonlar için minimum level 108 olmalı.
    -garnet dragonlar için minimum level 108 olmalı. edit: redin breeding pathine göre min lvl 132
    -emerald dragonlar için minimum level 130 olmalı. edit: redin breeding pathine göre min lvl 178
    edit: -obsidienler için minimum lvl 130 olmalı. redin breeding pathine göre min lvl 182

-gold-plat dragonlar için breeding te şu yollardan biri seç,lebilir:
    1. consurgens & khrysos
    2. consurgens & whalegnawer
    3. whalegnawer & chthoteuthis
    4. sekoronos & khrysos
    5. sekoronos & consurgens
    http://theladyred.wixsite.com/rulith/breeding-path

ben consurgens & whalegnawer yolunda ilerleyeceğim,
    son breeding eventte(31 temmuz 2017yi kapsayan) bu ikisini ürettim.

edit: 84 level bir çok ejderhanın üzerindeki level limitlerini ciddi oranda kaldırdığı için gold dragonlar için bir milattır. lvl 84ten sonra goldların devridir. bundan sonra ice turret resist ve fire turret resistin ne kadar güçlü olduğu ortaya çıkacaktır. lvl 84 bir oyuncu bir anda lvl 120 130ları rahatlıkla almaya başlayacaktır. tabi bunun için divineları bir anda 4 level atlatacak kadar xpnin o divinelarda birikmiş olması önemli bir avantajdır. üzerinde 2 mythic rune bulunan sage level 15te %30 boostlarla birlikte 2m attack power a ulaşır. artık tek dikkat etmesi gereken dark flaklar ve fire turretler, level 35 ice turrete bile uzun süre dayanabilir.

rooster tarihçe:
    22.08.2017 itibariyle
    lvl 84
    rooster
    borgian(12), whalegnawer(7), ettin(23),,yersinu(11),tengu(12), munin(22), sage(15),tarand(15), drakius(14), hugin(23) perchte: abraxxas(12)

31.07.2017 itibariyle
    lvl 79
    rooster
    ettin(21), borgian(9),yersinu(9),tengu(11), munin(20), drakius(11), tarand(11), sage(11), hugin(21) , danzig(19), perchte: abraxxas(11)

11.06.2017 itibariyle
    lvl 61
    rooster
    ettin(16), tengu(8), munin(12), tarand(8), abbraxass(8), sage(8), hugin(16), amarok(20), danzig(13), drakius(2)

2 ay önce:
    ettin(13), enki(16), tengu(8), munin(7), abraxxas(8), sage(8), tarand(8), hugin(12), amarok(15), ith(14)
  • yaklaşık 3 ay önce başlayıp müptelası olduğum oyun.

daha önce clash of clans oynadım uzun süre. mantık olarak benziyor ama çok daha ayrıntılı ve eğlenceli. bir de girdiğiniz takımda güzel bir arkadaşlık ortamı varsa muhteşem vakit geçirebilirsiniz.

etkinlikler çok keyifli geçiyor. her bir etkinliğin gelmesini dört gözle bekliyorsunuz. takım savaşları da tuzu biberi.
  • yeni sezon dragonları olarak 3 tane tempest dragonu eklenmiştir.

tempest dragonları

mart ayından sonra da yeni 2 tane eklenecek.