şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini john michael mcdonagh'ın üstlendiği film, 15. filmekimi'nde yer alacak. festivaldeki tanıtım şöyle:

  sinemanın gelmiş geçmiş en iyi polis ikilileri listesine yeni bir madde ekleyen bu film, iki yoz polisin maceralarıyla hiç bitmeyen bir kahkaha tufanı sunuyor. britanyalı yönetmen john michael mcdonagh, the guard ve festivalde gösterilen calvary’de sergilediği eşsiz mizah anlayışını abd’ye taşıyor ve siyaseten doğruculuğu bir kenara atarak izleyiciyi “suçlu bir zevke” davet ediyor. birlikte çalışan iki yoz polis, kendilerini 1 milyon dolar kazanabilecekleri bir suç hikâyesinin içinde bulduklarında parayla aralarında duran herkese savaş açıyor ama işler beklendiği gibi gitmiyor. polisleri canlandıran alexander skarsgård ve michael peña arasındaki uyumu, fiziksel ve sözlü komediyle birleştiren film, berlin film festivali’nin gözdelerinden olmuştu.
 • son zamanlarda izlediğim en keyifli komedi.
 • filmekimi kapsamında "gelirse ekime" yapıp izlediğim film. bu ay izlediğim en iyi sinema filmi olabilir. film hakkında değinmek istediğim bir kaç nokta var tabi ki.

  öncelikle filmin yönetmeni sanırsınız film çalışmaları ya da iletişim tasarım gibi bir bölümde master yapıyor da bitirme projesinin konusu tarantino sineması. absürdlüğüyle, suç ve illegal işlerle, filmin ısrarla kendini trollemesiyle, western'e kaçan sahnelerle, müzikleriyle ve çok olmasa da kan revan içindeki sahneleriyle bile izlerken aklıma yer yer pulp fiction ve kill bill gelmedi değil. ama bunu negatif açıdan söylemiyorum. hani tarantino'dan direk hacılamış demek ayıp olur. tarantino'ya öykünerek gayet güzel bir iş kotarmış yönetmenimiz.

  --- spoiler ---

  ikincisi ise theo james ve alexander skarsgard. theo'yu underworld'den sonra ikinci izleyişim, lakin birine kötü adamlık bu kadar mı yakışır. bir yanında erkek, diğer yanında kadın olan yataktan çıkıp kelle uçurmaya gittiği sahnede karızma olayını başka noktalara taşıdı.alexander skarsgard zaten gülüşüne yandığım... istisnasız her sahnesinde iç geçire geçire kendisine baktım kaldım. ikisi de yakışılılıkta, seksilikte, karizmada uzaydılar film boyunca. keşke üstsüz oldukları sahneleri aynı zamanda da donsuz oynasaydılar. ve gayet gerçekci ve inandırıcı performansları vardı. skarsgard'a komedi, o cüssesine rağmen, çok iyi gidiyor.
  --- spoiler ---

  sonuç olarak, gidin izleyin. sıkmıyor da kendisi. epey sağlam bir film.
 • gülerek izlediğim komedi polisiye.
  alexander skarsgårdın kambur kambur yürümesi ve deli deli araba kullanması, michael peñanın bilmiş konuşmaları... hele o sandalye hikayesinde çok güldüm.
  dizisi olsa izlerim bunların diye çıktım sinemadan.