*

şükela:  tümü | bugün
  • crytek firmasının türkiye için çıkartmış olduğu oyun. şu an steam'de çok satanlarda üst sıralarda.

ana oyundan farkı nedir bilmiyorum ama aynı oyun bile olsa ismine türkiye ekleyerek crytek firmasının sahibi türk asıllı kardeşlerin oyun çıkartması güzel bir jest olmuş.
  • crytek'in eu ve na sunucularını oyunun rusya'da dağıtımını yapan my.com' a satıp türkiye için ayrı bir server açtığı oyunun adı. aslında oyunun tek farkı ismi. oyunu crytek geliştirmeye devam edecek fakat isim ve dağıtım hakkını tamamen my.com'a bırakmış durumda şu anda.

henüz oynama şansım olmadı fakat tamamen türkçe içerik ilgimi çekmedi değil . oynama fırsatım olursa editlerim burayı.

edit: oyunu oynadım oyun malesef f2p değil. oyun içinde gelişim göstermeniz için para harcamanız lazım. sizde olmayan güçlü bir silahla rakip sizi öldürebilir. oyuncu sayısı şu an için az fakat her geçen gün belli bir artış olduğunu oyun bulma sürelerinden anlıyorsunuz.

artılarına gelirsek, bir çok oyun modu bulunmakta hem pvp hem pve modları ve ayrıca size markette kullanmak için elit puan veren operasyon görevleri var. oyunda klan sistemi bulunmakta ve klanlar arası maçlar , oyuncuların oynadıkları oyunlar klan sıralamasını etkiliyor. fps oyunlarını belası hile bu oyunda da var, oyuncu sayısı az olduğu için normalden biraz fazla denk gelebiliyor fakat rahatsız edici cinsten değil.

oyunun benim en çok sevdiğim yanı communitysi . küfür ,aşağılama ,trolleme yok denecek kadar az. oyuncular yardımsever . tabi arada bir iki kanı bozuk çıkıyor ama onları görmezden gelebiliyorsunuz diğerlerinin hatrına.

gameplay kısmına pek girmiyorum,diğer oyunların aksine teamplay bu oyunda daha ağır basıyor. vuruş hissiyatı iyi silah çesitliliği ve envanter çeşitliliği çok fazla.

umarım oyunu oynamak isteyen fakat kararsız olanlara yardımcı olabilmişimdir.
  • facebook ta bulunan forum tarzı yerde adminler ali kıran baş kesen onu önceden söyleyeyim ama bu adminler oyunda admin değil moderatör aslında sizin açınızdan pekte işe yaradıkları söylenemez. oyun sadece isim değiştirmiş (bkz: warface). f2p oyun sayılır fakat hızlı ilerlemek isterseniz para lazım tabi ki. grafik olarak oyun güzel. bir de oyun satıldığı için avrupa ve amerika sunucusunun gerisinden geliyorsunuz sebebi ise crytek türkiye ofisinin yatmasıdır. yılbaşı güncellemesi vardı oyun satılmadan önce. satıldı, oyuna güncelleme 6 ay sonra geldi. barınakta yazın ortasında yılbaşı ağacı vardı. güncelleme gelince de easy anticheat bozuldu normal oynayan birini bile hile şüphesinden atıyor fakat gerçek hileliyi atmıyor. fairfight denen anticheat önceden açıktı sonra kapattılar, bence ofis hile satıyor olabilir. yani oyun güzel fakat bazı sorunlardan dolayı insanı kanser ediyor. ve bu sorunlar bu ofise bağlı oldukça biraz zor düzelir. lag ve bug lar çok fazla. hile orta ile az seviye arasında. makro kullanımı yasak fakat çok var. oyuncular zaten hep sorsanız profesyonel hiç makro kullanmaz. arkadaş yukarıda bahsetmiş oyun teamplay ile çok güzel oluyor. kısaca şu an ki sorunlardan dolayı orta seviye bir oyun. ha bir de şunu ekleyeyim avrupa ve amerika sunucusuna bazı vpn ler girebiliyor pc normal bir şekilde girmiyor.
  • ay sonu oyuna gelecek (bkz: crycash) cryptocoin desteği ile oyunda ki görevler sonucu para kazanılabilir ve nakte çevirilebilir hale gelecek.

cüzdan olarakta (bkz: plink app) kullanılacak.