• az önce duyurulmuş, warhammer evreninin dawn of war serisinin 3. oyunu.

https://www.youtube.com/watch?v=n_zgynohtjw
  • güzel görünen bir trailere sahip oyundur.

--- spoiler ---
    - ork, eldar ve sm gördük güzel olduk
    - titan mı gız o? gayet haldır haldır birbirlerini kesiyorlardı arkadaşlar. eldar'ların titanı olduğunu bilmiyordum, hatta ilk başta tau sandım arkadaşları
    - grafikler abarmış gitmiş, eğer bu in engine render ise nanosoğutuculu über megamanyak bilgisayar gerekiyor powerpoint slaydından hallice değil de rts gibi oynayabilmek için.
    - yine de imperial guard aradı gözlerim, yaşasın ig.

--- spoiler ---
  • ne zaman tau evrenine geçecekler merak ediyorum. dönüp dolaşıp yine üç ırka bağlamazlar umarım.
  • ne kitaplarını okudum , ne de masaüstü oyunlarını oynadım ama özellikle dawn of war ıı ve chaos rising eklentisini defalarca bitirmiş biri olarak acayip keyfilendim çıktığını duyunca. ikinci oyundaki gibi, rpg ögeleriyle desteklenmiş taktiksel real streteji şeklinde çıkar umarım.

adettendir:

burn the heretic. kill the mutant. purge the unclean
  • trailerı çok etkileyici olmuş olan oyun. 1 çok zevkliydi 2 yi pek beğenmemiştim. umarım 3 le tekrar eski havayı yakalarız.
  • geliyor gönlümün efendisi. ancak belirtmek isterim ki blood raven'lardan gına geldi. o kadar chapter'ın arasından bu herifleri seçmek garip bence.

dow2'den bu sefer oyun mekaniklerini daha iyi ayarlamaları lazım. dreadnought gibi efsanevi ünitelerin hiçbir işe yaramadığı bir oyun daha istemiyorum.
  • cok ahkam kesecek kadar falan bildigim bi seri degil , birkac kere oynadim eski versiyonlarini.ancak space marine ile oynamasi cok zevkliydi ve strateji oyunundan alabilecegin maksimum seviyede aksiyonu bana yasatmisti. bu yeni cikacak oyunda varlar mi yoklar mi bilmiyorum ancak varsa space marine , benden tam puani simdiden alacak oyundur.
  • grafikleri sanki warcraft 3 e , starcraft 2 doğru gitmiş ( pc gamer uk haziranda gördüm ekran görüntülerini ) dow2 den sonra daha da gerçekçi olmasını bekliyordum neyse ama blood raven ısrarı nedir arkadaş mis gibi white scars var hit and run taktikleri çok güzel , salamanders var vulkan ın izinde artikfat aramaları ından güzel konu çıkardı ve black templars var ki sayıları ve nereye gittikleri belli olmadıkları için oyuna çok uygun bir chapter.
  • ilk gameplay videolarından gördüğümüz üzere serinin içine edecek rezalet bir oyun olmuş. demosunu denemeye bile değmez. terminatör zırhla havada takla atan chapter master mı dersin, 10 dakka tarayıp bir tane piyade öldüremeyen imperial knight mı tersin, basit grafikler, hoppidi hoppii diablo 3vari hareket eden üniteler mi dersin, iğrenç, çocuksu ibne gibin puşt gibi bir oyun olmuş. relic al bunu götüne sok. tek istediğimiz dow2 grafikli bir dow1 oyunuydu..
  • elimde 1 adet steam anahtarı bulunan oyun. piyasanın altında bir fiyata vermeyi düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap