şükela:  tümü | bugün
 • "life is too short to drink cheap bear." sloganiyla abd bira piyasasina da el atmis bira (pils) markasi. tabii basvurduklari giris stratejisi fiyatlari nispeten düsük tutmak olmus...

  almanya'daki pek cok yerel bira markasina göre ülke genelindeki pazar paylari yüksektir (2002 yilinda 7.2% payla ikinci).
 • rtl'de yayınlanan formula 1 yarışlarının vazgeçilmezi. bu markanın reklamını gördüğünüzde yüzünüzde bir tebessüm oluşur zira bu hakiki biranın reklamından sonra tekrar yarışa bağlanılır...
 • ögrenci partilerinde becks pahali oldugundan daha cok tercih edilen, eskiden sevdigim, fakat eski sefim ibnesinin baska yer bulamamis da warsteindan gelmis oldugunu ögrendigimde antipati duymaya basladigim bira. warstein esasen güccük bir kasabadir, ne hikmet ki almanya'nin en cok yagis olan bölgelerinden birindedir, suyu cok kaliteli oldugundan birasi da lezzizdir. ama sevmicem, sevemicem artik o baska.
 • efes pilsenle hemen hemen ayni tada sahip bira markasi.
 • almanya'ya geldiğimden beri neden daha önce keşfetmediğim konusunda dövündüğüm, ama şuanda mutlu olduğum biradır kendisi. efes pilseni aratmaz. krombacher benim için şuanda sadece bir alternatiften ibarettir.
 • sponsor birasi. bavyerada üretilmeyen bira. e dogal olarak bira denilemeyecek bira. öeeeh.
 • almanya'da icilebilecek turk damak tadina (daha dogrusu efes pilsen'e aliskin bunyelere) en uygun biradir kendisi. ikincisi icin (bkz: krombacher). burada (bkz: almanya) zilyon tane farkli bira var (misal (bkz: weissbier), weissbier bugday birasi olup yogun bir kivamdadir ayni corba gibi ve bi sisesi insanin karnini doyurur hakkaten, dedik ta corba gibi bisey. icine ekmek dogarayip icenler oldugu rivayet ediliyor, ben inanmadim gerci, gormedim de), mekanda barmen'e "bi bira ver" deyince mal mal bakiyo suratina "iyi de birader hangi bira" dercesine. almanyaya kisa sureli ziyaret icin gelmis olup bira icerken surpriz ile karsilasmak istemeyen insanlara yegane tavsiyemdir warsteiner, ha merak eden hepsini dener ama her aksam bu cesit cesit biralarin birinden icsen kafadan 1 ay falan lazim en az. belki daha fazla. marketten kasa ile alindiginda 0.5 lt lik sisesi 50 cent'e (euro cent) falan geliyor almanyada, yani 1 ytl'den daha az. severek iciyoruz...
 • ismini yalanlarcasına warstein'da değil paderborn'da üretilen biradır. bu durum çeşitli davalara da konu olmuştur. bu davalar ise warsteiner-i, warsteiner-ii gibi isimlerle anılmaktadır.
 • almanya'nın efes pilseni ve daha içilebilir olanı, ama telefuz etmek çok kolay bi iş değildir. almanca bilmiyorsanız eğer, sipariş etmeden önce iki kere düşünmeniz gerekir.