şükela:  tümü | bugün soru sor
 • washingtonun buzhokey takimi. kadrosunda eski pittsburgh penguins oyuncusu jaromir jagri bulundurur
 • nhl güneydogu grubunun iddialı takımlarından. sezon ba$ında süper yıldız jaromir jagr'ı transfer ettiler, dünyanın parasını harcadılar ancak ilk turda tampa bay lightining'e elendiler ve harcadıkları tüm paralar götlerinde patladı.
 • 2008-2009 nhl sezonunda doğu konferansı yarı finalinde pittsburgh penguins'le karşılaşacaklar. seyreyleyin gümbürtüyü şimdi. inanılmaz zevkli maçlar bekliyor, bizleri değil tabi, izleyebilenleri. biz de highlights ile idare edeceğiz artık.

  (bkz: sidney crosby)
  (bkz: alexander ovechkin)
 • maçlarını verizon center'da oynamaktadır.
 • şu sıralar nhl'in tozunu attırıp, rakiplerini gol yağmuruna tutan takım. son 13 maçta 62 gol attılar ve 8 maçtır üst üste kazanıyorlar.
 • maalesef montreal canadiens kalecisi jaroslav halak'ın insanlıktan çıkması sonucu seriyi 4-3 kaybederek elendiler. halak son maçta 41, önceki maçta ise 53 (ebenin amı) kurtarış yapmıştır. buna karşın son maçta yalnızca 16 şut çeken montreal 2 gol bulmayı becerip washington'ı elemiştir. gerçekten bu sene ortalığın amına koyan washington için çok yazık oldu. tekrar pittsburgh'la karşılaşmalarını çok istiyordum ama ne yapalım. şimdi montreal pittsburgh ile eşleşti, umarım halak aynı hayvanlıklarına devam eder bari.

  edit: etti valla. sidney crosby ve arkadaşları bu sene babayı aldı.
 • 1974 yılında nhl'e katıldılar.özellikle son yıllarda çok güçlü kadrolar kurmalarına rağmen hiç şampiyon olamadılar.bu sezon da konferans yarı finalinde tampa bay lightning'e 4-0 ile süpürüldüler.
 • 7 maç üst üste kazandıktan sonra epey yalpaladılar. yine de gruplarında ikinci sıradalar ama bu kadroyla daha iyilerini yapmaları lazım
 • normal sezonun en iyi derecesine sahip olsalar da konferans yarı finalinde penguenlere elenmekten kurtulamadılar.

  son 9 sezonun 8'inde playoff yaptılar ki bu dahil iki kere ligin en iyi derecesine sahip oldular, genelde gruplarında liderliğe oynayıp saha avantajına sahip oldular ama tık yok. gizliden gizliye choker'lığın kitabını yazıyorlar.
 • iki sezondur üst üste konferans yarı finalinde elendiği pittsburgh penguins'i nihayet az önce sona eren maçta uzatmada 2-1 yenerek seriyi 4-2 kazanan ve konferans finalinde tampa bay lightning'in rakibi olan takım.

  yıllardır çok üst düzey normal sezon performansına rağmen play-off'ta ilerleyememeleri ve özellikle son iki sezondur pittsburgh'a elenmeleri herkes için bir anlamda alay konusu olmalarına yol açmıştı. takıma pek sempati duymuyor olsam da nihayet şeytanın bacağını kırmış olmalarına ve de bilhassa oveçkin ve tonton trotz dede için çok sevindim. henüz "umarım şampiyon olurlar" demek gelmiyor içimden zira winnipeg ve nashville hala devam ediyor ancak onlar da elenecek olursa gönlüm washington'dan yana. ovie emekli olmadan bir kupa kaldırsa hiç fena olmaz.