şükela:  tümü | bugün
 • ben bu listeye izleyeceklerim yerine izlediklerimi ekliyorum. 2,5 aydır düzenli olarak kullanıyorum. şu ana kadar 33 tane film izlemişim.

  keşke bu uygulamadan daha önce haberim olsaydı. ilk uygulamaya konulduğu tarihlerde excel'de izlediğim filmleri listeyecektim ama sonra üşendiğim için vazgeçmiştim.

  excel demişken, listenizdeki filmleri export yaparak bilgisayarınıza da kaydedebilme imkanı var. ama ortaya çok karışık bir görüntü çıkıyor.
 • ben de bu watchlisti izlediklerimi eklemek için kullanıyorum. önünüze gelen her filmi izleyip, üstüne bir de kötü bir hafızaya sahipseniz çoğu zaman can kurtarıcı olabiliyor, acaba ben bu filmi izlemiş miydim derdi de kalmıyor ortada. ayrıca film önerisi isteyen olunca da açıyorum listeyi, soruyorum hangi tarz izlemek istersin diye o tarzda en yüksek puanladıklarımdan öneriyorum. an itibariyle listemde 435 film var.
 • imdb'de izlemem gereken filmleri yapıştırdığım yer. izlediğim her filmi oyluyorum. çok zevkli oluyor twilight'a 1 puan verip pokemon'a 10 puan vermek.
 • yeni keşfettiğim kurtarıcı. bende izlediğim filmleri ekliyorum. son zamanlarda acaba kaç film izlemişim diyerek hafızamı feci yormuşluğum ve deftere yazmaya çalışmışlığım var. ama burda film atlama derdi yok. pek bir eğlenceli.
 • imdb'nin sevilen özelliği. göz atarken ekliyorum dikkatimi çeken filmi, sonra aval aval bakmıyorum ne indirsem de izlesem diye.
 • icindeki filmler izlendiginden daha hizli eklendigi liste. *
  o degil de, ekleme zamaninda "bunu nekadar izlemek istiyorum orani*" da ekleme imkani olsa cok daha faydali olacak liste.
  ama tabi olmazsa olmaz bir liste. kendisini seviyoruz.
 • ben de bu muhteşem listeye izlediklerini ekleyenlerdenim.
  ayrıca bu listeye izlediklerinizi eklediniz izleyecekleriniz için yer kalmadı gibi bir durum da yok.
  ekstra bir liste açıyorsunuz farz-ı misal 'want to watch' izleyeceklerinizi de buraya ekliyorsunuz.
  imdb bizim yerimize her şeyi düşünmüş.
 • gözümün dibinde olmasına rağmen yeni keşfedebildiğim büyük kolaylık azizim.
 • 10 numara film listeme yöntemi.

  ya sabahtan beri excell'de listeyle uğraşıyorum. olmayan pratik zekama sıçıyım. sonra nerden akıl ettiysem lan dedim kızım elalemin safı sen misin, elbet senin gibi izlediği, sevdiği filmleri kategorilemiş adamlar vardır acaba onlar ne yapıyolar gir de bir google'a araştır dedim. elalemin safı benmişim amk millet imdb'den 10 numara işini hallediyormuş ya la.

  yok abi ben saf geldim saf gidecem. şuna bak amk saatlerdir bu götelekle uğraşıyom. daha yarın da ekleyecektim, öbürsü gün de ekleyecektim. 2 hafta uğraşacaktım ben bunla.

  edit: yalnız bir şeyi fark ettim. kendim excell'de liste yaparken beynimi daha aktif kullanıyormuşum. burda listeleme yaparken yönetmeni, yılı neyim gözden kaçıyor. diğer türlü, excell'de kendim çalışırken öğreniyordum bunları. yönetmenleri ve ortaya koydukları yapıtları sınıflandırmıştım kafamda kendi yöntemimle. bu şey gibi galiba, navigasyon on numara bir alet. onun sayesinde beynini hiç yormuyosun adresi giriyosun sana yol tarifini veriyor ama sen adres bulma işlemini beyinden manuel yapsan beynini çalıştırmış olacaktın. zaman kazanma haricinde manuel işlem senin için daha faydalıydı. teknoloji tam olarak bu galiba. zamandan tasarruf ediyosun ama beynini daha az kullanıyosun.
 • ana sayfanın en üst kısmında watchlist var ama your ratings yok. bunu da koymaları lazım. kullanıcılar kaç film izlediklerini (oyladıklarını) ana sayfadan görmek isterler.

  örnek:
  | watchlist (4) | your ratings (185) |
hesabın var mı? giriş yap