şükela:  tümü | bugün
573 entry daha
 • şu diziye sjw diyenleri hakikaten gidip sandalyeye bağlayarak 7/24 netflix'e maruz bırakmak lazım. size öyle içerikler müstehak. olm adamı pc principal edeceksiniz. yazmayım yazmayım diyorum son bölüme kadar bir numara dönecek bu kekolar haklı çıkacak diye dayanamadım.

  damon lindelof'un sırf the leftovers'tan bende bolca kredisi olsa da yüksek entropili bir şahıs olduğundan lost'tan, prometheus'tan ötürü insan bir "ama?" diyordu ister istemez. ilk bölümlerdeki düşük temponun karakter merkezli bir bölümde yavaştan kalkacağını az çok tahmin ediyordum* ki öyle de oldu. nasıl ki leftovers ilk sezondaki matt'in bölümüyle açılmaya başladıysa watchmen de looking glass'ın koltuğa oturduğu 1x05'le iyice yükselişe geçti. bu hafta da şiir gibi bir 1x07 izledik.

  --- spoiler ---

  cal'in çocuklarla olan ölüm/ateizm temalı muhabbetinden, tanrıya olan yaklaşımından "lan acaba?" diye soru işaretleri oluşmuştu da gene "yok olm ya" diye kendimi ikna etmekteydim. #98578561'de bahsedildiği üzere baya bir ima varmış* yarı kör izlemişiz.

  sadece ozymandias'tan oluşan bir sezon izleyebilirim sanırım. jeremy irons bir yana sahne geçişleri, sinematografi o kadar güzel ki zevkten dört köşe oluyorum.

  çizgi romanla paralel olarak dizi de 12 bölüm olacak sanmaktaydım ki 2 bölüm kaldığını öğrenince baya şaşırdım. looking glass nerede, will dede nerede, 7k ne bok yiyecek, ozymandias/lady trieu ilişkisi gibi yığınla mesele var açıklanması gereken. önümüzdeki haftalar yokuş aşağı basıcaz muhtemelen.

  --- spoiler ---

  son olarak dizi temayı yansıtma konusunda soundtrack seçiminde inanılmaz başarılı. the departure suite leftovers için neyse, lacrimosa da watchmen için o oldu.
 • 7. bölümüyle 6. bölümde anlatılan klişe öyküyü unutturarak tam anlamıyla izleyicinin kafasını sorularla dolduran dizi.

  --- ağır spoiler ---

  6. bölümde zoraki intikamcının anılarını torununa anlatarak günah çıkardığı bölüm kurgu ve sinematografi açısından izlemeye değerdi. lakin bu 7. bölümde neredeyse her dakika bir ters köşe sahnesi yer almaktaydı. ipuçları: cezalandırıcı aynalı tahir, ozymandas'ın cennetsi cehenneminde yargılanışı, anasını klon kızında dirilten leydi treu, oturma odasındaki ironik tuzak(her nostaljik villain'ın klişesi), benliği hatırlatıcı fil ve dr. manhattan'ın aslında çok yakında olması...

  açıkcası son sahnede ifşa olacak olanı erkek çocuk zannediyordum. lakin boy pos gerçeğini göz ardı etmişim.

  --- ağır spoiler ---
 • tanrı daima tebdil-i kıyafet gezere bağlanmış dizi.

  gerçekten aşmış konulara değiniyorlar. zaman, anılar, evrenler falan derken birden ırkçılık muhabbetleri sıçrama yaratıyor doğrusu.

  --- spoiler ---

  şerifin ırkçı karısı kumandaya basarken laurie blake'in geri zekalı gibi bakıp durmasını beklemezdim doğrusu. şeytan gibi kadını orada embesile dönüştürmüşler. yakışmadı.

  ***

  şu ırkçılar bence cal'ın dr. manhattan olduğunu ilk saldırı zamanı anladılar. yani angela abar'ın evine ilk saldırı yapıldığı zaman. muhtemelen ya cal orada müdahale etti veya angela öldü, cal geri getirdi. o saldırı gecesiyle ilgili görüntülerde, angela yerde yatıyor ve ayaktaki ırkçı suratına tüfeği doğrultmuş sıkacakken kesiliyor. işte o anda cal, dr. manhattan olduğunu açık veren bir şey yaptı.

  ırkçı şerif de bu nedenle angela'ya yakındı, cal'ı kontrol etmek için.

  --- spoiler ---
 • tarihin en iyi çizgi roman filmi.
  keşke yönetim dizinin başlığı ayirsaydi.
  dizi daha da popülerlesecek gibi karman corman olacak.
 • netflix yapmış olsa bildiği tüm küfürleri edecek tiplerin öve öve bitiremediği saçmalık. hbo, tuvalete s.can bir adamı çekip 1 saat yayınlasa, ne kadar özel bir yapım diye övecek kadar büyük fanboylar var .
  kötü dizi mi değil ama büyük büyük övgüler yapanlar tam üstte anlattığım tipler .
 • hbo'nun efsane watchmen filminin zencili dizi versiyonunu çekmeye karar vermesiyle gelişen olaylar zinciri. fragmanlarına ve yorumlarına bakıyorum da anladığım kadarıyla dr manhatton bile zenci swh. nasıl bir zenci merakıdır anlamadım.
 • 7. bölümü yayınlanan hbo dizisi. kaldı 2 bölüm.

  --- 7. bölüm spoiler ---

  ve dr. manhattan cal çıktı. zaten bütün bölüm mavi tonlarındaydı. angela'nın elbisesi, mavi ışıklı dünya.. vs. ama şaşırttı tabii.

  angela'yı sevsem de favori karakterim agent blake. "don't give a shit" tavrını seviyorum laurie'nin. dr. manhattan'ın angela'nın kocası çıkmasına ne diyecek bakalım.

  looking glass öldürdüğü adamların birinden rorschach maskesini almış. demek ki 7k'nın içine sızmayı başardı.

  hiç bir şeyi unutmayan fillerin nostalgia tedavisinde kullanılması güzel bir ayrıntıydı. trieu'nun babası ozy olabilir. ozy'nin heykelinin orada olması, trieu "babam sonradan gelecek" falan demesi.

  david bowie "life on mars" şarkısıyla bitti bölüm. güzeldi.

  --- 7. bölüm spoiler ---
 • ilk sezonda the leftovers'ı bırakmış şahsımı tekrar başlatan dizi.
41 entry daha