şükela:  tümü | bugün
  • ios 13 ıle beraber tadindan yenmeyecek apple watch ısletim sistemi. apple watch series 1 den 4 e kadar butun saatlerde calisacak diyor.

artik saate uygulama kurmak icin telefona gerek kalmayacak,
    ortam sesini ve desibelini algilayan watch face cok hos olmus,
    hatirlatici, ses kaydedici, hesap makinesi saatim uzerine gelmis,
    saglik ve aktivite daha detayli olmus.

https://www.apple.com/watchos/watchos-preview/
  • series 0 olarak geçen ilk çıkan saate haliyle gelmeyecektir.
  • saatler sonra gerçekleştirilecek 10 eylül 2019 apple etkinliğinde tanıtılması beklenendir.
    uzun zamandır (güvenlik güncellemeleri dışında) ciddi güncelleme gelmemişti.

edit: işte karşınızda
  • bu akşam muhtemelen 20:00'da piyasaya sürülecek yeni sürüm. merakla beklemedeyiz.
  • ios 13 geldi ama watchos 6'dan ses yok. hala guncelleme gozukmuyor.

edit: suan geldi yukleniyor. telefona ios 13 yuklendikten sonra birkac kez kontrol edin.
  • ön edit: series 4

100 mbit'e yakın bir bağlantı hızım var. ios 13 dakikalar içerisinde indi ama watchos inanılmaz ağır iniyor. 2 gün ile başladı şu an 9-10 saat arasında değişiyor.

tek beklentim ekg. gelmezse amk sizin.

edit: ekg yok. hala kalp atış hızı hesaplıyor. hadi abiciğim. bari hesap makinesiyle leblebi yazayım.

edit 2: bildirimler gelmiyor. gün boyu mahvetti beni. yalnızca telefon çalarken uyarıyor. whatsapp falan tümden gitti. şu an hard reser yaptım. eşzamanlanmasını bekliyorum. umarım düzelir. bu arada kadranlar bok gibi.

edit 3: watch’a hard reset yapın. kapama düğmesi ile crown’a 10 sn basılı tutun. kapanıp yeniden eşzamanlayacak. yaklaşık 15 dk sürüyor. sonrasında düzeldi çok şükür.

edit 4: telefondaki app store kaldırılmış ve saatteki app store'a zorunlu kılınmış. göt kadar ekrandan nasıl uygulama indireceğiz sevgili apple. ah, bazen sıçtı mı tam sıçıyorsun.
  • indirip kurdum. ilk olarak yeni gelen kadranlardan solar kadrana resmen aşık oldum. doğrudan esas kadran olarak onu ayarladım.

yeni uygulamalar açısından bakacak olursak da en çok işe yarayacak olan hesap makinesinin gelmiş olması sanırım. ardından da sesli notlar olsa gerek. önemli bir toplantıda veya derste çaktırmadan çok rahat bir şekilde ses kaydı almamızı sağlayacak.* kadın kullanıcılar için döngü izleme uygulaması gelmiş, bu da onların işine oldukça yarar diye düşünüyorum. app store'a da artık doğrudan saat üzerinden ulaşabiliyoruz ama bu ne kadar fark yaratır muamma.

ilk izlenimlerim bu şekilde. kullandıkça yoruma değer şeyler çıkarsa paylaşmaya devam ederiz.
  • kurduktan sonra artık bildirimlerin gelmediği watch os sürümü. bu sorunu yaşayan varsa veya yaşamayıp da nasıl çözeceğim konusunda bana yardımcı olacaklar varsa bir zahmet yeşillendirsin beni.
  • ipad'lerde olmayan hesap makinesi uygulamasına sahip yazılım.

apple watch series 1 ve series 2 sürümlerine sonbahar sonlarına doğru yayınlanacak denilmiş.
  • apple watch 3 için çok fazla gelişme olmayan güncelleme. menü geçişleri hızlanmış ayrıca app store için de telefondan girmeye gerek kalmamış. yeni kadranları da bu saat için çok kötü gelmiş eskilere devam.