şükela:  tümü | bugün
  • italyan film yapımcısı leonardo dalessandri'nin kendi gözünden türkiye'yi anlattığı bir video.

https://vimeo.com/108018156
  • ortadoguya evrilmemiz yolunda resmimizi çekmis çalisma.
  • bizim kultur ve turizm bakanligi'nin gorup feyz almasi gereken, muthis bir calisma olmus. kullanilan sarki ludovico einaudi'nin experience isimli parcasi.

https://www.youtube.com/watch?v=_vonmkkkdf4
  • izlediğim en iyi tanıtım filmlerinden biri. biraz oryantalist bir bakış açısı var ama bu bizim değil coğrafyanın ve biraz da batının sorunu. kendi tanıtım filmlerimizi bir batılı gibi çekemememizin nedeni profesyonel değil duygusal yaklaşıyor oluşumuz bence.
  • kalite açısından kusursuz bulduğum, ancak görüntülerin %60'dan fazlasında cami, islamiyet v.s. bulunmakta olan film.

belki haklıdır heryerde 500 m arayla bir cami var. belki ege ve güney sahillerini gezmiş olsa, güneydoğu bölgesinden birşeyler katsa daha farklı olurdu.

sonuç olarak kültür ve turizm bakanlığında bu tarz filmler ile uğraşan herkesin kovulması, yerine bu adam ve ekibinin davet edilerek adamakıllı bir film çekilmesini tavsiye ediyorum.
  • 01:06'da kameraya nah çeken bir velet içeren film *

o kadar çok sıcak hava balonu var ki gören de işe balonla gidip geliyoruz sanacak.
    filmi güzel de ülke boktan işte...
  • nah çeken çocuk var, bence olayın özünü yakalamışlar. biz böyle değiliz, çok ortadoğulu gibi çıkmışız, bi daha çeksin diyenleri de anlamıyorum. biz böyleyiz, beşiktaş'taki kadıköy'deki belki izmir'deki küçük bir azınlık dışında böyleyiz. kara kuru, bakımsız, asık suratlı, yabancılara karşı önyargılı, muhafazakar zihniyetli bir toplumuz.
  • kameraya nah hareketi çeken bir çocuğun ve 01:40'ta vapurda titanik yapan adamların var olduğu tanıtım filmi.

klip, oryantalist mi değil mi bilemem ama bence esas barmah basılması gereken konu titanik yapan adamların eşcinsel olmama ihtimalinin ciddi şekilde bulunması.
  • sikik ötesi bi hipster videosu.

müzik skandal, tarz ayrı skandal. amınakodumun evladı camide namazdan çıkan adamları falan çekiyosun, arkaya dayamışsın kafa siken hipstır müziğini. nasıl dünyalarda yaşıyosunuz amınakoyayım ya, sizi yetiştiren ananın babanın kitabını sikeyim.

du yu fiil mi ne amk ya, du yu fiil mi ne?
  • 3 buçuk dakikada ne kadar güzel anlatılabilecekse o kadar güzel anlatmış çalışmadır. müzik seçiminden, planlara, tempoya kadar gayet güzel gitmiş. biraz tekrara düşmüş fazla yer gezmemiş galiba, mesela bi karadeniz kültürümüz yoktu. belki odağında yoktu ama yemeklere çok değinmemiş.

ayrıca nah çeken çocuk bizi güzel yansıtmış, allahtan anlamıyolar nahı falan.

bu arada eleman neredeyse nevşehirden doğuya gitmemiş ona rağmen millet oryantalist demiş. sen bi turist geldiği zaman osmanlı şerbetçisinden şerbet içirip, maraş dondurmacısından dondurma yedirmiyo musun be göt. oryantalist dediğin şeyler turistik tarihimizin parçası. napsınlar yani odtü'ye boğaziçi'ne gelip senin batılı kampüs yaşamını mı çeksinler. turist napsın senin içtiğin ithal birayı. adam buraya o gözle bakıyo tabii ki de onu görecek.