• "ben ömrüm boyunca bir köpek olarak yaşamıştım ama artık kesin kararım, bir kediye dönüşmekti. kedi olacaktım. artık hayatımda bir köpek olarak yaltaklanmalara, bağlanmalara, başkalarını kendime bağlama çabalarına, başımı okşatmaya, sevgi ve sıcaklık ihtiyacı içinde insanların bacaklarına sürünmeye, kuyruğumla birlikte tüylü kıçımı da sallayarak sevimli görünme gayretine hiç yer yoktu. uzun zaman önce bırakmıştım bunları. köpek olduğum yıllarda hepsini yapmıştım, hem de fazla fazla; ama bu beni felakete götürmüştü. ölümün kıyısına gelmiştim. ölümün kıyısı, ölümün kendisinden daha feci bir şeydir, bunu yaşayarak öğrendim. bağlanmalar yüzünden aklımı kaçırmanın kıyısında dolaşmıştım uzun süre. içime karanlık yerleşmişti: bir türlü söküp atamadığım, kusamadığım, çıkaramadığım bir koyu karanlık. o dönemde yaşamayı unutmuştum sanki. bunu birisinin hatırlatması gerekiyordu. "nefes almam gerek!" diye düşünmesem nefes almayacaktım. bütün bunlar bir köpek gibi bağlanmam, sevgi ve merhamet dilenmem yüzünden başıma gelmişti. insan denilen yaratıklara ilişkin düşüncelerimin yanlışlığı yüzünden. dünyayı aydınlık ve sıcak, merhametli bir yer gibi düşünmem yüzünden. bütün köpekler saftır zaten. oysa şimdi bir kediyim ben: uzak, denetimli, soğukkanlı ve güçlü bir kedi. eski mısır’da, beni hassan’da yapılmış üç yüz bin kedi mumyasından biriyim: onlar kadar soğuk, onlar kadar güçlü ve mağrur. "
  • sırdaşim. en kötü anlarimda kafasini zktigim. sakinleştirip, allayip pullayanim. keşke yakinimda olsa. çok seviyorum.
  • şahane kişiliği olan harikulade bi yazar. kalitesiyle sözlüğe çok şey katıyor. laikliği savunan idealist bir hayat görüşü var. türkiye'nin aydınlık ve tertemiz geleceğidir kendisi. yarınlarımıza umutla ve güvenle bakabilmemizi sağlıyor bu özgürlükçü kardeşimiz. 12 haziran'da oyunu kendi hür iradesi ile seçtiği partiye vermiştir. şaka bir yana bu kadar eski bir yazarın altında niye hiç kimse daha önce yazmamış anlamış değilim.

ayrıca çok alçakgönüllü sevilesi bi insandır kendisi, kamyon tekeri, debriyaj, motor, kaporta aksamı fetişistliği de varmış kendisinde, bi de güzel bir annedir kendileri, kendi gibi güzel çocuğuyla doya doya yaşasın, hürmetler.
  • hafiye gibi takip edip yıllar sonra sözlükte bulduğum kişi.

şimdi şöyle; çeliği suyla sertleştirirken çok ince çalışılmazsa metal çatlar ya, heh, bu da ondan işte. çatlak, ama kadın gibi kadın. çelik gibi.
  • kendisine altı ay önce fal bakmıştım bugün falın tutması için son günü.
  • daş kadınlar listesinde birinciye oynayan fıstık olur kendisi. bi de yavrusuyla güzel vakit geçiriyor kıskandım valla ne yalan diyeyim benim annem bana bu kadar vakit ayırmıyordu oğlum, eferim. hastasıyız.
  • ömürlük dostluğun waterhardeningsteel hali...

herkes her şeyi hemen unuturken bir insan bu kadar mı vefalı olur?
  • idolüm.
    gelecekte az biraz şu kadının elinden ekmek yemişliğimi belli edersem sırtım yere gelmez. kadın gibi kadın.

çok özledim qöpeq<3
  • bir adet kendisinin minyaturunden bulunmaktadir. aynisinin kucugu*
  • bugün doğumgünü olan yazar. çok önemli dileklerimle kendisini iyiki tanımış süper net dobra ve ticari zekası ile beni büyüleyen taş hatun 26 yaşına girdiğine kimseyi de inandıramıyor.
hesabın var mı? giriş yap