şükela:  tümü | bugün
 • bir adet sasha "a ben kendim oradayim" melodisi. bintane televizyon ekranindan birinde soru ve birbirinden kopuk gercek katmanlarinin bir national geographic belgeselinde lavlar altinda kalmasini izlemek, bir digerinde altindan birsuru rakamlardan, harflerden ibaret seritler gecen parlak renkli ekonomi televizyonunu izlemek, bir digerinde ucuz bir kadinin ucuz harekeltlerle kivranisini izlemek, bir digerinde sinyal yok isaretini izlemek, bir digerinde denizin altindan cekilmis buz kutlesini izlemek, bir digerinde... gibi..
 • birçok kişisel gelişim uzmanına ilham veren bir adamdır. *

  * --- alıntı ---
  kahramanlarımdan biri de palyaço aktivist-palyaço wavy gravy’dir. en fazla woodstock festivali’ndeki törenlerin başını çektiği 1969 yılında oynadığı bir rolle tanınmıştır. o tarihten itibaren kendisini sosyal bir eylemci, hayır işleri için insanları eğlendirerek bağış toplayan biri olarak tanıdık ve onu ben & jerry marka bir dondurma çeşidi, resmi olarak görevlendirilmemiş olsa da bir hastane papazı ve şehirli çocuklar için bir kampın da kurucusu olarak da gördük. her dört yılda bir “nobody” yani “hiç kimse” diye uydurma bir isimle amerikan başkanlığı seçimlerine adaylığını koyarak tüm ülkede konuşmalar yapar ve “nobody for president” , “nobody’s perfect” ve “nobody should have that much power” gibi iki farklı anlama gelen sloganlar kullanır. gerçekten de çok komik bir insandır ve başkalarına faydalı olma konusunda da son derece ciddidir. the village voice’un bir muhabiri, “palyaçoların en iyileri gibi wavy gravy de insanın aklını biraz olsun başına getirebilmek için kendini komik durumlara düşürüp salağı oynuyor” diye yazmıştı. “wavy gravy şu dünyadaki en iyi insanlardan biri."

  wavy (omega’da verdiği palyaçoluk atölyeleri sayesinde ona ilk ismiyle hitap ederim) tek cümlesiyle taşı gediğine oturtan bir aforizma ustasıdır *. mesela woodstock’ta sahnede söylediği şu meşhur cümle gibi: “aklımızdaki şey 400,000’e yatakta kahvaltı yaptırmaktır.” ve neden palyaço olduğuna dair de şöyle demiştir: “bir grup kabadayının toplanıp da ‘hey, hadi gelin de birkaç palyaço öldürelim’ dedikleri duyulmuş görülmüş şey değildir.”
  --- alıntı --- *

  ve popüler bir aforizması:
  "bir otobüs dolusu ahmağız hepimiz. bu yüzden en iyisi arkamıza yaslanıp yolculuğun tadını çıkaralım."
  - wg
 • new mexico’da, hopi kızılderililerinin rezervasyon kampını satın almış hippi komünü hog farmers'ın "easy rider"daki stranger’ı anımsatan konuşma bakanı eski tüfek. bu hog farmers ki woodstock’un temel taşlarından biriydi.

  50’lerin beatnik i, 60’ların hippisi, sonrasının aktivisti ve son olarak bir dondurma çeşidi (bkz: ben and jerry's). uzun lafın kısası amerikan populer kültürünün en güçlü figürlerinden biri. kafa kağıdındaki ismi hugh romney’di.

  "i'm sure that some people could regard wavy gravy as a leftover from the '60s crowd,"
  "but he really took the '60s idealism and made it his life, and practiced it. "
  "this wise clown of compassion is a genuine mahatma of the cosmic giggle." - ram dass
  "wavy gravy is the illegitimate son of harpo marx and mother teresa." - paul krassner
  "some people tell me i'm a saint, i tell them i'm saint misbehavin'." - wavy

  http://www.wavygravy.net/
  http://thecelebritycafe.com/…rviews/wavy_gravy.html
  http://www.rippleeffectfilms.com/
  http://bluepoint.gen.tr/woodstock/
  http://www.associatedcontent.com/…vy_ice_cream.html
  resimler:
  http://www.bluepoint.gen.tr/woodstock/photos.html

  şarkı dinleyip kendinden geçerken. etkisinde kaldıkları şeyin adının nereden geldiğini merak etmeyi beceremeyen bünyelere duyrulur.
 • çok geç keşfettiğim çogacayib sasha çalışması.
 • airdrawndagger'ın sonundan tatlı talı salınarak gelendir. sanki sahilde ya da teknede bütün gece eğlenmiş, sarhoş olmuş, artık ayılmış, güneşin doğuşunu wavy gravy ile selamlamışsındır. uyuma zamanı gelmiştir. işte öyle bir his veren parça. james holden ve yunus güvenen mixleri de güzel olmakla beraber asla orjinalinin tadını vermez.

  şuraya da kısıtlamalardan bunalmışlar için canlı halini bırakalım.*
 • (bkz: airdrawndagger)
  ayrica sasha nin samplelarini web sayfasindan verip, ilk kez bir remix contest yapip, kazanan calismayi yayinlattigi parcadir.
 • introwelly, jpamp, keyssolo, piano1, strings ve wavepass gibi kelimelerle arasındaki baglantıyı kurabilenler ve bu elementlerden bütünü olu$turabilenler icin farklı anlamlar ta$ıyan, sıcak bir yaz sabahı sırtınızı tüm kalabalıga ve dje dönerek güne$in dogu$unu izlerken, looplardan olu$tugunu kanıtlamaya calı$ırcasına loop ederek sadece ìyi` hissetmek icin ismini hatırlamanızın yetebilecegi ender parcalardan yalnızca biri.
 • mike koglin bu sarkiyi yine sasha'nin enjoy the silence* yorumu ile birlestirmis ve ortaya anlatilmaz bir guzellik cikarmistir. enjoy the gravy ismi ile bulunabilir bu sey..
 • james holden'in remixleyerek ambient bir katman daha ekledigi ve yepyeni boyutlara tasidigi super parca.