şükela:  tümü | bugün
 • game of thrones'un ilk bölümünün ilk sahnesinde, surdan kaçarken "ötekiler" tarafından öldürülen asoiaf karakteri... sonradan da wight olmuş sanırsam... haa bi de bi müddet winterfell'de konuk mu olmuş... o esnada sansa stark buna aşık mı olmuş, çözemedim tam olarak orasını.. aman neyse işte...
 • (bkz: rob ostlere)
 • game of thrones'un ilk bölümünün ilk sahnesinde surun kapısı açıldığında ilk görünen karakter. surdan kaçan değil, geri dönmek isteyeni tehdit edendir kendisi. delikanlı adamdır, dizinin 5.sezonunun ilk bölümünde sansa ve little finger'la beraber robert arryn'in kılıç dövüşünü izleyen lord royce'un en küçük oğludur.
 • ...
 • babadan torpilli, aristokrat karga. surdaki üçüncü ayında direk keşif lideri olarak görev alıyor; yanndaki adamlardan biri 40 , diğeri 15-20 senedir keşif gezilerine çıkmış sağlam rangerlar. bu kadrolaşma ürünü, sonradan görme önce babasına, sonra köstebek derisi eldivenlerine güvenerek akyürüyenlerle dans etmeye çalışınca olan oluyor.

  bu mal arkadaşın abisi robar royce da bok yoluna gitmiştir. king renly'nin rainbow guards'ında yer alan robar, renly'i öldürülmüş olarak bulan ve cinnet geçiren loras tyrell tarafından ikiye biçilmiştir.

  bu ölümlerin sebebi büyük ihtimalle vadili bronz yohn royce'un robert ve ned'in sağlam arkadaşı olmasıdır. malum george çok sever bu ailelerden birer ikişer adam eksiltmeyi.
 • kendisinin white walkerlar tarafından neden öldürüldüğüne dair bir teori;
  (bkz: #60453136)
 • sözlükteki delikanlı adam tarzı yorumları okuyunca şaşırdığım karakterdir. tabi dizinin ilk sahnesini hatırlamıyorum orada çok farklı bir izlenim bırakmış olabilir ama bu adam kitapta torpille komutan olmuş ergenin biriydi.

  daha önce bu kitap serisinin asıl amacının savaşların, feodal düzenin ve buna benzer şeylerin ne kadar boktan olduğunun anlatılması gibi onlarca yorum yapılmıştı. giriş hikayeside bu perspektiften bakarsak gene sağlam bir yergi taşımakta. ekipte 3 kişi var. birisi 40 yıl şurda kalmış yaşlı başlı bir adam, jeor mormont'tan bile uzun süre. öbürü 4 yıllık deneyim sahibi ancak orta yaşlı. ancak sırf soylu diye bunları 18 yaşında ergenin komutasına veriyorlar. o gece her ikisi de yanlış bir şeyler olduğunu anlıyor. geri dönmek konusunda ısrarcı oluyor. ama royce korkuyor musunuz lan xd deyip üçünün de bok yoluna gitmesine sebep oluyor.