şükela:  tümü | bugün
 • game of thrones'un ilk bölümünün ilk sahnesinde, surdan kaçarken "ötekiler" tarafından öldürülen asoiaf karakteri... sonradan da wight olmuş sanırsam... haa bi de bi müddet winterfell'de konuk mu olmuş... o esnada sansa stark buna aşık mı olmuş, çözemedim tam olarak orasını.. aman neyse işte...
 • (bkz: rob ostlere)
 • game of thrones'a yansıtmadılarsa da kitaplara belki de tüm serinin en gaz hareketi bu elemana ait olabilir:

  --- spoiler ---

  rutin bir kontrolde karşına binlerce yıldır gözükmeyen buz yaratıkları çıkıp tüm ekibini öldürsün, sen de bunu anlayınca bir saniye bile geri adım atmayıp üstüne "dance with me then." diye serinin en cool repliğini çakıp gadanallah diye bunlara dal. valla saygılar.

  --- spoiler ---
 • game of thrones'un ilk bölümünün ilk sahnesinde surun kapısı açıldığında ilk görünen karakter. surdan kaçan değil, geri dönmek isteyeni tehdit edendir kendisi. delikanlı adamdır, dizinin 5.sezonunun ilk bölümünde sansa ve little finger'la beraber robert arryn'in kılıç dövüşünü izleyen lord royce'un en küçük oğludur.
 • kendisinin white walkerlar tarafından neden öldürüldüğüne dair bir teori;
  (bkz: #60453136)
 • yohn royce'un ikinci oğlu olan ve ilk bölümde ölen game of thrones karakteri. kibirli ve aptaldır. imdb'yi açıp bakmadan önce hep matt damon'ın canlandırdığını sanırdım...
 • sözlükteki delikanlı adam tarzı yorumları okuyunca şaşırdığım karakterdir. tabi dizinin ilk sahnesini hatırlamıyorum orada çok farklı bir izlenim bırakmış olabilir ama bu adam kitapta torpille komutan olmuş ergenin biriydi.

  daha önce bu kitap serisinin asıl amacının savaşların, feodal düzenin ve buna benzer şeylerin ne kadar boktan olduğunun anlatılması gibi onlarca yorum yapılmıştı. giriş hikayeside bu perspektiften bakarsak gene sağlam bir yergi taşımakta. ekipte 3 kişi var. birisi 40 yıl şurda kalmış yaşlı başlı bir adam, jeor mormont'tan bile uzun süre. öbürü 4 yıllık deneyim sahibi ancak orta yaşlı. ancak sırf soylu diye bunları 18 yaşında ergenin komutasına veriyorlar. o gece her ikisi de yanlış bir şeyler olduğunu anlıyor. geri dönmek konusunda ısrarcı oluyor. ama royce korkuyor musunuz lan xd deyip üçünün de bok yoluna gitmesine sebep oluyor.
 • duvarda görev yapan gece nöbetçilerinin ne denli bozulmuş çürümüş olduğunun kanıtlarından biri.sırf soylu diye bu 3 aydır görev başında olan üstelik 18 yaşında kibirli elemana keşif gezilerinde çok daha tecrübeli kişilerin kumandanı yapıyorlar.bu hava atma heveslisi şövalye boş yere hepsinin ölmesine yol açıyor.
  kara kalede yeni gelenlerin silah eğitiminde rezil bir adam olan alliser thorne sırf şövalye olduğu için görev veriliyor.

hesabın var mı? giriş yap