şükela:  tümü | bugün
 • wayne bertram williams; 2 yetişkin erkeği öldürmekten ömür boyu hapis cezası almış, kanıtlanamasa da atlanta'da 23 çocuğun öldürülmesinden sorumlu tutulan ve seri katil olduğuna inanılan kişi.

  mindhunder'ın ikinci sezonunda görülebilir.
 • masum oldugunu iddia etse de kendisi hapse girdikten sonra cocuk olumleri durmustur atlanta’da. mindhunter’da da islendigi gibi, fbi’in “black, early 20’s to 30’s” profillemesi, kkk’nin da arada birkac tane oldurup araya kaynayabilecegini gosteriyor. keske dna teknolojisi o zaman da simdiki kadar ileri olsaydi da kesin sonuclar bulunabilseydi.
 • --- spoiler ---

  mindhunter 2. sezon antagonisti, sezon boyu btk beklerken karşımıza çıkıveren şahıs.
  --- spoiler ---
 • öldürdüğü iddia edilen kişi sayısı en az 2 en çok belirsiz deniliyor.
  21 haziran 1981'de tutuklanmış bu katil hala suçunun olmadığını söylüyor. o dönemde* olmuş 27 ölümün davasının williams tutuklandıktan sonra bir daha açılmamış olması da delilsiz bir şekilde onun suçlu olduğunu gösteriyor.
 • atlanta çocuk cinayetlerinin sorumlusu seri katil.

  wayne williams'ı yakalayan ve dizinin de temelini oluşturan kitabı yazan fbı ajanı john douglas'ın kitapta anlattığına göre; işlenen 29 cinayetin 11'ini kesinlikle wayne williams işlemiştir. fakat kalan 18 cinayetin çoğundan sorumlu olmadığını da belirtmiş. kalanların bariz şekilde farklı yöntemler ile işlendiği williams'ın tarzına uymadığını anlatmış. bir kaç tanesinin ailelerinden birileri tarafından işlendiğini düşünmesine rağmen, bunu açıkladığında ortalığın karışmasından dolayı üzerine gidilememiş. kalanların o yıllarda atlanta'nın "olağan" cinayetleri olduğunu ve farklı kişiler tarafından işlendiğini ima etmiş. atlanta'da bu cinayetlerin öncesinde de sonrasında da hem siyahi hem beyaz çocukların kaybolup ölü bulunduğunu, bu yüzden polisin bu cinayet serisinin 10. cinayetine kadar birbiriyle ilişkisiz "olağan" cinayetler olduğunu varsayarak vakaları sallamadığını da belirtmiş.
 • atlanta'nin bir onceki belediye baskani tarafindan bu olayin defterleri tekrar acilmisti, simdilerde dna incelemesi yapiliyormus tekrardan.

  https://www.gpb.org/…evidence-atlanta-child-murders

  eskiden atlanta'nin guneylerinde degisik mahallelerden arabayla gecerken sokakta oynayan cocuklarin arabanin icine sanki dusman geciyormus gibi pur dikkat bakmalarinin sebebini hic bilmezdim, anlamazdim. sanirim bunun sebeplerinden biri bu cinayetler. o zamanlarda cocuk olanlarin yasadiklarindan oturu olusan korku ve travmalarini cocuklarina aktarmis olmalari muhtemelen.

  hbo'da bununla ilgili bir belgesel mevcut.

hesabın var mı? giriş yap