şükela:  tümü | bugün
  • atlanta katili... 29 çocuğu öldüren psikopat. başlığı da yok. belki de var. bulamadım ben.
  • wayne bertram williams; 2 yetişkin erkeği öldürmekten ömür boyu hapis cezası almış, kanıtlanamasa da atlanta'da 23 çocuğun öldürülmesinden sorumlu tutulan ve seri katil olduğuna inanılan kişi.

mindhunder'ın ikinci sezonunda görülebilir.
  • mindhunter'in 2. sezonunda bu katil hakkında işlenmeyen şeylerden biri var...

bir röportajını izlemiştim çok önceden, bu soruya ısrarla yanıt vermekten kaçınıyor. çünkü suçunu kanıtlayacak önemli bir detay idi. o da "cia" den orman koşulllarında silahsız savaş eğitimi alması. çocukların çoğu boğma ile öldürüldü. ve çoğu da ormanda...

röportajlarda ise evet asker iken eğitim aldım fakat cia adına çalıştığımı hiç biir zaman söylemedim diyor. hatta röportajı yapan kadına "bu belgeyi nerden buldunuz?" sorusunu soruyor. sanırıım en çok korktuğu detayın ortaya çıkmasından işkillendi.

bu konunun mindhunter'da gündeme gelmemesi çok acayip bişi.
  • masum oldugunu iddia etse de kendisi hapse girdikten sonra cocuk olumleri durmustur atlanta’da. mindhunter’da da islendigi gibi, fbi’in “black, early 20’s to 30’s” profillemesi, kkk’nin da arada birkac tane oldurup araya kaynayabilecegini gosteriyor. keske dna teknolojisi o zaman da simdiki kadar ileri olsaydi da kesin sonuclar bulunabilseydi.
  • --- spoiler ---

mindhunter 2. sezon antagonisti, sezon boyu btk beklerken karşımıza çıkıveren şahıs.
    --- spoiler ---