şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kan tahlillerinde çıkan, beyaz kan hücresi yüksekliği...
    bu durumu neye yormalıyız?
    - vücudunuzda bakteriyel ya da virütik bir mesele var.
    - mantar kapmış olabilirsiniz.
    - alerjiniz azmış olabilir.
    - çok mu streslisiniz yoksa?
    - allah korusun, lösemiye işaret edebilir.
    http://www.mavikadin.com/…-hucresi-yuksekligi-nedir
  • 2010 senesinden bu yana 15 binlerde seyretmekte. safra kesem alındı hadi ondan dediler alınınca düşer ki içime ata ata bir avuç irili ufaklı ömrüme hediye olan, boynuma kolye gibi dizdiğim taşlarım vardı. yine düşmedi. tip 2, hipotiroid, yüksek tansiyon, trigliserid, polikistik over kist, kalp-damar ve yanında bonus olacak irili ufaklı pek çok hastalığım mevcut. eee allah kimine mal-mülk verir, bana da bunları verdi bol bol, zenginim yani hastalık alanında. memnunum da, dışarıdan en sağlamından daha sağlamım henüz düşmedim daha. oldukça aktif bir hayatım var, şehirlerarası zıp zıp yerinde duramayan, sürekli hareket halinde olan, beyninde, kalbinde kocaman bir çalışma ofisi olan, bunca rahatsızlığa sahip olup, nasıl dayanıyorum, yatak yorgan düşmüyorum hayret ediyorum, insan gerçekten hayret ediyor!
    (bi maşa'allah alırım)

gelelim şu meseleye, 2 senedir giden, gelen, ölen, kalan, doğan, değişen, dönüşen şu bu derken bir türlü doktorumun sevk ettiği, hematoloji bölümüne gidemedim. bu wbc neden yüksek, ne var bende, artı-eksileri nedir? annem gitti, bizden gizleyerek lösemi olduğunu, annemden genetik her şeyi almışım zaten lösemi miyim? erken teşhis önemli, kadercilik ayrı, tedbir ayrı, ilim ayrı-bilim ayrı, teslimiyet ayrı, tevekkül ayrı. artık zamanı geldi sonra ne ise sonuç ona göre tevekkül yaparız: ) ey hayat ben daha doğarken seninle dalga geçercesine gülümseyerek doğdum, velhasıl ne varsa var bir öğrenelim buradan gelişmeleri editleyeceğim. evet.

bizzat deneyimlemek gerek, şahit olduğunu yazmak, bilgi olarak sunmak gerek.

sağlıklı günler.
  • bundan 1,5 yıl önce wbc yükselmeye başladı. ateşler, terlemeler, titremelerde peşi sıra geldi. doktorlar romatizmasın dedi; bir doktor çıkıp 3 aydır sana yanlış tedavi uygulamışlar, sen lenf kanserisin dedi. direkt süreyya paşa’ya gittim. orada göğüs hastalıkları uzmanı çağatay hoca’ya tomografiyi gösterdim. genç adamsın, korkma sabah kendi adıma sana randevu alıcam, biyopsi yapalım sana dedi. ameliyat için her şey hazırlandı ve ben neler oluyor diye titrek gözle etrafıma bakıyorum. hayatımda ameliyat, kanser kelimeleri ilk kez adım anılarak söyleniyordu. ateşimi düşüremiyorlardı. bu yüzden anestezi durumu kabul etmiyordu. yine çağatay hoca gelip bizzat kendi onayladı ve sabah gidip ameliyatı oldum. sonuç: lenf kanseriydim.

siz siz olun çok iyi bakın kendinize. alkolüm, sigaram hiçbir şeyim yok diye ortada dolaşmayın. benimde yoktu, bir kez dahi olsun ağzıma sürmedim ama gel gör ki yakalandım bu illete. yiyecek,içecekler yönünden çok acizdim. zararlı olsa dahi yiyenlerdendim. l-carnetine gibi maddelerden uzak durun dedi doktor. fitness için kullandığım tek maddeydi. zararlı mıdır, hala tartışılır?

not: kanseri yendim. 6 aylık bir süreç oldu benim için. kendinize dikkat edin. hala kontrole gidiyorum. 6 ayda bir kontrole gel diyen doktorların şimdi ne demek istediğini daha iyi anlıyorum!