şükela:  tümü | bugün
  • 4 tb lik olarak aldigim nas network attached server. kablolu olarak network kullaniyorsaniz (gigabit) inanilmaz basarili. dlna destegi de oldugundan tum media playerlar tv ler vs goruyor herseyi oynatabiliyor. disardan erisimi de gayet guzel.

android ve ıos aplikasyonlari bulunan guzel hdd drive.

http://www.wdc.com/…/products/products.aspx?id=1140
  • cep telefonuyla çektiği fotoları kaybetmekten veya transfer etmekten yorulanlar ve özel fotolarını 3. parti alanlarda saklamak istemeyenler için biçilmiş pembe incili kaftan.

wd photos uygulaması ile otomatik olarak cepten cihaza aktarım var.
  • dlna server inin srt altyazililari desteklemesi beni ziyadesiyle mutlu etmistir.
    sadece problemi uzun dosya isimleri, altyazinin video dosyasi ile ayni isme sahip olmasi gerekiyor ve kisa bir isim olmali. (kac karakter denemedim ama kisa iste)

edit: altyazi isini kesin cozdum sanirim, problem dosya isminin uzunlugu degil icinde bosluk olmamasiymis.
    hayirli olsun

edit2: altyazi buna ragmen calismiyorsa, kontrol panelinden dlna database i rebuild yapinca duzeliyor. valla
  • şu satırları yazdığım dönem itibariyle şahane donanıma kurulu götüm gibi yazılımlı cihazdır. gigabit ethernet olması on numara.

kendisine yüklediğiniz dosyaları sunmaktan çok yüklediğiniz fotoğrafların thumbnaillerini üretmeye adanmış bir cihaz. o thumbnailler nerede gösteriliyor öğrenemedim henüz. thumbnail üretme işi verinizin büyüklüğüne bağlı olarak saatler hatta günler boyu sürebiliyor, periyodik olarak güncellenmeye çalışılıyor.

ssh yapın biraz kurcalayın ayarlayın. garanti kapsamı dışı olur vs birşeyler diyor ssh açarken, takmayın.

bütün bunları gecenin bir yarısı kafamı siken disk gürültüsünü dindirirken içimde birikmiş hiddetle yazıyorum, ssh nedir bilmiyorsanız garanti şartnamesindeki gibi kullanın siz.
  • bir sabah uyandigimda butun icerigin silindigini gordugum alet. ne oldu nereye gitti hic bir fikrim yok,
    kendisi puru pak, tertemiz olmus sabah itibariyle.
  • iyi alet. güzel alet. hoş alet ama, ne yaptıysam olmadı. 11mb/sn hızı dosya transfer hızını geçemiyorum.
    sadece ofisteki apple airport extreme aletine bağladığımda 25 mb/sn hıza eriştim. hızı arttırmayı bilen varsa yeşillendirse.
  • kisisel dropbox. bende 4 slotlu ve raıd destekleyen modeli var. raıd 1 yaptim. kafam rahat. telefon uygulamasi ile ne zaman wi-fi'a girsem fotograf/video guncellemesi yapiyor. farkli kullanicilar yaratip ese dosta yedekleme imkani da taniyabiliyorsunuz. guzel meret.
  • hardcoded bir admin kullanıcısı içeren ve bu zaafiyetin 6 aydır düzeltilmediği ürün. wd ürünlerinden tamamen soğutmuştur.