• hardcoded bir admin kullanıcısı içeren ve bu zaafiyetin 6 aydır düzeltilmediği ürün. wd ürünlerinden tamamen soğutmuştur.
  • cep telefonuyla çektiği fotoları kaybetmekten veya transfer etmekten yorulanlar ve özel fotolarını 3. parti alanlarda saklamak istemeyenler için biçilmiş pembe incili kaftan.

wd photos uygulaması ile otomatik olarak cepten cihaza aktarım var.
  • dlna server inin srt altyazililari desteklemesi beni ziyadesiyle mutlu etmistir.
    sadece problemi uzun dosya isimleri, altyazinin video dosyasi ile ayni isme sahip olmasi gerekiyor ve kisa bir isim olmali. (kac karakter denemedim ama kisa iste)

edit: altyazi isini kesin cozdum sanirim, problem dosya isminin uzunlugu degil icinde bosluk olmamasiymis.
    hayirli olsun

edit2: altyazi buna ragmen calismiyorsa, kontrol panelinden dlna database i rebuild yapinca duzeliyor. valla
  • ofiste bir dönem geçici olarak kullandığımız veri yedekleme birimi. ofise özenip ben de eve bir tane almıştım kişisel bulut hesabım olması için ve 2 tb’lik olanından. bu modeli ve wd’nin my cloud yedekleme ve uzak erişim hizmeti veren bazı modelleri, önce kullanıcılarına bir bilgi e-postasıyla yollayıp; içeriği şu şekilde bir mesajla bilgilendirdi: “cihazınız my cloud os 5 ile uyumlu değilse, uzaktan erişimi kaybedeceksiniz ve yalnızca yerel olarak erişebileceksiniz. eski firmware bulunan cihazlar güvenlik düzeltmeleri veya teknik destek almayacak.” bu uyarının ardından bahsi geçen 15 nisan 2022 tarihi itibariyle de hem güvenlik ve yazılım güncellemesini hem de "kullanıcı-cihaz" iletişimini yani; uzaktan, internet üzerinden yedekleme sisteminin desteğini ve tüm arayüz desteğini kapatmıştır. sadece bağlı bulunduğu yerel ağ içerisinde tanımlı bilgisayarlarla ara yüzü aktif durumdadır. onlarda usb porttan ya da ethernet porttan bağlı herhangi bir harddisk gibi bağlantı kurmaktadır. yani telefondan ve kendi uygulaması üzerinden değil de ağda tanımlı bir bilgisayarla modem aracılığıyla erişim mümkündür. yakın tarihte de ios ve macos işletim sistemleri üzerinden bir güncelleştirme ile benim de sahip olduğum 2 tb'lik versiyonunun telefonumdaki uygulaması ve hatta logosu da arayüzden kaldırılmıştır. güncel olarak sadece my cloud os 5 uyumlu modellerde hizmet sunmaktadır. bu arada cihazın içerisinde 2 tb'lik red serisi hard disk yer almaktadır. neredeyse 24 saat çalışır ve gece indirme/yükleme durumlarında sesi hemen hemen 1 metre uzaktaki bir kulağa çok rahat ulaşır. gün içerisinde sesi neredeyse duyulmaz, o kadar sessizdir... yeni versiyonlarında artık ssd kullanılmakta. bu arada dlna uyumludur; ağa bağlı akıllı televizyon ile içerisinde arşiv akıcı bir şekilde görüntülenebilmekte, bu yönüyle bile insana bir teselli vermekte; “madem uzak erişim desteği yok ben de multimedia için kullanayım bari” denilesi...
  • iyi alet. güzel alet. hoş alet ama, ne yaptıysam olmadı. 11mb/sn hızı dosya transfer hızını geçemiyorum.
    sadece ofisteki apple airport extreme aletine bağladığımda 25 mb/sn hıza eriştim. hızı arttırmayı bilen varsa yeşillendirse.
  • uzun zamandır 4 tb lik nas versiyonunu kullanıyorum. dlna desteği çok keyifli. yeni cihaza geçeceğim için elden çıkarmayı planlıyorum. ilgilenen varsa yeşillendirebilir.
  • home versiyonunun 6tb kapasiteli olanını edindiğim alet. bütün depolama dertlerimizi bitirdi. otomatik arşivleme de gayet iyi çalışıyor ve artık telefondaki fotolara videolara bir şey olur mu diye düşünmeye gerek kalmıyor. ayrıca telefonda tutmak zorunda olmadığımız için de telefon ikide bir dolmuyor. inceleme videosunu da eksik etmedim tabi:

https://youtu.be/r2jrm3kz3i0
  • kisisel dropbox. bende 4 slotlu ve raıd destekleyen modeli var. raıd 1 yaptim. kafam rahat. telefon uygulamasi ile ne zaman wi-fi'a girsem fotograf/video guncellemesi yapiyor. farkli kullanicilar yaratip ese dosta yedekleme imkani da taniyabiliyorsunuz. guzel meret.
  • bir sabah uyandigimda butun icerigin silindigini gordugum alet. ne oldu nereye gitti hic bir fikrim yok,
    kendisi puru pak, tertemiz olmus sabah itibariyle.
hesabın var mı? giriş yap