• "ı see nothing worse than to sail this universe without you."

kismi hem cok basit, hem cok guzel, hem de cok getirisi olan guzel mi guzel bir sarkidir.

burayi soylerkenki melodisi de ayri bir guzeldir.
  • bu şarkı hep beni düşüncesiz, duygusuz, biraz boş ve üşengeç anlarımda yakalamak zorunda mıdır, anlayamadım. hep böyle zamanlarda gelip beni istediği ruh haline sokup kaçıveriyor. genelde hep böyle uykusuz gecelerimde uğruyor, aniden. hesapsız. şimdi gözlerimden uyku akıyor, ama uyumak istemiyorum, zihnimin bir yanı hep başka insanlarla, hep onlara gidiyorum, diğer yanı hep başka başka şeylerde, kendimi sorgular, kendime kızar, kendimi anlamaya çalışır buluyorum kendimi. öyle karışık ve belirsiz ki insanların hayatları.

yaşadığını zanneden insanların, insancıkların, bizzat kendi fikirleri ve hisleri hakkında da bu denli emin ve kararlı olmalarına şaşıyorum, sokakta anlamsızca, tabi boş boş gezen park güvenliğine göre anlamsızca, işte bu anlamsızca gezişlerimde, insanların gözlerine baktığımda duvarlar görüyorum. kendilerine dahi duvar çekmişler, kendi perdelerinin arkasında yaşıyorlar. insanlar ne hissettiklerini, ne düşündüklerini nasıl böyle kolay anlayabiliyor? yoksa ben mi sorunluyum?

evet, we are stars.
  • bir yaz gecesi, bir köy yerinde, küçük bir kasabada uzanıp yıldızlara bakma şarkısı. sevdiğiniz ister yanı başınızda, ister uzakta olsun ya da hiç tanışmamış olup kayan bir yıldızda tanışmış olmayı dileyin, "o" na söyleyebileceğiniz içten bir şarkı.
  • gecenin durgunluğunda müthiş huzur veren şarkı. durgunluğun ironik kısmı youtube'un yinele tuşuna tecavüz etmemdir.
    tavsiyem; ışıkları, gözleri kapatıp hayale dalmak.
  • (bkz: stars)(bkz: hear n aid)
  • dinlemekten bikilmayan sarki, metaforlari super yapmis ablalar.
  • the pierces'ın tatlı şarkısı. sözlerini de copy-paste yapalım:

we are stars,
    fashioned in the flesh and bone,
    we are islands,
    excuses to remain alone,
    we are moons,
    throw ourselves around each other,
    we are oceans,
    being controlled by the pull of another.

and i just wanna be loved by you,
    yeah i just wanna be loved by you,
    i see nothing worse than to sail this universe without you.

when we met,
    i was pulling an angel out of a liar,
    we forget,
    satisfaction kills our desire,
    we are dreamers,
    wishing upon what we were born from,
    we made plans,
    kill them ourselves,
    and then we mourn them.

(i just wanna be loved by you)
    (i just wanna be loved by you)
    i see nothing worse than to sail this universe without you,
    without you.
  • "ı see nothing worse than to sail this universe without you" sözleriyle beni daha da dibe iteleyen şarkı.

nedense çok seviyorum
  • gossip girl´de duydugumdan beri cok sevdigim, cok basit, siradan ama anlamli sözlere sahip the pierces sarkisi.
  • 0
hesabın var mı? giriş yap