*

şükela:  tümü | bugün
 • daniel chong abimizin cartoon network için yaptığı, üç ayının maceralarını anlatan efsane animasyon serisi. efsane diyorum, çünkü şimdiden adventure time'ın koltuğunu sallayacak gibi gözüküyor, eğer bu şekilde devam ederlerse ortalık iyice şenlenecek.
  cartoon network türkiye'de tabi ki yayınlanmıyor, üzerinden bir iki sene geçmesi lazım ki bizimkilerin dikkatini çeksin. ama malum ortamlarda altyazısıyla yayınlıyorlar, izleyin izlettirin.
 • 2015 temmuz ayından beri animasyon severlerle buluşan cartoon network ün yeni bombasıdır. üç ayı dostun gündelik ayılıklarını ve kaygısızlıklarını konu alırken güldürür ve iyi hissettirir. fikir vermesi açısından komikli :
 • en az regular show kadar absürt ve en az adventure time kadar da tatlı olan çizgi dizi. sanırım bir gün sonra cartoon network türkiye'de de yayına başlayacak. şaka maka cartoon network iyice yetişkinlere hitap etmeye başladı, iyi de oldu bence.
 • az önce içinde kocaman bir dürüm bulunan bir bölümünü izledim. başlangıçta pek yaratıcılık barındırmayan, orta eğlenceli bir dizi olacağını düşünüyordum ama bölümün sonu çok iyiydi yahu... galiba bir over the garden wall ya da the marvelous misadventures of flapjack olamayacak ama yinede izlenilebilir ve sevilebilir.
 • telefon bağımlılığı, vejetaryenliği, sosyal anksiyetesi olsun her şeyiyle pandada kendimi gördüğüm ayılı çizgi dizi. 3 ayıya verilen karakter de aşırı başarılı, kutup ayısının kuul olması, boz ayı hovarda, panda da pasifist. muğteşem.

  -s!-
  "ıce bear will share his secrets with you"

  haha.
  -s!-
 • bu çizgi filmle ilgili en hoşuma giden şeylerden biri insan karakterlerindeki renk çeşitliliği. en çok arkaplandaki insanlarda gözlemleniyor, farklı ırklardan kültürlerden bir sürü tip oluyor kalabalığın içinde. dikkat edilesi bir nokta.
 • sünger bob, flapjack*, adventure time, regular show, gumball* derken hastası olduğum son çizgi film. şu çizgi filmleri yapan adamlara dünyanın anahtarını teslim etmeleri lazım.
  çok başarılı bir dublaja sahip olup, türkçeye "kafadar ayılar " olarak çevrilmiştir.

  tavsiye ederim; https://www.youtube.com/watch?v=lscefqjsxic
 • viral video ve kot ceket adında iki bölümünü izledim, saçma gereksiz çizgi filmler yüzünden kanalları direk geçiyordum, uzun zamandır sinema hariç çizgi film/dizi izlememiştim güzelmiş.
 • bir web comic serisinden uyarlanan ilk cartoon network dizisi. yazarları arasında family guy, american dad ve adventure time yazarları da var. yaratıcısı daniel chong ise despicable me 2, ınside out, bolt, car 2'da falan storyboard artist olarak çalışmış bir kişi. ben kendi işini bunlardan bile daha başarılı buldum.

  şimdi bu dizide en büyükleri grizz tam bir sevgi kelebeği. herkes iyi olsun biz oyun oynayalım kardeşlerimi de koruyayım modunda bir abi ayı. diğerleri kadar tipik olmayan hikayede her yola gelebilecek joker bir karakter.

  ice bear ise bence şizofrenik bir tip. (bkz: kendinden üçüncü şahıs olarak bahsetmek) hatta bunun yanı sıra ocdsi* ve öfke kontrolü sorunu var*. hatta ve hatta belki de kendisi yok. çünkü bir türlü ismiyle çağırmıyolar ice bear'i. bro, brother diyorlar ya da hiçbir şey demiyorlar. ayrıca biraz depresif olan panda'dan daha çok depresyonda olduğunu düşünüyorum. bence bunun sebepleri arasında soğuk iklimde yaşamak istemesi fakat kardeşlerini bırakamadığından buzdolabında uyuyarak idare etmesi bir etken. başka şeylerde vardır. dövüş sanatları ve meditasyona ilgi duyması da iç huzuru bulmaya çalışmasındandır diye düşünüyorum.

  panda işte tipik ergen aslında. telefonuna ve bilgisayarına bağımlı. sürekli sosyal medyadaki varlığı ve arkadaş sayısı hakkında endişe duyan. sosyofobik ve anksiyete bozukluğu olan bir ayı. vejetaryen*.

  bir bölümleri var şehre taşınıp ev aradıkları şuradan izleyebileceğiniz; işte bu bölüm gibi tüm bölümlerde bir naiflik var cn'deki diğer dizilere göre. gumball gibi bir troll ya da regular show gibi çıkarcı tipler yok mesela. umarım bozmaz. cn'deki diğer dizilerin çoğu bozdu, başta onlar da güzeldi. ayrıca burrito diye bir bölümleri var ki çocukluk travmaları büyüdüğümüzde bizi ne kadar saçmalatabilir güzel bir örnek.

  sonuç olarak şu an tv'deki en güzel çizgi dizi. ice bear ise bütün kişilik bozukluklarına rağmen favori karakterim. peki ben bir çizgi dizi için fazla olan bu incelemeyi neden yazdım? (bkz: tez yazmamak için yapılan anlamsız hareketler) (bkz: ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler)
 • son zamanlardaki favorim. cartoon nerworkun çizgi dizileri hayranı iseniz bunu es geçmeyin.
  mutlaka izleyin mizahı harika. kesinlikle sıkmıyor yer yer de hüznü var. üç ayı kardeş üçü de farklı karakterde ve üçü de ayrı sevimli*
  antidepresan niyetine.