şükela:  tümü | bugün
  • a tribe called quest'in 18 yıl aradan sonra çıkardığı, insanı heyecanlandıran, gülümseten, tüylerini diken diken eden 2016 model albümü. albümde andré 3000, kendrick lamar, jack white, elton john, anderson paak, busta rhymes gibi isimler de konuk müzisyen olarak yer almış.

https://en.wikipedia.org/…_thank_you_4_your_service
  • 8'er şarkılık 2 disk şeklinde çıkarılmış bir albüm. ismini, mart ayında yaşamını yitiren grup üyesi phife dawg koymuş.

metascore'uyla şu an için yılın en iyi 5. albümü olarak görünüyor aynı zamanda.
  • 2016'da en sevdiğim albümlerden biri olmasını geçtim, dinlediğim en iyi hip hop albümlerinden biri. yok böyle bir şey. albümü 2016'nın sonlarına doğru keşfettim ama keşfettiğim günden beri hergün en az bir kere dinlemeden edemiyorum. baştan sona başyapıt. bu kadar az biliniyor olması ise şaşırtıcı.
  • 2016-dan beri dinliyorum; başlığa bakmak yeni aklıma geldi. yeterince övülmüş mü diye merak ettim aslında. görüyorum ki övülmemiş. yazık...
    albüm açılıştan son parçaya kadar bir bütünlük içinde. sanki hem tek bir mükemmel şarkı hem de ayrı ayrı da mükemmel şarkılardan oluşuyor gibi.
    ayrıca albümün adını da övmek isterim. benim için en iyi albüm isimlerinde, çok rahat ilk üç-e oynar.
    tanım: bir a tribe called quest şaheseridir. dinlemeyen "ben iyi hip hop dinlerim" demesindir.