• kickstarter kampanyası başlamıştır. 25 cad'lık hediyemi ayırttım.

https://www.kickstarter.com/…ington-wells-you-saucy

evet, benim de aklımdan bioshock geçiyor. contrast'ı da zamanında oynamış olduktan sonra bu arkadaşlara benden destek çıktı.
  • dün youtube'da madden 19 oynanış videolarını kurcalarken denk geldim. ilk sürümü 2015'te çıkmış sanırsam ve oyunu sürekli geliştirmişler.

bugün ise tam sürüm halinde piyasaya süreceklerdi.

bilgi için : www.compulsiongames.com

www.wehappyfewgame.com

oyun, birçok oyuncunun dediği üzere bioshock'u andırıyor. yalnızca bioshock değil ama. biraz fallout serisi biraz da başka bir iki oyun daha.

buradaki herkesin mutluluk hapı alıp "yaah egonomi cok eyi" benzeri teması nedense pek tanıdık geldi. yoksa? ...
  • o fiyatı görünce hiç mutlu değiliz.
  • saçma fiyat politikası yüzünden asla almayacağım oyundur.
  • otoriteye karşı gelip, bir hap atmadık diye hayatımızı kararttılar.

sanat tasarımı açısından oldukça doyurucu, hikaye bakımından çok klişe olmasa da distopik.

her türlü oynanır çünkü farklı, değişik. bıktık aynı tarz fps'lerden, hack n slashlerden filan.
  • harika oyun,harika bir evren, harika bir hikaye tam bir distopyayı anlatıyor ve en sevdiğim oyun tarzı açık dünyası tamamen keşfe açık keşfettikçe yeni hikayeler yeni yan görevler buluyorsunuz muazzam .

oyun bitirme editi : oyun gerçekten hikaye olarak çok güzel fakat teknik manada sıkıntıları var ps4 pro’da oynamama rağmen oyunda fps sorunu var asla 60 fps oynayamıyorsunuz özellikle kalabalık bir yere girdiğinizde tahminen 30 fps’lere kadar düşüyor, ayrıca tam görevin ortasında yada sonlarına doğru oyun herhangi bir anda çökebiliyor bu da sizin sil baştan son save noktasına dönmenize neden oluyor üstelik oyun çok sık quick save almadığından bazen sizi 1 saat geriye atabiliyor bu da oldukça sinir bozucu.
  • gamepass for pc'de varmış olum bu. niye söylemiyorsunuz? dur bakalım saybırpank çıkana kadar oyalar bu beni.
  • sırf bioshock'a benziyor diye xbox gamepass'ta bedava yer almasının da etkisi ile 5 saat kadar katlandım ama gördüm ki konu ve sanatsal tasarım bile bu oyunu kurtarmıyor. hayatımda oynadığım en bayık open world oyun olabilir.

satın alma fiyatı xbox tarafında 250 lira playstation'da ise sanki bir aa (hatta aaa?) oyunmuş gibi tam 500 lira.

indie oyun havası taşıması problem değil, her oyun mükemmel grafiklere sahip olacak diye bir şart da yok ama bu oyun değil 500 lira benim gözümde 50 lira bile etmez.

bedava verseler oynanmaz denir ya, tam olarak öyle.
  • cesur yeni dünya esintili, erken erişim döneminde vaat ettiği pek çok şeyi yerine getir(e)meyen bi’ oyun.
    yine de böyle işleri desteklemek gerek tabi.
  • playstore'da 25 liraya kadar düşmüş oyundur.

yumulacağım da x lira farkla büyük seçim ister misiniz sorusu kafamı bulandırıyor. ana oyunu alsak yeterli mi, 17 lira daha verip season pass alsam mı, ya da 65.35'e steam üzerinden deluxe edition da alınabiliyor.

normalde para değil ama kara cuma yaklaştı, istek listesine bayağı oyun ekledim. dikkatli harcamazsam parayı yine göz açıp kapayana kadar birkaç yüz dolarlık olurum, biliyorum.

deyin hele gençler ne yapalım?

edit: derken oyunfor sitesinden 37 liraya deluxe edition aldım. ilk alış verişim oldu bu siteden, ödeme yaptığım anda kod hesabımdaydı. memnun kaldım.

oyun da bu fiyata gayet iyi. 6-7 senelik bilgisayarımda en yüksek ayarlarda sorunsuz oynuyorum. bioshock infinite havası var. biraz her şeyden olsun demişler, öyle de olmamış. şu ana kadar tek sorun save edip yeniden başlayınca aynı noktadan başlatması oldu. bug mı yoksa oyunu yapan ekibin bok yemesi mi bilmiyorum. ingiliz aksanı çok baydı son zamanlarda dizilerde/filmlerde ama bu oyunda öyle zorlama bir aksan falan yok, beni rahatsız etmedi. ingilizce hiç yoksa bulaşmayın ama.
hesabın var mı? giriş yap