• (bkz: ananızı sikti orospu çocukları)

ross’u yedirmeyiz. şirkette kendisine yürüdüğü çok açık olan mark’ı kendisine yıllardır sevdalı olan ross’a karşı savunan rachel haksızdır. keza ayrılmayı isteyen kendisidir. ‘a break from us’ demişti yanlış hatırlamıyorsam. çocuk kapıyı vurdu çıktı bunun üzerine.

hugh laurie’nin de dediği gibi you were on a break.
  • joey adamdır.
  • ross haklı diyenlerin ilk tartışmaları tarafından sevgilileri tarafından "we were on a break" diyerek boynuzlanmaları gerekir.

#teamgunther

tanım: ross'un rachelı aldatmasını savunmak için kullandığı söz öbeği
  • ayrılığın (ayrılık bile sayılmaz) ilk akşamı gidip bir başkasıyla yattığı için ross haksızdır. son sezona kadar her "we were on a break" dediğinde ağzının ortasına kürekle vurma isteği uyandırır.

buna benzer bir durumu yıllar yıllar önce ben de yaşamıştım. ayrılmıştık ve bir hafta sonra başkasıyla birlikte olmuştum. aylar sonra ise (hala ayrıyız, buraya dikkat) bu durumu kendisiyle paylaştığımda aldatan konumuna düşmüştüm asdfghjkl. ayrılmak için bahane mi desem kılıf mı desem, ne desem bilemedim, çok güzel bu durumu kullanıp suçu bana atarak sıvışmıştı. o ayrılık sonrası tekrar birleşsek bile haklılık payı olmayacaktı ama sırf kendi sıkılmışlığının ve ilişkiyi bitirmeye günah keçisi aramanın bu kadarı olurdu. neyse kendisi hala "o beni aldattı" diye birilerine anlatıp kendini rahatlatıyordur muhtemelen.

not: oh be, rahatladım.
    not2: i love rachel green club.
  • bu konuda en güzel yorumu adamım chandler yapmıştır.
    "you slept with someone three hours after you thought you broke up. ı mean, bullets have left guns slower"

tanım: kadim friends tartışması. bence hem ross hem rachel ikisinde de hata var.
  • şimdi elimizdekilere bakalım:

*olayın yaşandığı gün ross ve rachel'in ilişkiye başlama yıldönümüdür.
    *ross o akşamı rachel ile geçirmek istemektedir.
    *rachel ise işteki bir sorun sebebiyle çalışmak durumunda kalmıştır
    *ross bir piknik sepetiyle rachel'in ofisine gider. rachel ross'u ofisten kovar.
    *gece ross rachel'i evde beklemektedir. ross ofisten kovulduğu için özür beklerken rachel "benim işim çok önemli" diyerek kavga çıkartır ve ayrılmak istediğini söyler.
    *ross evden çıkıp, chandler ve joey'in yanına gider.
    *ross barışmak için rachel'ı telefon ile arar. ama evde o sırada rachel'a uzun zamandır asılmakta olan ve ross'un rachel'a bunu defalarca söylediği ve kavga etmelerine sebep olan mark vardır. ross mark'ın sesini duyunca rachel ile gerçekten ayrıldıklarına ve rachel'ın mark ile bir ilişki içinde olduğuna ikna olur.
    *ve o sırada kendisine asılmakta olan chloe ile yatar.

ross'u ofisten kovan rachel, evde kavga çıkartan rachel, ross bu kavgaya ara verelim olarak anladığında "hayır ayrılalım diyorum" diye düzelten rachel, ross'un rachel'a asıldığı için kıskandığı ve kavga çıkardığı mark'ı eve alan rachel. olan böyle bir durumda ross nasıl haksız olabiliyor.

ross %100 haklıdır.
  • yıllarca aşkından öldüğün kadınla daha ilk ayrılığımsıda (onun ayrılık olmadığını adın gibi bilmen gerekiyordu ross efendi zira she is your lobster), saatler içinde kendini başka kadının kollarına atmazsın. hiç iyi niyetli değil yani fırsatını kollar gibi. ross haksız ve de pişkindir,ayağına gelen barışma fırsatında bile 18 sayfacığı (arkalı önlü) * okuyamayıp çamura yatmıştır,hayır bi de doktorası var utanmazın. sarhoştum ne yaptığımı bilmiyordum bahanesini kullanmadığı da isabet oldu bence, çünkü seven adam sarhoş olunca sevdiğinin kapısına dayanır biz atadan böyle gördük zira *
    tüm bu bilgiler ışığında haksızsın ross, kadın senin için uçağı durdurup gelmiş orda bile we were on a break diyosun hala pis mikrop.
    ps: ı love you chanandler bong.
  • 2 tip ayrilik var.
    1- net olarak bitirdiniz. tekrar barisip barisilmayacagi mechul.
    2- cok uyuz olduk, bir sure gorusmeyelim. ama barisabiliriz.

ross 2. sini yasarken bunu yapiyor. bu yuzden haksiz. madem yapacaktin 1. sekilde yap delikanli gibi. hem ayranim dokulmesin hem chloe yok.

ross kismen haksiz. hakli oldugu taraf, ayrilma kararini veren rachel, siktir git trip atma o zaman diyemedi kiza.
  • böyle başlıkların yeniden hortlaması ne kadar güzel.

we were on a break to talk about this great movie.
  • görünce günümü aydınlatan başlık.
    yine bi tekrar zamanım gelmiş demek ki.

canım ross. isteyerek yapmadı ki. her şey saçma sapan oldu bitti.
    affedilir der insan, der der ama, bunu öğrendikten sonra nasıl dokunsun nasıl eskisi gibi olsundu rachel?
    ilk izlediğimde tam o en son kopuş sahnesini, ciğerimden ağlamıştım be.
    her izlediğimde aynı.
    hey gidi.
hesabın var mı? giriş yap