şükela:  tümü | bugün
  • anadolu üniversitesi'nin açıköğretim önlisans programı olarak açtığı bölüm. kişisel gelişim için okumak isteyenlere birebir.
    link
  • kişisel gelişim amaçlı gidip kayıt yaptırdığım sonradan bilgisayar mühendisliğine dahi dikey geçiş yapılabilme imkanını öğrendiğim güzide bir bölüm.
    edit : dikey geçiş konusu kesin olmamakla beraber tahminsel ve duyumsal bir öğreniştir.
  • elimde diplomam olsun diyorsanız hobi olarak okuyunuz.

gerçekten öğrenmek istiyorsanız lynda.com, pluralsight, youtube, coursera, udacity vb... platformlar daha faydalı olacaktır.
  • bölüm hakkında yardımlaşma için facebook grubu oluşturulmuş: https://www.facebook.com/…ups/webtasarimivekodlama/

gerçekten öğrenmek istiyorsanız lynda, youtube gibi sitelerden öğrenirken bir de "madem öğreniyorum bari diplomam olsun da işe yarasın" diyorsanız okuyabileceğiniz bölüm.

ne zaman internetten öğrenmeye çalışsam 2. videoda sıkılıp bıraktığım için ve gerçekten öğrenmeyi istediğim için bugün yazıldım. en azından videoları kapatmamak için geçerli bir sebebim olur, sınavlar. derslerine baktım neredeyse hepsi hep öğrenmek istediğim konular. benim için güzel bir uğraş olacak, öğrenirken aynı zamanda diploma elde etmiş olacağım.

varsa yazılanlar yeşillendirsin, bilgi paylaşımı yaparız.
  • ders programına az önce baktım. diploma haricinde, tutorials point'te geçen 2 hafta bu ders listesini (programlama derslerini sadece) rahatça geçer
  • 2 ay içinde codecademy ve codeschool'da öğrenemeyeceğiniz hiçbir şey öğretmeyecek olan program. ingilizcem yok diyorsanız da zaten bu işlere hiç girmeyin.
  • boktan programa sahip açık öğretim programı.