şükela:  tümü | bugün
 • estonya kokenli, western union ve diger money exchange
  servisleri arasinda bir gateway gibi calisan anonymity para transfer servisi.

  rus sanal mafyasinin bankasi

  http://www.wmtransfer.com/
  http://www.webmoney.ee/
 • alternatifi icin (bkz: e gold)
 • bu kadar yerde reklamini vs gormeme ragmen bana gelmis gecmis en guven vermeyen para servisidir. dandirik bir arayuzden kayit olursunuz. arayuz ingilizce olmasina ragmen bastiginiz linkler rusca, japonca vs yerlere gonderir sizi. paypal'in gozunu seveyim dersiniz.
 • öğlen uyanınca bu kadar emek verip yüklemeye çalıştığım paranın yerine ulaşıp ulaşmadığını görebileceğim, para yatırmanın çok zor olduğu ama inanılmaz güvenlik önlemleri olan sistem. sıfırdan kurucam diye hiç başlamayın bence gidin posta çeki falan gönderin.
  wm-turkiye.com 7% komisyon alsa da küçük satışlarda güvenilirliğini az önce kanıtladı. artık benim de webmoney de param var lan.
 • internetin hayatımıza girdiği yıllardan beri var olan 15 yıllık geçmişe sahip internet üzerinden hizmet veren rusya merkezli bir sanal banka. rusya ve bdt ülkelerinde çok kullanışlı bir sistem olup milyonlarca hesab sahibini bulunduruyor.

  bu sanal bankada hesabınız varsa aklınıza yatan yatmayan her çeşit ödemeyi alabilir ve aynı şekilde yapabilirsiniz buradan. biraz paypala benzer ama bana göre paypal'dan daha çok daha iyi bir sistem.

  ilk zamanlar ilk kullanıcılaraına biraz karışık gelebilir, ancak kullandıktan ve alıştıktan sonra rusya ve bdt ülkelerinde internet bankacılığı hayatnıza baya kolaylık katıyor.
  *****
  edit: artık türkiyeden de (şimdlik sadece istanbul ve antalyada bulunan ödeme kiosklardan) webmoney cüzdanına çok rahatca para yüklenilebilr, para anında webmoney hesabınıza işleniyor ve bu da çok iyi.. para yükleme kiosklarının bulunduğu yer haritaları ve bu işlemleri yapan elekronik ödemeleri tükiyeye getiren turkpay'ın web sitesinde ayrıntılı şekilde var: http://turkpay.com.tr/tr/

  dikkat diyelim: turkpay ödeme kiosklarından webmoney hesabına-cüzdanına sadece para yüklenilebilir, çekilemez..

  webmoney para çekme-bozdurma ise şimdilik türkiyede biraz zor gibi, moskova merkezli webmoneyin türk bankalarına direkt para transferini yapmadım, bir rus bankasında hesabım oldugu için ben oraya transfermi yapıyorum istediğim zaman, webmoney resmi sitesinde ise dünyada istediğiniz bankaya para transferi olur diye belirtiyor.. bilemem, denemedim kısaca..

  gelelim işin sıkıntılı tarafına, türkiyede webmoney çekme-bozdurma konusuna.. evet internetten araştırdığım kadarıyla bir kaç yer buldum, hangisi güvenlir bilinmez ama antalyada webmoney çekme-bozdurma yapılabilen bir firma var sitesi filan da profesonel gözüküyor, adresi filan da yazılı çizili, yalnız ne derece güvenilridir şimdilik cevabı zor.. belki bir zaman denerim denedikten sonra editlerim entryimi.. bahsi geçen antalya webmoney yükleme-çekme web sitesi: https://turkishwm.com/tr/
  *****
  effect diyor ki: bu uzunca yazdığım entari hiç bir reklam amacı taşımamaktatır, webmoney sistemin türkiyedeki işleyişi konusunda arayışta olanlara faydalı olabilmek için girilmiştir.
 • insanların nasıl wmz purse'lerine para aktarabildiğini merak ettiğim online ödeme sistemi. amk sanki karakola silahla girmeye çalışıyoruz. alt tarafı para verecem la. dileyen mesaja davranabilir.
 • karma karışık sistemleri, kafasına göre rusçaya dönen web sayfaları ve anlaşılmaz hata mesajları ile insanı delirten web servisi.
 • kredi kartıyla para ekleyemediğiniz ödeme sitesi.

  asdjahdskjafadf. şaka gibi lan!
 • webmoney resmi bloğundan aralık 2013 haberi: gördüğünüz gibi türkiye için wmz alım satım yapabileceğiniz bir firma artık sizinle diyor.. evet şirket türkiyede ve dakikalar içinde wmz alım satım işlemlerinizi yapabileceğnizi yazıyor.. şöyle bi şey vardı ki turkpay kiosklarından webmoney hesabınıza wmz yüklemek kolaydı şimdiye kadar ancak sadece yüklemekle kalakalıyorduk, yani gerektiğinde wmzlerini çekip bozdurmakta zorlanıyordu türk kullanıcılar, ama artık bu sorun da aşılmış oldu, şimdi webmoney türkiyede rahatca kullanılır oldu diyebiliriz.. işte hem alım hem de satım yapabileceğiniz webmoney'in türkiye için resmi duyuru yaptığı sitenin direkt adresi: http://www.webmoneyalsat.com/ ,, site 'taft telekom'a bağlı.. bak işte bu çok iyi oldu diyebiliriz, evet..
 • hesaba nasıl para yüklendiğini ve nasıl para gönderildiğini çözemediğim sistem.