şükela:  tümü | bugün
 • birçok romanın bulunduğu bir oluşum.

  bu da yeni alışkanlığım, internetten envai çeşit romanlar okumak. birbirine benzer şeylerden okuyup sıkılınca keşfettim. webnovelciler arasında çin novellerinden çeviri yapan siteler de var direk özgün romanlar yazılan siteler de var, bazıları çok kötü olabiliyor ama zaten baştan yazımından, imlasından, özeninden vs. anlaşılıyor o yüzden çok da zaman kaybı olmuyor.

  novelturkiye sitesinde, internette roman yazıyorlar ama kurdukları mantık okurun dizi takip eder gibi roman okuması, hangi serinin hangi gün yeni bölüm yayınlanacağı belli, önceden yazılmış biriken bölümleri okuduktan sonra güncele gelince haftada üçer yeni bölüm ekleniyor bölümleri de cins cins yerlerde bitiriyorlar ki merak edelim diye, merak ediyoruz sayın yazarlar evet ama küfür de ediyoruz duruma göre uyandırayım.

  son yıl diye bir roman var ilgimi çeken. internette hem wattpad de hemde novelturkiye de yayınlanan bir türk yazarın kıyamet senaryosu. eleman neflix türkiye'ye musallat olmuş sosyal medyada her paylaşımının altına yorum atıyor. ''son yıl bitince bunu dizi yapacaksınız, tam sizin kaleminiz iş, bırakın dandik protectoru tutmadı işte o'' diye. kitap tam bir kıyamet ve survivor senaryosu. dili biraz sert geldi bana vahşet, yazar biraz rahatsız sanırım* ama kitap akıyor. gizemli insan suretinde karanlık bir güç dünyadan tüm insanlığı kabuslarında zihinlerine girerek hepsini birbirine öldürtüp yok etmeye çalışıyor. başarırsa sonrasında kendi soyundan yeni bir dünya yaratma derdinde, birkaç kişi de uyumadan hayatta kalıp mücadele etmeye çalışıyor falan. ilginç.
 • çin tipi fantezi romanlarının büyük bir pazara sahip olduğu tür.
  (bkz: wuxia)
  (bkz: xianxia)
  (bkz: xuanhuan)
  en popüler çin webnovel sitelerinden biri için;
  wuxiaworld
  uzun süre her türlüsünü okumuş olmama rağmen bitmemiş romanlara bulaşmayın derim. bölüm ve kelime sayısı tutturup daha çok kazanacağım diye tek cümleyle anlatılabilecek bölümler yazıyorlar bazen. merak eden olursa diye güzel bir de xianxia tavsiye edeyim;
  (bkz: i shall seal the heavens)